Naughty Dog Steam Deck’i Bir Kenara Bırakıp The Last of Us PC Sürümünü Onarmaya Odaklanmış Durumda

Paylaş

Naughty Dog oyunun mevcut durumu üzerine çalışmaya devam ediyor. The Last of Us PC sürümü oyuncular nezdinde büyük hayal kırıklığı yaratmış durumda ve stüdyo düzeltmeler için Steam Deck’i biraz daha geri plana atıyor. Yine de tamamen rafa kaldırdıkları anlamına gelmiyor.

The Last of Us PC sürümündeki hatalara odaklanan stüdyo, Steam Deck’i öncelik olarak bir adım geride tuttuğunu açıkladı

Resmi Naughty Dog Twitter hesabından paylaşılan yeni gönderide stüdyo yarın The Last of Us PC sürümü için yeni bir hotfix yaması ve Cuma günü de büyük bir güncelleme yayınlayacağını vurguladı. Aynı zamanda Cuma günü yayınlanacak güncelleme çıkmadan önce yama notlarını da paylaşacaklarını bildirdiler.

Ardından “Pek çoğunuzun Steam Deck’te The Last of Us Part I oynamak istediğini bilsek de, doğrulamaya göndermeden önce düzeltmelere ve yamalara öncelik veriyoruz” açıklamasını yaptılar. Yani oyunun Steam Deck onayını almadan önce katetmesi gereken biraz daha yolu olduğunu söylüyorlar. Oyuncuların da kendileriyle aynı görüşte olduğunu düşünüyoruz.

Oyun çıkmadan önce hem Valve tarafında hem de Neil Druckmann’a göre The Last of Us PC sürümünün Steam Deck’te de çalışması hesaplanıyordu. Ancak oyunun sorunlu çıkışı nedeniyle bu durumun önceliği biraz daha geri plana atılmış gibi görünüyor. Metacritic puanı 58 olarak belirlenen oyun Sony’nin PC’ye getirdiği PlayStation oyunları arasında en beğenilmeyen yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Umarız oyun No Man’s Sky ve Cyberpunk 2077 gibi tarihi bir geri dönüşle sorunlarından kurtulur ve sonrasında Steam Deck sürümü hakkında konuşmaya devam edebiliriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: