Quantic Dream, Detroit: Become Human’ın 9 Milyon Satışı Geride Bıraktığını Açıkladı

Paylaş

Quantic Dream ve David Cage’in ustalık eseri olarak görülen Detroit: Become Human, çıkışından bu yana sattığı kopya sayısıyla yeni bir başarı daha elde etti. 2018’deki lansmanından bugüne dek oyunculardan yoğun ilgi gören yapımın tüm platformlardaki satışları 9 milyon bandını aştı.

Detroit: Become Human 2023 yılının başından bu yana milyon kopya daha sattı

Quantic Dream X üzerinde (eski adıyla Twitter) paylaştığı gönderiyle birlikte yapımın tüm platformlarda 9 milyon adet satışa ulaştığını duyurdu. Marcus, Kara ve Connor’un hikayesini deneyimleyen herkese teşekkürlerini ileten ekip ayrıca yılın başından bu yana bir milyon oyuncunun daha Detroit şehrini ziyaret ettiğini belirtti.

Quantic Dream ekibi duyurusunda “Yılın sonuna yaklaşıyoruz ve Detroit: Become Human topluluğunun 2023’ün başından bu yana 1 milyon kişi kadar arttığını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bu maceranın bir parçası olduğunuz ve Connor, Kara ve Markus’un hikayesini paylaştığınız için hepinize teşekkür etmek için 9 milyon neden var.” dedi.

Detroit: Become Human
Quantic Dream, Detroit: Become Human'ın 9 Milyon Satışı Geride Bıraktığını Açıkladı

İlk olarak 2018 yılında piyasaya sürülmüş olan Detroit: Become Human, ilerleyen yıllarda ise PC için satışa sunulmuştu. Son yıllarda Heavy Rain ve Beyond: Two Souls ile ismi öne çıkan şirketin son oyunu olan Detroit ile birlikte ekip oldukça büyük başarılara imza attı.

Kara, Connor ve Markus adlı üç androidin hikayesine odaklanan Detroit: Become Human’da seçimlerimiz oyunun gidişatı hakkında kararlar vermemizi sağlıyor. Hizmetçi android olarak görevlendirilmiş Kara ile annelik yolculuğuna çıktığımız macerada, Connor ile bıçağın diğer yüzünü görüyor, Markus ile bir devrim mücadelesinin peşinde ilerliyoruz.

Detroit: Become Human
Quantic Dream, Detroit: Become Human'ın 9 Milyon Satışı Geride Bıraktığını Açıkladı

Quantic Dream son dönemde pek çok oyun üzerinde çalışıyor

Geçtiğimiz aylarda Quantic Dream’in dağıtımcısı olarak rol aldığı pek çok yeni yapıma dair haberler almıştık. Genel itibariyle hack and slash severlere hitap edecek gibi gözüken Lysfanga, sular altındaki keder ve keşif hikayesi sunan Under the Waves ve yeni bir yolculuk macerasını deneyimlememizi sağlaması planlanan Dustborn olmak üzere üç yeni oyunun dağıtımcılığını üstlenen stüdyo aynı zamanda Star Wars Eclipse’nin mutfak aşamasında yer alıyor.

X üzerinde paylaşılan teşekkür gönderisinin tam haline buradan ulaşabilirsiniz.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: