Steam Yaz İndirimlerinde Almazsanız Daha Sonra Zam Yemesi Muhtemel 10 Oyun!

Paylaş

Steam Yaz İndirimleri dönemi hız kesmeden devam ediyor. Sizler için birçok liste yayınladık ve yayınlamaya devam ediyoruz ancak bu yazı biraz farklı. Neden mi? Gelin açıklayalım…

Steam yaz indirimleri sonrası zam yemesi muhtemel 10 oyun

Geçtiğimiz günlerde farklı kaynaklardan derlenen bilgilere göre, Steam Yaz İndirimleri sonrasında dolar kuru politikasına güncelleme gelmesi bekleniyor. Halihazırda 10 TL civarından işlem gören politikanın, zam sonrası 20 TL veya üstüne çıkabileceği düşünülüyor. Hal böyle olunca devam eden Steam Yaz İndirimleri de adeta bir nimet gibi varlığını sürdürüyor.

Devam etmeden önce şu listelerimize de bakmayı unutmayın ^^

Bu indirim döneminde birçok oyun stokladınız, istek listesine attınız ve hatta oynamaya başladınız bile, biliyoruz! Ancak bu listedeki oyunların indirim dönemi bitince zam yeme olasılığının bulunduğunu belirtelim. Peki oyunları seçerken neye göre mi karar veriyoruz? Biraz yayıncıya, biraz geliştiriciye ve biraz çıkış tarihine bakıyoruz. E birazcık da içgüdülerimiz ile hareket ediyoruz.

Arma 3 – %75 indirim ile 42,25 TL

Geçtiğimiz sene 99,00 TL bandından 169,00 TL‘ye fırlamasıyla birlikte adını sıkça duyar olduk Arma 3’ün. Devam eden Steam Yaz İndirimleri sonrasında tekrar bir fiyat artışına giderse kimse şaşırmaz sanırsak. Bu indirimlerde belki gördüğü en düşük fiyat üzerinden satılmıyor ancak 42,25 TL gibi bir düzeyde alınabilir olduğunu söyleyelim. Eğer gerçekçi bir askeri simülasyon oyunu arıyorsanız mutlaka almalısınız.


Sons Of The Forest – %20 indirim ile 224,00 TL

Çok az indirime girmiş olsa bile tercih edilebilecek bir diğer oyun Sons Of The Forest oluyor. Aslında indirimsiz haliyle bile alınabilecek bir oyun olduğunu baştan söylemek gerekli. Muhtemelen fiyat artışından sonra şu rakamları görmemiz pek mümkün olmayacak. Ne olur ne olmaz, siz atın kütüphaneye dursun deriz. Elbet bir gün oynanacaktır, kaçarı yok gibi.


Kingdom Come: Deliverance – %75 indirim ile 12,50 TL

Aslında listeye almayı pek düşünmüyorduk ancak bu fırsat kaçmaz dedik. 100 saati aşkın oynanış dinamiği ile gerçekçi bir Orta Çağ oyunu olarak adlandırabileceğimiz Kingdom Come: Deliverance, bu indirim döneminden sonra zam yemesi yüksek olan oyunlardan sadece bir tanesi.


Dying Light 2 Stay Human – %50 indirim ile 174,50 TL

Steam Yaz İndirimleri bittiğinde ve şayet gerçekleşirse dolar kuru politikasının yükselmesiyle birlikte Dying Light 2’de zamlardan nasibini alabilecek bir diğer oyun. Parkur mekanikleri ile bezenmiş bir açık dünya içerisinde maceradan maceraya zıpladığınız bu yapımı kaçırmayın deriz.


Stardew Valley – %34 indirim ile 15,84 TL

Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek gibi olmasın ama, yıllardır tüm fiyat artışlarına rağmen dimdik duran Stardew Valley, zam yeme potansiyeli yüksek oyunlardan bir tanesi. 15,84 TL’lik fiyatıyla adeta içerik bombası olan bu yapım, fiyat artışına gittiğinde herkesin üzüleceği ve “Keşke zam yemeden alsaydım” diyeceğiniz bir oyun olarak gözlerini dikmiş bize bakıyor adeta.


Sekiro: Shadows Die Twice – %50 indirim ile 144,50 TL

2019’da yılın oyunu ödüllerine boğulmuş ve Souls-like türüne kendi bakış açısını katmış olan Sekiro, bizce zam yemesi %100 olarak görülen oyunlardan bir tanesi. Çok satıyor, çok oynanıyor ve fazla talep alıyor. Bu durum da onu değerli bir mücevhere dönüştürüyor adeta. Steam Yaz İndirimleri döneminde tercih edilecek bir diğer yapımdır kendisi. Edilmez ise üzüleceğiniz bir anı olarak aklınızda yer edebilir.


Elden Ring – %30 indirim ile 489,30 TL

Alın size bir Souls oyunu daha. Ama bu sefer işin babalarından gelen bir oyun. Elden Ring, indirimsiz fiyatı olan 699,00 TL ile bile bedava olarak nitelendirilebilecek bir şaheser. İndirim dönemi sona erdiğinde ve Steam Türkiye dolar kuruna zam geldiğinde bu oyunun fiyatı 1.200 TL civarına çıkar gibi duruyor. Dostlar kaçırmayın, kapış kapış giderken sizde faydalanın deriz.


Mount & Blade II: Bannerlord – %40 indirim ile 209,99 TL

“Ya bari sana zam gelmesin!” diyeceğiniz türden bir oyun olan Bannerlord, her ne kadar yerli olsa bile bu fiyat artışına gitmeyeceği anlamına pek gelmiyor. Şu fiyatıyla gerçekten bedava olarak nitelendirilebilecek bir durumda. Yüzlerce saat oynayacağınız ve içerisinde yer alan birçok içerikle karakterinizin yol haritasını şekillendireceğiniz bu oyunu almadan geçmeyin sakın.


Disco Elysium – %75 indirim ile 15,25 TL

Zengin bir hikaye var, önemli seçimler var, dedektif teması var, uzun oynanış süresi var, rol yapma mekanikleri var, var oğlu var. En önemlisi ise Türkçe dil desteği var yahu! Kendinizi evrenine kaptırıp başından kalkmadan saatlerce oynayabileceğiniz bir atmosferi bile var. Halen daha almadınız mı?


God of War – %40 indirim ile 197,40 TL

Hem fiyatı uygun olsun hem de pata küte düşman döveyim diyorsanız God of War’dan daha iyi bir alternatif aklımıza gelmiyor. Hikayesi de çok iyi, e daha ne olsun o zaman? Steam Yaz İndirimleri sonrası zam yemesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Devam oyunu da çıkmışken değerlendirilebilir.


BONUS / Cyberpunk 2077: Phantom Liberty – 399,00 TL

Biliyoruz, Yaz İndirimleri listesinde bu ek paketin ne işi var diyorsunuz ancak günümüz şartlarında mutlaka ama mutlaka önermemiz gerekiyordu. Cyberpunk 2077 evrenini önemli ölçüde geliştiren ve yer yer değiştiren bu ek paket 399 TL’de kalmaz sevgili dostlar. Ana oyunun da yakın bir zamanda fiyat artışıyla karşılaştığını hesaba katarsak düşünmeden alınmalı diyoruz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: