Steam Yaz İndirimleri 2023 Başladı: İşte İndirimde Dikkat Çeken Oyunlar!

Paylaş

Steam Yaz İndirimleri 2023 başladı ve yeni bir dönemsel kampanyaya daha başlamış olduk. Son zamanlarda çıkan söylentilere göre Türk oyuncular için son fırsat olan bu indirimlerde öne çıkan güzel ve oynanması gereken yapımlara da yazı içinde ufak bir listede yer verdik. İndirim dönemiyle ilgili bilmeniz gerekenleri ve bu sırada bütçenizle alabileceğiniz en güzel oyunları da önümüzdeki günlerde yayımlamaya devam edeceğiz. Öyleyse gelin bu dönemde neler alınır? İndirimler kaç gün sürecek? Birlikte inceleyelim.

Steam Yaz İndirimleri 2023 başladı peki kaç gün sürecek?

Steam Yaz İndirimleri 2023, 29 Haziran tarihinde TSI 20:00’da başladı ve 13 Temmuz’da yine aynı saatte sonra erecek. Bu sırada bazı oyunlar yıl boyunca düşmedikleri fiyatlardan satılacaklar ve oyuncular için beklenen oyunları alma dönemine girmiş olacağız.

Steam yaz indirimleri 2023 başladı, işte oyun tavsiyeleri!
Steam Yaz İndirimleri 2023

Platformun dönemsel indirim kampanyalarından birisi olan yaz indirimleri, bu yıl hiç olmadığı kadar önemli. Zira Türk oyuncusunun fazlasıyla etkilendiği kur farkı Steam’de ikinci kez karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Gelen söylentilere göre bu dönemsel indirimin ardından platformun önerilen kur farkı 1 dolar için 10 TL’ten 20-24 TL aralığına yükselecek. Resmi bir açıklama olmadığından kesin gözüyle bakmak yanlış fakat kulağa hiç de hayalmiş gibi gelmiyor. Tam da bu nedenle alabildiğimiz oyunları kütüphaneye doldurmakta fayda var.

Steam Yaz İndirimleri 2023 oyun önerilerimiz!

Steam’de vitrinde fiyatlarıyla dikkatimizi çeken bazı önemli yapımları sizler için derledik. Özellikle hala oynamadıysanız ve oynayacak yeni bir şeyler arıyorsanız buradan birkaç oyuna göz gezdirmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Hali hazırda büyük oyunlar bu yılın sonlarında karşımıza çıkacağı için bizi o zamana kadar idare edecek bazı oyunları şimdiden kütüphaneye eklemekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Öyleyse gelin oyunlara detaylıca bakalım!

Uncharted: Hırsızların Mirası Koleksiyonu

İçerisinde Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ve Uncharted: Kayıp Miras oyunlarını barındıran bu paket/oyun şu anda %40 indirim ile 299,40 TL’ye düşmüş durumda. İki oyunu tek seferde aldığımızı düşününce mevcut fiyatın hayli uygun olduğunu söylemek mümkün.

Uncharted: Hırsızların Mirası Koleksiyonu
Uncharted: Hırsızların Mirası Koleksiyonu

Sid Meier’s Civilization VI

4XX strateji oyunlarını seviyorsanız kesinlikle yolunuzun düşmesi gereken Civ6 da fazlasıyla uygun bir fiyata düşmüş. Standart sürümü 21,90 TL’ye kadar indirime girmişken bütün DLC’lerin bulunduğu sürüm de an itibarıyla 121,96 TL fiyatıyla satılıyor.

Sid Meier's Civilization VI
Sid Meier’s Civilization VI

A Way Out

Bir arkadaşınızla beraber oynayacağınız hikayeli bir oyun arıyorsanız, It Takes Two’nun geliştiricilerinin ilk oyunu olan A Way Out da radarınızda yer alsın. Hali hazırda 39,80 TL gibi uygun bir fiyatla satılmakta. Tabii Xbox Game Pass kapsamındaki EA Play’de bulunduğunu da hatırlatalım.

A Way Out
A Way Out

Dragon Age: Inquisition

Hazır serinin 4. oyunu da yoldayken güzel bir RPG deneyimi yaşamak istiyorsanız, EA’in sevilen RPG oyunu Dragon Age: Inquisition da 69,99 TL fiyatına düşmüş durumda.

Dragon Age: Inquisition
Dragon Age: Inquisition

Control

Remedy Entertainment’ın sunduğu hoş deneyimi hala tecrübe etmediyseniz ve Epic Games Store’da ücretsiz dağıtıldığında kaçırdıysanız üzülmeyin. Şu anda 52,25 TL’lik fiyatıyla alıp oynayabilirsiniz. Oyunda %75’lik bir indirim mevcut.

control
Control

Elden Ring

FromSoftware yeminini bozmuş gibi görünüyor. Elden Ring nihayet Steam Yaz İndirimleri 2023 kapsamında indirime girmiş durumda. Oyun şu anda %30’luk bir indirim ile 489,30 TL fiyatına düşmüş. Çok büyük bir düşüş değil fakat uzun süredir beklenen bir indirimdi.

Elden Ring
Elden Ring

New World

Sonbahar gelip de büyük oyunlar çıkana kadar zaman geçirmelik bir MMORPG arıyorsanız doğru yerdesiniz. Başlangıçta eleştiriler alsa da zaman içerisinde oyuncular nezdinde kabul görmeyi başaran Amazon’un MMORPG oyunu New World de %60 indirim ile 136,00 TL fiyatına düşmüş durumda.

New World
New World

Way of the Hunter

Avcılık oyunlarıyla aranız iyiyse ve sakinleştirici bir doğa turu tüm stresimi alacak diyorsanız, toplanın! Way of the Hunter şu anda piyasadaki en yeni av simülasyonu ve harika grafikleriyle size ekran karşısında kızılçam kokusunu hissettirecektir. An itibarıyla %50 indirim ile 94,50 TL’ye düşmüş durumda.

Way of the Hunter
Way of the Hunter

Dying Light 2

Biraz korku, biraz gerilim, geceleri kovalamaca, gündüzleri av! Zombilerle dolu dünyasında sizin için RPG elementleri ve hikayesiyle esas duruşta bekleyen Dying Light 2 şu anda %50 indirim ile 174,50 TL fiyatına düşmüş durumda.

Dying Light 2
Dying Light 2

Dirt Rally 2.0

Simülatör ve yarış severleri de unutmadık. Dirt Rally 2.0 oldukça keyifli bir ralli deneyimi sunmak için sizi Steam mağazasında sadece 8,00 TL’lik fiyatıyla bekliyor.

Dirt Rally 2.0
Dirt Rally 2.0

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: