Ana Sayfa Oyun Haberleri Diğer Japon Ünlülere Uyarı: “Palworld Hakkında Konuşmayın!”

Japon Ünlülere Uyarı: “Palworld Hakkında Konuşmayın!”

Japon Ünlülere Uyarı: “Palworld Hakkında Konuşmayın!”
Japon Ünlülere Uyarı: "Palworld Hakkında Konuşmayın!"

Ortalığı kasıp kavuran Palworld’ün namı tüm dünyayı sarmışken, Japonya’da ise enteresan bir durum yaşanıyor. Ülkedeki ünlü simalara oyun hakkında fikir belirtmemeleri hakkında uyarılar yapılıyor. Peki neden?

Palworld bir anda yıldızlaştı

19 Ocak tarihinde çıkan ve bir anda devleşen Palworld, birçok firmanın ilgisini çekti elbette ancak bunların başında The Pokémon Company geliyor. Geçtiğimiz hafta oyun hakkında bir inceleme başlattığını söyleyen The Pokémon Company, telif hakkı ihlali olup olmadığını araştıracak. Tabii bu süreç içerisinde Nintendo’nun tepkisini çekmemek adına birçok internet sitesi ve firma bu oyundan uzak durmaya başladı. Örneğin mod sayfası olarak bilinen Nexus Mods, oyuna yapılan Pokemon modu hakkında endişelerini dile getirmişti.

Japon Ünlülere Uyarı: "Palworld Hakkında Konuşmayın!"
Japon Ünlülere Uyarı

Bu süreçte ilginç bir haber ise Japonya tarafından geliyor. Yabancı kaynaklara göre ülkede yer alan bazı yetenek ajansları, ünlülere Palworld hakkında fikir belirtmekten kaçınmaları gerektiğini söylemiş. Pokémon markasıyla birçok işbirliğinin yer aldığı Japonya içerisinde yapılan anlaşmaların zarar görmesinden ve ayrıca Nintendo’nun tepkisini çekeceğinden dolayı böyle bir karar alındığı belirtiliyor.

Tokyo Sports kaynaklarındaki bir yetenek ajansı; “Yeteneklerimize sosyal medyada veya kamuoyunda Palworld’den bahsetmemelerini söyledik. Bu, bir ajans olarak Pokémon tarafını dikkate aldığımız için yapıldı. Bu karar, gelecekteki olası işbirlikleri dikkate alınarak verildi.” açıklamalarında bulunmuş durumda. Bir anda yıldızlaşan ve gündeme oturan oyunu Erken Erişim sürecindeyken inceleme şansına erişmiştik. İncelemeye ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz