Tek Kişilik Ordu: Lysfanga Duyuruldu

Paylaş

Bu yıl çıkması planlanan Lysfanga, Summer Game Fest 2023‘te duyuruldu. Oyun, görselliği ve özgün oynanışıyla dikkat çekiyor.

Lysfanga’da, Antala’nın koruyucusu Imë ile iblisleri haklayacağız

Hack and Slash türünde olacak oyun, Imë’nin serbest kalmış iblis sürüleriyle olan mücadelesini konu alacak. Tabii, karakterimiz öyle alelade bir savaşçı değil; Zaman Tanrıçası’nın ona bahşettiği “zamansal güçler” sayesinde adeta tek kişilik bir ordu!

Zamanı geri sarma, oyunun başlıca mekaniği olacak. Imë, zamanı geri aldıkça kendisinin kopyalarını yaratıyor ve bu kopyaları iblislerle savaştırabiliyor. Lysfanga, bu “tek kişilik ordu” sistemi sayesinde belli ki diğer Hack and Slash’lerden daha stratejik bir yapıda olacak. Kullanacağımız büyü ve silahlar da oyunda çok önemli bir yer tutacak. Geliştirici ekip, “Başarı; sadece kopyalarından, büyülerinden ve silahlarından oluşturduğun kombinasyona bağlı olacaktır.” diyor.

Bu yıl çıkması planlanan Lysfanga, Türkçe dil desteğine sahip olmasıyla yüzümüzü güldürecek. Oyunun yayıncılığını Quantic Dream’in üstlenmesi de ilgi çeken bir diğer unsur. Hikaye odaklı sinematik oyunlarıyla tanıdığımız şirket, bugüne kadar hiç vasat bir işe imza atmadı. Haliyle, yayınlayacağı oyunlardan beklentimiz de yine kaliteli hikayelere sahip başarılı işler olması.

Ahmet Kaan Mandalı
Ahmet Kaan Mandalı
Koyu Fenerli müşkülpesent yazar kişisi.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: