KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Japon Ünlülere Uyarı: “Palworld Hakkında Konuşmayın!”

Paylaş

Ortalığı kasıp kavuran Palworld’ün namı tüm dünyayı sarmışken, Japonya’da ise enteresan bir durum yaşanıyor. Ülkedeki ünlü simalara oyun hakkında fikir belirtmemeleri hakkında uyarılar yapılıyor. Peki neden?

Palworld bir anda yıldızlaştı

19 Ocak tarihinde çıkan ve bir anda devleşen Palworld, birçok firmanın ilgisini çekti elbette ancak bunların başında The Pokémon Company geliyor. Geçtiğimiz hafta oyun hakkında bir inceleme başlattığını söyleyen The Pokémon Company, telif hakkı ihlali olup olmadığını araştıracak. Tabii bu süreç içerisinde Nintendo’nun tepkisini çekmemek adına birçok internet sitesi ve firma bu oyundan uzak durmaya başladı. Örneğin mod sayfası olarak bilinen Nexus Mods, oyuna yapılan Pokemon modu hakkında endişelerini dile getirmişti.

Japon Ünlülere Uyarı: "Palworld Hakkında Konuşmayın!"
Japon Ünlülere Uyarı

Bu süreçte ilginç bir haber ise Japonya tarafından geliyor. Yabancı kaynaklara göre ülkede yer alan bazı yetenek ajansları, ünlülere Palworld hakkında fikir belirtmekten kaçınmaları gerektiğini söylemiş. Pokémon markasıyla birçok işbirliğinin yer aldığı Japonya içerisinde yapılan anlaşmaların zarar görmesinden ve ayrıca Nintendo’nun tepkisini çekeceğinden dolayı böyle bir karar alındığı belirtiliyor.

Tokyo Sports kaynaklarındaki bir yetenek ajansı; “Yeteneklerimize sosyal medyada veya kamuoyunda Palworld’den bahsetmemelerini söyledik. Bu, bir ajans olarak Pokémon tarafını dikkate aldığımız için yapıldı. Bu karar, gelecekteki olası işbirlikleri dikkate alınarak verildi.” açıklamalarında bulunmuş durumda. Bir anda yıldızlaşan ve gündeme oturan oyunu Erken Erişim sürecindeyken inceleme şansına erişmiştik. İncelemeye ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: