Yaz İndirimlerinde Steam’de Işıl Işıl Parlayan 15 Türk Oyunu!

Paylaş

Türk oyunları genelde çok sevilse de indirim döneminde büyük yapımların gölgesinde kalıyor ve biz de bunun farkındayız. Atarita olarak yılın her döneminde olduğu gibi büyük indirim döneminde de Türk oyunlarını unutmuyor ve onlara da ayrı bir listede yer veriyoruz. Bu yazıda sizler için Steam’in vitrininde ışıl ışıl parıldayan yerli yapım oyunları bir arada derledik. Öyleyse gelin başlayalım!

Bu yıl Türk oyunlarının yılı

Bu yıl özellikle ülkemizdeki oyun geliştirme stüdyolarının patlama yaptığı bir yıl oldu. Onlarca stüdyo yığınla oyun geliştiriyor ve şu ana kadar birçok oyun da çıkmış durumda. Biz de sizler için indirime giren Türk oyunlarını listeledik. Buyursunlar!

Steam Yaz İndirimleri 2023 Türk Oyunları
Steam Yaz İndirimleri 2023 Türk Oyunları

Car for Sale Simulator 2023 – %40 indirim ile 47,40 TL

Temelde bir araba alım/satım oyunu olan Car for Sale Simulator hali hazırda oldukça popüler bir oyun haline geldi. Steam’deki 2.801 incelemesinin %85 kadarı olumlu olan yapım sevilen simülasyonlar arasında yer almış gibi görünüyor. Güzel bir indirim ile denenebilecek bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.


Spacebourne 2 – %30 indirim ile 62,99 TL

Uzay temalı bir RPG oyunu olan Spacebourne 2 de %33’lük bir indirime girmiş durumda. Burak Dabak tarafından geliştirilen oyun %85’i olumlu olmak üzere 2.216 inceleme almış durumda. Uzay temasını sevenlerin mutlaka bir göz gezdirmesini tavsiye ediyoruz.


Crysis Remastered Trilogy – %74 indirim ile 43,06 TL

Crytek’in efsane üçlemesinin remastered koleksiyonu da büyük bir indirim ile 43 TL bandına düşmüş durumda. Eğer güçlü bilgisayarlarınız varsa ve yapabileceklerini test etmek istiyorsanız yılların internet geyiği olan “Can it run Crysis?” sorusunun cevabını aramaya başlayabilirsiniz.


Mount & Blade II: Bannerlord – %40 indirim ile 209,99

Taleworlds’ün ilk etapta 250 TL olan, sonra zam ile 350 TL’ye yükselen ve şimdi de indirim ile 210 TL civarına düşen oyununu bu fiyattan almak için son fırsat olabilir. Çok rahat şekilde 150 saat ve üstü bir oyun süresine ulaşabileceğiniz Bannerlord da yine göğsümüzü kabartan yapımlardan bir tanesi.


Cardboard Town – %20 indirim ile 79,20

Hem şehir kurma hem de kart oyunu türündeki Cardboard Town da Stratera Games imzası ile Steam vitrinini süsleyen yapımlar arasında yer alıyor. Erken erişimde olan oyun %20’lik bir indirim ile 79,20 TL fiyatına düşmüş durumda. Nisan ayında çıkan oyun da %86 kadar olumlu inceleme ile büyük ölçüde sevilmiş gibi görünüyor.


Castle of Alchemists – %35 indirim ile 39,00 TL

Kule savunma ve aksiyon RYO türlerindeki Castle of Alchemists de 17 Mayıs’ta erken erişim sürümüyle ilk kez oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Team Machiavelli tarafından geliştirilen oyuna şimdiye kadar gelen 163 Steam incelemesinin %88 kadarı olumlu yönde. Böyle sevilen Türk oyunlarını gördükçe içimiz de kıpır kıpır ediyor. Herkesin emeğine sağlık!


BandRoll – %35 indirim ile 14,29 TL

Bazen her şeyden biraz yorulup kafa dinlemelik ritim oyunlarına girmek isteriz ya, işte o anda BandRoll devreye giriyor. Bluespy Studios’un geliştirdiği oyunda keyifli müzikler eşliğinde biraz zorlayıcı ama genel ölçüde rahatlatıcı şekilde zaman geçirebilirsiniz.

BandRoll
BandRoll

Verlet Ascend – %20 indirim ile 15,99 TL

Temelde bir platformer oyunu olan Verlet Ascend, prosedürel olarak oluşturulmuş bölümleriyle aynı zamanda bir rogue-like deneyimi de vadediyor. Ayrıca oldukça hoş görünen sanat tasarımı da görsel açıdan tatminkar görünüyor. Şubat ayında çıkan oyuna indirimlerde bir şans vererek yerli ekibimize de destek olabilirsiniz.


Swarm Grinder – %20 indirim ile 47,92 TL

Mermi cehennemi türündeki aksiyon rogue-like oyunu Swarm Grinder da Mayıs ayında çıkan taze oyunlar arasında yer alıyor. Last Bite Games tarafından geliştirilen oyun şu anda %20 indirim ile 47,92 TL fiyatına düşmüş durumda.


Mayhem Brawler – %50 indirim ile 48,00 TL

İlk kez 2021’de piyasaya sürülen beat’em up oyunu Mayhem Brawler da adam pataklamak isteyen oyuncular için şu indirim döneminde güzel bir seçenek olacaktır. Hero Concept’in geliştirdiği oyun halen içeriklerle zenginleştirilmeye de devam ediyor.


Remnants of Naezith – %75 indirim ile 24,99 TL

Güçlerini ejderhadan alan ana karakterimiz Kayra, zorlu platformları aşarak kimsenin o büyük ejderhanın, Naezith’in güçlerini istismar etmesine izin vermemeye çalışıyor. Özgün ve hoş bir hikaye üzerine kurgulanan platformer oyununu da 24,99 TL gibi uygun bir fiyata edinebilirsiniz.


Goblin Dash – %35 indirim ile 6,50 TL

Bugünlerde bu fiyata çok oyun kalmamışken tatlı pixel-art grafikleriyle platformer oyunu olan Goblin Dash Steam’in vitrininde pırıldayan Türk oyunları arasında yer alıyor.

Türk oyunu olan Goblin Dash
Goblin Dash

Demonologist – %30 indirim ile 104,30 TL

No70: Eye of Basit ile Oldmoustache Gameworks adı altında seyahatine başlayan ve korku türünden hiç kopmayan, sonrasında isim değişikliği ile Clock Wizard Games olan yerli stüdyonun popüler oyunu da indirime girmiş durumda. Demonologist hayatta kalma & korku türündeki oyunlar arasında ciddi bir başarı yakaladı ve şu anda 104,30 TL’lik fiyatıyla vitrini süslüyor.


Hotel Anatolia – %69 indirim ile 0,62 TL

Evet, 1 TL’nin altında bir oyun. Bazı efsanelere göre türünün nadir örneklerinden ve neslinin tükenme tehlikesi altında olduğu söyleniyor. RPGMaker ile yapılmış bu hikaye odaklı oyuna da bir göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

Hotel Anatolia
Hotel Anatolia

Agent in Depth – %50 indirim ile 5,00 TL

Naturepixel Studios tarafından geliştirilen ve yayıncılığını da Next in Game’in yaptığı Agent in Depth, erken erişimde bir platform oyunu. Hızlı yapısıyla aynı zamanda aniden ölüm gibi dinamikleri bulunduğundan acımasız bir oyun olduğu da geliştirici tarafından belirtilmiş. Eğer kendinize bir mücadele arıyorsanız, %50 indirim ile 5,00 TL gibi oldukça uygun bir fiyattan oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiniz.


Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: