Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

The Pokemon Company, Palworld’ü İnceleyeceklerini Açıkladı: “Fikri Mülkiyet Hakları İhlal Ediliyor Mu Bakacağız”

Paylaş

Çıktığı tarihten bu yana ortalığı kasıp kavuran ve muhteşem bir satış başarısına imza atan Palworld için sıcak saatler yaşanıyor. The Pokemon Company, oyunu inceleyeceklerini açıkladı!

Palworld’ü önümüzdeki günlerde neler bekliyor olabilir?

19 ocak tarihinde piyasaya sürülen ve o günden bu yana 8 milyonu aşan satış başarısı getiren Palworld, Nintendo’nun radarına girmiş durumda. Normalde bu kadar satılacağı tahmin edilmeyen yapım için ortalıkta birçok iddia dolaşıyordu. The Pokemon Company ise sessizliğini bozarak durumu inceleyeceklerini açıkladı. Fikri mülkiyet haklarının ihlal edilip edilmediği araştırılacak.

The Pokemon Company, Palworld'ü İnceleyeceklerini Açıkladı:

Yayınlanan bildiride şu ifadelere yer veriliyor;

“Başka bir şirketin Ocak 2024’te piyasaya sürülen oyunuyla ilgili çok sayıda soru aldık. Pokémon’un fikri mülkiyet haklarının veya varlıklarının bu oyunda kullanılmasına yönelik herhangi bir izin vermedik. Pokémon ile ilgili fikri mülkiyet haklarını ihlal eden eylemleri araştırmak ve uygun önlemleri almak istiyoruz.”

Mekanikleri ve oyunculara sunmak istediği içerik her ne kadar Pokemon serisinden uzak olsa bile, karakter tasarımları ve onların herhangi bir modellemesinin Pokemon evreninden esinlenildiğini düşünen bazı kullanıcılar ise X platformu üzerinden Palworld‘ü intihal yapmakla suçluyor. Peki sizin düşünceleriniz neler? Yorumlara bekliyoruz!

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: