Steam Yaz İndirimlerinde Alabileceğiniz Düşük Sistem İsteyen Oyunlar: İşte 10 Oyunluk Liste!

Steam Yaz İndirimleri tüm temposuyla devam ederken bir kulağımız sizlerde, hazırda bekliyoruz. Oyuncularımızdan sosyal medya üzerinden gelen talepler doğrultusunda sizin için düşük sistem isteyen oyunları kapsayan bir liste hazırladık ve en uygun fiyata, emektarların kaldıracağı bal gibi oyunları derledik. Eski yeni demeden her bilgisayarda çalışan güzel oyunları kütüphaneye doldurma zamanı geldiyse, buyursunlar başlayalım!

Steam’de yaz indirimleri sırasında kaçmayacak düşük sistem isteyen 10 oyun!

Donanım fiyatlarının tavan yapmasıyla maalesef her oyuncumuzda güçlü oyun bilgisayarları olmadığını biliyoruz. Ancak oyunculuk toplu fareler ile başlayan tutku dolu bir serüven olduğundan bu oyuncuların da indirim dönemlerinde kalbi pıt pıt atıyor, bunun da farkındayız! Biz de hiç durur muyuz? Yeter ki Türk oyuncusu istesin. İşte listemiz!

Steam Yaz İndirimleri sırasında kaçmayacak düşük sistem isteyen oyunlar
Görsel Kredisi: freepik

Stardew Valley – %34 indirim ile 15,84 TL

Ülkemizde çok yaygın olsa da bir diğer yaygın görüş ise 2D pixel-art oyunlarının yeteri kadar ilgi görmemesi. Hal böyle olunca Stardew Valley’i hala oynamayanlar vardır diye düşünüyoruz. Bir dakika bile tereddüt etmeden kendilerini 15,84 TL’lik fiyatıyla kütüphaneye davet edebilirsiniz. Aynı geliştiricinin yeni oyunu Haunted Chocolatier’ın detaylarını da buradan ilgili yazımıza giderek okuyabilirsiniz.


Tribes of Midgard – %66 indirim ile 64,60 TL

Açık dünya ARPG türünde, içerisinde hayatta kalma ve üretim mekaniklerini de barındıran Tribes of Midgard da uzun saatler geçirmek isteyen oyuncular için hayli uygun bir seçenek. Sistem gereksinimlerine baktığımızda önerilen tarafta i5-2300 ve GTX 780 gibi donanımlar isteyen oyun hem yeni, hem de hayli düşük sistem gereksinimlerine sahip. Arkadaşlarla 10 kişiye kadar da oynanabiliyor. Yaz indirimleri sırasında göz gezdirilebilecek oyunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.


Brotato – %20 indirim ile 8,40 TL

Aksiyon rogue-like türünü seviyorsanız aşırı uygun fiyatıyla Brotato da radarınızda olmalı diye düşünüyoruz. Bir patates olarak düşmanlarınıza korku saçma ve yığınların arasında hayatta kalma mücadelesi verme fikirleri hoşunuza gidiyorsa, kendisine mutlaka göz gezdirin deriz.


Raft – %33 indirim ile 20,77 TL

Arkadaşlarınızla keyifli bir hayatta kalma oyunu arıyor ancak yeni oyunların fiyatı nedeniyle almaya çekiniyorsanız, 20 TL’ye keyifli bir serüvenin kapılarını aralayabilirsiniz. Eşli oyun desteği de olan Raft an itibarıyla hayli uygun bir fiyata düşmüş. Yaz indirimleriyle fiyatı düşse de aslında ana fiyatı da günümüz için hayli uygun.


Hades – %50 indirim ile 117,50 TL

Fiyat olarak hala psikolojik eşiğimizin biraz üstünde de olsa sizi ekran başına kilitleyerek oyun süresinin fiyatına oranıyla kendisini uygun bir oyun haline getirecektir. Rogue-like severler ve zorluklara göğüs gerenlerin oyunu Hades’i de listemize almasak ayıp etmiş olurduk.


Hitman: Absolution – %80 indirim ile 6,99 TL

Oyun düşük sistem istesin ama grafikleri de güzel olsun diyenler için Hitman: Absolution ve diğer eski Hitman oyunları şu anda çok cazip fiyatlara düşmüş durumda. Şimdiden hepsini kütüphaneye doldurup sonra yavaş yavaş oynamak seçeneklerinizden birisi olabilir.


Cuphead – %30 indirim ile 21,70 TL

Hayatta sizin için her şey yolunuzda gidiyorsa ve nazar değmesin diye can sıkıcı bir şeyler yaşansın istiyorsanız buyursunlar! Zorluğuyla insanları çıldırtan ama aynı zamanda kendisine hayran bırakan, özgün sanat tasarımıyla ilgi çeken Cuphead oldukça uygun bir fiyata düşmüş durumda.


Oxygen Not Included – %66 indirim ile 13,26 TL

Bir şeyleri yönetmek istiyorum diyenlerin ortak adresine hoş geldiniz. Uygun fiyatıyla aldığınızda saat başına ücretin sürekli düştüğünü göreceğiniz Oxygen Not Included sadece 13,26 TL’lik bir fiyatla satılıyor.


DOOM (2016) – %75 indirim ile 44,75 TL

Nispeten eski sayabileceğimiz ve 1050Ti ile bile rüzgar gibi çalışabilen DOOM da kesinlikle bu indirim dönemlerinde bakılması gereken oyunlardan bir tanesi. id Software kalite konusunda şaşırtmadığı gibi nispeten uygun fiyata, düşük sistemlerde de çalışan ve iyi görünen bir oyunu bu fiyattan almak da cazip bir seçenek.


Tomb Raider – %80 indirim ile 17,40 TL

Esk iyeni demeyin, sinematik kalitesi olan her şeyi oynayın! Tomb Raider da 2013 çıkışlı bir oyun olsa da köklü bir serinin parçasıdır ve prodüksiyon kalitesi de oldukça yüksektir. Yeni oyunları emektarları biraz yorsa da sistem gereksinimlerine göz gezdirerek üçlemenin tamamına da dalabilirsiniz.


Steam yaz indirimleri için hazırladığımız düşük sistem isteyen oyunlar listemizin sonuna geldik. İndirim dönemi boyunca oyunlardan haberim olsun ve öneri listeleriyle karşılaşayım diyorsanız bizi takip etmeye devam edin! Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: