Detroit: Become Human Kaç Saat Sürüyor?

Paylaş

Bizleri, makinelerin insanlardan daha akıllı olduğu bir geleceğe taşıyan popüler interaktif hikâye oyunu Detroit Become Human, oyun dünyasının en sevilen yapımlarından bir tanesi. Bizler de oyuna harcayacağı potansiyel vakti merak eden oyuncular için ”Detroit: Become Human Kaç Saat Sürüyor?” sorusunu cevaplıyoruz.

Detroit: Become Human kaç saatte bitiyor?

Detroit: Become Human’ın oynanış süresi, oyun içerisinde bulunan yüzlerce seçenek ve onlarca farklı son sebebiyle oyuncudan oyuncuya değişiklik gösteriyor olsa da oyunun ortalama 12 saatlik bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz. Eğer oyunu bazı yan aktiviteler ile birlikte yapmayı tercih ederseniz, bu süre 15 saate kadar çıkabiliyor. Tabii başarım avcısı olan oyuncuları da unutmamak gerekir. Oyundaki tüm başarımları toplamak da ortalama 31 saat sürüyor.

Ana Hikâye12 Saat
Ana Hikâye + Yan Görev15 Saat
Oyunu Tüm Başarımlarla Bitirmek31 Saat
Detroit: Become Human kaç saatte biter?
Detroit: Become Human kaç saatte biter?

Detroit: Become Human nasıl bir oyun?

Az önce ”Detroit: Become Human kaç saat sürüyor?” sorusunu yanıtladık ve oyunun ana hikâyesinin ortalama 12 saatte bitirilebileceğini belirttik. Biraz da oyunun temel yapısından bahsedelim. Quantic Dream‘in ustalık eserlerinden bir tanesi olan Detroit, aslında şirketin en iyi yaptığı tarzda yani interaktif hikâye dediğimiz türden bir oyun. 2038 yılını konu alan ve robotların epey geliştiği bir dönemi işleyen yapım, oyuncular tarafından yapılan seçimlerle ilerliyor ve yapılan her seçimin belirli bir sonucu oluyor. Yani Detroit, oynanışı geri planda tutan ve hikâyeyi öne çıkaran bir oyun.

Birbirinden farklı üç android ana karakterimizin olduğu bu yapımda, kaosun eşiğindeki dünyada epey zorlu seçimlerle karşılaşacak ve oyunun kaderini tamamen değiştirecek kararlar vereceksiniz.

Detroit: Become Human’ın kaç sonu var?

Detroit: Become Human’ın kaç sonu olduğu tam olarak belli olmasa da oyunun akış şemasını takip ettiğimizde 85 sonu olduğunu görüyoruz. Bu rakam kulağa her ne kadar oldukça fazla gelse de sonların bazıları çok küçük değişiklikler dışında birebir aynı diyebiliriz. Bu yüzden oyunun 40 sonu olduğu kabul ediliyor ve bunlardan sadece birkaç tanesi ana son olarak geçiyor. Tüm bu sonlar, oyun içerisindeki en ufak seçiminizden dahi etkileniyor. Bu sonlardan bazıları, yapacağınız seçimlere göre epey erken tetiklenebileceği için Detroit: Become Human kaç saat sorusunun cevabını da oynanışınıza göre değiştiriyor.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

1 Yorum

guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
4 Aralık 2023 21:48

yuh

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: