Söylenti: Yaz İndirimlerinden Sonra Steam Dolar Kuruna Yeni Bir Zam Bekleniyor

Paylaş

Geçtiğimiz sene Ekim ayı civarlarında Steam dolar kuruna zam gelmesiyle birlikte Türkiye, oyun fiyatları açısından oldukça zorlu bir sürece girmişti. Yeni iddialara göre ise önümüzdeki yaz indirimlerinden sonra bu kura daha fazla zam yapılabilir.

Steam dolar kuruna ne kadar zam gelmesi bekleniyor?

Türkiye’de yükselen dolar kuru nedeniyle oyun fiyatlarındaki durdurulamayan yükselişe bir yenisi daha eklenecek gibi görünüyor. En popüler dijital oyun platformlarından birisi olan Steam, Ekim 2022‘den sonra tekrar dolar kuruna zam yapabilir. Daha önce 1.8 TL’den 10 TL civarına çıkartılan dolar kurundan sonra oyunlardaki fiyat artışlarına şahit olmuştuk.

Bu haber itibarıyla Türkiye’de 1 dolar 25.88 TL’ye denk düşüyor. İşte tam bu sebeple yaz indirimlerinden sonra Steam dolar kurunun artması da gündeme gelmiş durumda. Halihazırda 10 TL’den işlem gören dolar kurunun, son zam ile birlikte 20 TL civarına çıkması bekleniyor. Bu sebeple önümüzdeki yaz indirimleri biz oyuncular için son fırsat olabilir.

Elbette bu haberin resmi bir kaynağı henüz yok. Fakat ortaya atılan bu iddia, yalan olamayacak kadar gerçek duruyor. Hal böyleyken, günümüzde 1.000 TL ve üstü gördüğümüz çoğu oyunun da 2.000 TL ve üstü fiyatlara çıkması öngörülüyor. Ayrıca oyun içi satın alımların söz konusu olduğu yapımlarda da pazar satışları için belirlenen fiyat politikaları da güncellenebilir.

Steam dolar kuru
Steam dolar kurunun 20 TL’den işlem görmesi bekleniyor

Son kale Steam düşmüştü, şimdi çöküyor gibi…

Dolar kurunun 10 TL civarından en az 20 TL civarına çıkartılması gündemdeyken, indirim beklemeden satın almalarda başlamış durumda. Ortaya atılan bu iddia sonrasında kütüphanesine oyun depolayan binlerce oyuncu -şahsen benim arkadaş listemdeki dostlarım- mevcut. İddianın gerçek olduğunu düşünürsek sizler de yaz indirimlerinde bol bol oyun depolayabilirsiniz.

Eğer yaz indirimleri oyun satın alabileceğimiz son indirim dönemiyse bizde sizler için burada olacağız sevgili Atarita ailesi. Yaz indirimleri süresince sizlere oyun önerileri yaptığımız listeler yayınlayacağız. Bu sayede Steam’in dolar kurunu 20 TL civarına çekmesinden önce uzun süreler boyu kütüphanenizde barındırabileceğiniz oyunlar olacak. Bizleri takipte kalın!

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: