Steam Yaz İndirimlerinde Türkiye’de En Çok Hangi Oyunlar Alınıyor?

Paylaş

Steam Yaz İndirimleri tüm hızıyla devam ederken, ülkemizde durumların nasıl göründüğünü bilmek ister misiniz? İşte karşınızda Steam Yaz İndirimlerinde Türkiye’de en çok satılan oyunların bir listesi;

Steam yaz indirimleri Türkiye’de nasıl geçiyor?

Özellikle son dönemlerde ortaya çıkan iddialara göre, Steam’in dolar kuruna zam yapacağı söylentisi oyun alımlarında büyük bir artışı tetikliyor gibi. Türkiye genelinde en çok Souls-like ve açık dünya oyunları tercih ediliyor. Aynı zamanda geçmiş dönem yapımlarına da büyük bir ilgi var gibi. Eğer bu listeyi okuma şansınız olursa, buradaki Twitter gönderimizin yorumlarına hangi oyunları aldığınızı belirtebilirsiniz.

Ama önce! Steam Yaz İndirimleri dönemi için yaptığımız diğer listelere de bir göz atın;

Aşağıda hem Steam analizleri hem de kullanıcı yorumlarına ve gönderilerine göre bir liste belirledik. Listede herhangi bir sıralama söz konusu değildir. Eğer sizler de kendi sepetinizi diğer oyuncular ile paylaşmak isterseniz Atarita Twitter Topluluk sayfasına katılabilirsiniz. Şimdi listemize devam edelim;

Elden Ring – %30 indirim ile 489,30 TL

Neredeyse her listeye koyduğumuz bir oyundur Elden Ring. Türkiye’de en çok alınan oyunlardan birisi konumunda. Zira, Steam’in dolar kuruna getireceği zam sonrasında oyunun fiyatı da 1.200 TL veya üstüne çıkabilir gibi görünüyor. Bu sebeple Steam Yaz İndirimleri dönemi Elden Ring’i almak için son fırsatmış gibi duruyor.


Sekiro: Shadows Die Twice – %50 indirim ile 144,50 TL

Bir diğer Souls-like oyunu olan Sekiro, bu indirim dönemi sonrasında aynı Elden Ring gibi zamlanmasını beklediğimiz oyunlardan bir tanesi. Neredeyse her listede aynı şeyler söylendiği için satın alımlarında büyük bir artış söz konusu. Eğer sizde henüz almadıysanız mutlaka bir göz atın deriz.


Metro Exodus – %80 indirim ile 37,40 TL

Metro Exodus’ta Türkiye’de en çok satın alınan oyunlar arasında. Zaten daha önce bu kadar düşük bir fiyata indiğini görmemiştik. Belki de bu durum, Steam Yaz İndirimleri dönemi sonrasında gelecek bir fiyat artışının önceden habercisi olabilir! Elinizi çabuk tutmanızda fayda var gibi.


Batman: Arkham Collection – %85 indirim ile 15,30 TL

İçerisinde Batman: Arkham Origins dışında seriden 3 oyunu bulunduran bu paket, muhteşem bir fiyat ile satın alınabiliyor. Arkham Asylum, Arkham City ve Arkham Night gibi 3 adet nur topu gibi oyununuz oluyor. Batman ile gecelerin yargıcı olarak kötü adamları tepetaklak etmek istiyorsanız mutlaka tercih etmelisiniz.


The Room – %90 indirim ile 1,00 TL

Sadece bulmaca çözmeye odaklandığınız bir oyun arıyorsanız doğru yerdesiniz. The Room serisi, oyuncuya kafayı yedirten bulmaca çeşitliliğine sahip bir yapım. Kendine has atmosferi sayesinde başından kalkmadan sürekli bir bulmacayı çözmeye odaklanmak istiyorsunuz. İlk oyun ve ikinci oyun 1,00 TL’den satışa sunuluyor.


Dark Souls II – %50 indirim ile 59,50 TL

Eğer bir sıralama yapacak olsaydık, muhtemelen Dark Souls II bu listenin en tepesinde olurdu. Sadece ana oyun değil, yanında 3 farklı ek paketi de sunan bir Dark Souls paketi sadece 59,50 TL’ye satın alınabiliyor. Bu seri komple zam yiyecek muhtemelen. Bu sebeple bakmanızda mutlak fayda var. İçerisinde ana oyun harici Crown of the Ivor King, Crown of the Old Iron King ve Crown of the Sunken King ek paketleri de bulunuyor.


Titanfall 2 – %85 indirim ile 29,85 TL

Zaten hikayesiyle ön planda olan oyun, aynı zamanda oynanış dinamikleriyle de oyuncuyu içerisine çekmeyi başarıyor. Daha önce en düşük fiyatı 20,00 TL olan oyun, muhtemelen bu indirim döneminden sonra zamlanacaktır. Bu fiyatta böyle hikayeli FPS oyunu bulmak artık zorlaştı diyebiliriz.


Mass Effect Legendary Edition – %75 indirim ile 149,99 TL

Mass Effect Legendary Edition, adeta bir hediye paketi gibi sunuluyor bize. İçerisinde seriden ilk 3 oyun yer alırken, yanında ise 40’tan fazla ek paketi de beraberinde geliyor. Aynı zamanda oyunların güncel görsellik düzeyine ulaşmış olması ve geçmişten gelen hem mekaniksel hem de optimizasyon konusundaki sıkıntıların giderilmiş olması da bu oyunu almanız için çok yeterli sebeplerden sadece bir tanesi.


Mount & Blade II: Bannerlord – %40 indirim ile 209,99 TL

Araştırmalarımıza göre listeye bu yerli gururumuz da dahil oluyor. Bannerlord, senelerdir beklenen bir serinini son oyunu konumunda ve çok fazla satmaya devam ediyor. Tam sürüme çıkmasından bu yana getirilen güncellemeler ve geliştirmeler ile oyun halen daha zirvedeki yarışını sürdürüyor denilebilir.


Red Dead Redemption 2 – %67 indirim ile 379,50 TL

Ne kadar zam yese de, ne kadar pahalı olsa da bu oyun satılmaya devam ediyor sevgili dostlar. Geçmiş dönemde 98,00 TL gibi bir fiyattan alamayan oyuncular, şimdi gerçekleşen bu indirim döneminde eksiklerini kapatıyor gibi görünüyor. Oldukça muhtemeldir ki, Steam Yaz İndirimleri dönemi sonlandığında yüksek bir fiyat artışına gidecektir.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: