Steam Dolara Geçmeden Türk Lirasıyla Alabileceğiniz Bağımsız Yapımlar

Paylaş

Geçtiğimiz günlerde Steam’in duyurduğu dolara geçiş açıklamasıyla birlikte Türk lirasıyla oyun satın alabileceğimiz son indirim dönemine gireceğimizin acı haberini aldık. 20 Kasım öncesinde gerçekleşen son indirim dönemi olan Cadılar Bayramı indirimlerinde göz atmanız ve fiyatı artmadan kaçırmamanız gereken bağımsız yapımları Atarita olarak derledik. İşte detaylar…

Türk lirasıyla Steam indirimlerinden son kez alabileceğiniz bağımsız isimler

Özellikle AAA olarak nitelendirebileceğimiz yeni çıkan büyük bütçeli yapımların yapımcının kendi belirlediği fiyatlandırmayla çıkması sebebiyle yeni sistemde büyük bir değişiklik yaşanmayacaktır. Ancak bağımsız yapımların çokça Steam’in sunduğu fiyatlandırmaya sadık kalması, önerilen kuru kullanması sebebiyle önümüzdeki günlerde indie olarak nitelendirdiğimiz oyunların dudak uçuklatan miktarlara çıkması oldukça olası.

Inkulinati – %40 indirim ile birlikte 137,40 TL

Orta çağ el yazmalarından esinlenilerek yaratılan İnkülinati, el yazmalarının sayfalarında savaşan grupların hikayesine bizleri götürüyor. Oynanış kısmının bel kemiği görevindeki sıra tabanlı stratejiyi oldukça zorlu savaşlarla harmanlayan yapımda elimizdeki kalem ve birlikte çizebildiklerimiz aracılığıyla savaşlara katılıyoruz. Deadelic Entertainment tarafından erken erişim olarak yayımlanan yapımın geliştirici koltuğunda Yaza Games oturuyor. Cadılar Bayramı indirimlerinde satın alabileceğiniz yapımın 2024’ün başında erken erişimden çıkarak tam sürüme geçmesi planlanıyor. Bu sebeple kur değişiminden etkilenmese dahi tam sürümde fiyat değişikliği yoluna gitmesi oldukça muhtemel.

Outer Wilds – %40 indirim ile birlikte 111,00 TL

The Game Awards, BAFTA gibi pek çok önemli ödüle layık görülen Outer Wilds, zaman döngüsüne sıkışmış bir güneş sisteminde geçiyor. Sonu gelmeyen zaman döngüsünde sıkışıp kaldığımız ve “Şu uğursuz Kara Dikendutu’nun derinliklerinde neler gizli? Ay’daki şu acayip harabeler kimlerden kalmış?” gibi pek çok ilginç sorunun peşinden geçtiğimiz bu açık dünya macerasındaki asıl amacımız ise kumlar altında kalmak üzere olan bir gezegenin yüzeyine inmek ve yaşanan esrarengiz olayları keşfetmek.

Ken Follett’s The Pillars Of The Earth – %90 indirim ile birlikte 24,90 TL

Ken Follett’in elinden çıkma bir klasik olan The Pillars Of The Earth’ün oyun dünyası için yeniden tasarlanmış ve interaktif hale getirilmiş versiyonu olma özelliği taşıyan Ken Follett’s The Pillars Of The Earth, çıkışının üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen oldukça uygun bir fiyattan satın alınabiliyor. Daha önceki indirimlerde 7 TL civarına kadar düşen yapım sön dönemde aldığı zamla birlikte artık 24TL’ye düşüyor. Kaliteli bir iş olarak oyuncuların beğenisine sunulan Bir Katedralin Öyküsü; 30 yıla yayılmış ve gidişatına karar vereceğimiz hikayesi, ünlü seslendirmen kadrosu ve orkestra tarafından ele alınan müzikleriyle beraber Steam Cadılar bayramı indirimlerinde kesinlikle kütüphaneye eklenmesi gereken bağımsızlardan.

Death’s Door – %60 indirim ile birlikte 76,00 TL

Souls-like mekaniklerinden esinlenilerek geliştirilmiş Death’s Door, çıktığı dönem büyük bir yankı uyandırmıştı. Fantastik canavarlarla dolu Death’s Door’da keskin ve parlak kılıcıyla öne çıkan bir kargayı kontrol ediyoruz. Tanrılarla savaştığımız, gizemli ve kasvetli bir dünyada geçen oyunu Steam indirimleri boyunca kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Serial Cleaners – %70 indirim ile birlikte 38,70 TL

Serial Cleaner serisinin devam oyunu olan Serial Cleaners, ilk oyundan tanıdığımız Bob’a ek olarak üç farklı karakteri kullanımımıza sunuyor. Gizlilik odaklı yapımda bir temizlikçi olarak çalışıyoruz. Normal bir temizlikçiden farkımız ise temizlediğimiz noktaların kanla kaplı olay mahalleleri olması. Draw Distance ekibinin geliştirdiği Serial Cleaners’ın yayıncısı ise Stray Blade, Rogue Spirit ve Oddyssey: Your Space, Your Way‘in de dağıtımcılığını üstlenmiş 505 Games.

Beat Cop – %77 indirim ile birlikte 5,52TL

Retro sanat tasarımı ve 80’li yıllara götüren atmosferiyle birlikte Beat Cop, indirim döneminin en ucuz oyunlarından. Bir cinayetle suçlanan Jack Kelly’nin yerine geçtiğimiz Brooklyn sokaklarında, iyi veya kötü bir polis olabiliyoruz. Rüşvet yemek ya da dürüst bir polis olmak bizim elimizde. Bir komploya kurban gitmek üzere olan karakterimizi bu işin içinden çıkarmak ise öncelikli amacımız. Dağıtımcılığını ise 11 Bit üstleniyor.

Tails of Iron – %70 indirim ile birlikte 71,99 TL

Fareler Hanedanının varisi Regi olarak acımasız Kurbağalar klanını ve onların gaddar lideri Greenwart’u yok etmeliyiz. Savaş yorgunu ve kasvetli bir ülkede geçen hikaye, yoğun RYO ve souls-like mekaniklerine sahip.
17 Eylül 2021’de çıkışını gerçekleştiren Tails of Iron için ayrıca ücretsiz bir genişleme paketi olan Bloody Whiskers‘da bulunuyor. Odd Bug Studio’nun geliştirdiği, United Label’ın yayınladığı oyun Cadılar Bayramı boyunca indirimli olarak 71,99TL’ye satın alınabiliyor.

Children of Morta – %75 indirim ile birlikte 36,50 TL

Rogue-lite türü içerisinde adını son dönemde duyuran nadir yapımlardan biri olan Children of Morta, Türk lirasıyla oyun satın alabildiğimiz son indirim döneminde satın alınması gereken bir diğer oyun. Piksel grafiklerle birlikte rogue-lite mekaniklerinin harmanladığı yapımda türün diğer oyunlarına nazaran yoğun bir hikaye anlatımı da bulunuyor. Kahramanlardan oluşan bir aileye odaklanılan yapımda RYO ögeleri ön planda.

Solar Ash – %50 indirim ile birlikte 150,00 TL

Hyper Light Drifter’ın yaratıcılarından çıkma Solar Ash, antik medeniyetlerin harabeleri arasındaki bir gezegenin Ultravoid adı verilen boşluğa yem olmaması için her şeyi yapan Boşluk koşucusunun hikâyesini anlatıyor. Acayip yaratıklarla savaşılan, raylar üzerinde hareket ettiğimiz bu yüksek hızlı macerada yer çekimine meydan okuyoruz. Heart Machine tarafından geliştirilen yapım Annapurna Interactive yayıncılığında geçtiğimiz yıl çıktı.

Inscryption – %50 indirim ile birlikte 24,56 TL

Pony Island and The Hex yaratıcılarından çıkma Inscryption son dönemin en çok konuşulan bağımsız isimlerinden biri olarak karşımıza çıktı. Oldukça ilginç bir kart oyunu olan Inscryption, rogue-like mekanikleriyle birlikte bulmacalar içeriyor. Ayrıca korku ve gerilim temasının da olduğu oyun oldukça karanlık.

Steam’in Türk lirasıyla oyun alınan son indirim dönemi olarak öne çıkan Steam Cadılar Bayramı indirimlerinde yaptığımız diğer listelere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: