The Last of Us Part I’in PC Metacritic Puanı Hala Belli Değil Ancak Oyuncular Puanlarını Vermiş

Paylaş

Normal şartlarda lansmandan neredeyse bir hafta önce Metascore’u belli olan Sony oyunlarında bir ilk yaşanıyor. PC sürüm çıkalı iki gün olmasına rağmen The Last of Us Part I Metacritic puanı hala belirlenmiş değil ve bazı söylentiler, oyun için inceleme kodlarının dağıtılmadığını bile iddia ediyor. Naughty Dog’un beklenen remake sürümünün PC portu görünen o ki çok sert çakıldı.

The Last of Us Part I Metacritic puanını oyuncular veriyor

Eleştirmenlerden gelen puanlar görülmese de, kullanıcıların yaptığı puanlamalar oyunun ne kadar sert çakıldığını gösteriyor. Kullanıcı yorumları arasında oyunun çıkışının “Cyberpunk 2077’nin lansmanından bile daha kötü” olduğuna dair karşılaştırmalar görmek de mümkün. Ortalama kullanıcı skoru ise 2.6 olarak belirlenmiş.

The Last of Us Part I Metacritic puanları hala ortalıkta yok.
The Last of Us Part I Metacritic sayfasında hala eleştirmen yorumları yer almıyor.

Ayrıca gelen bazı yorumlar oyun için önerilen fiyatlandırmayı işaret etse de, bu konuda pek haklı olduklarını söylemek güç. Kullanıcılar tarafından genel olarak tepki çeken konu, oyunun henüz oynanabilir durumda olmaması.

Atarita olarak bizler de oyunun mevcut sürümde oynanamaz olduğunu doğruluyoruz. Sitemizin kıymetli editörlerinden Atakan Gümrükçüoğlu, çıktığı günden bu yana oynamaya çalışsa da henüz oyunun oynanabilir durumda olmadığını belirtiyor. Haliyle The Last of Us Part I Metacritic puanlarının eleştirmenler tarafından neden verilemediğini de aslında anlıyoruz.

Iron Galaxy tarafından geliştirilen PC portu oyun dünyasını büyük hayal kırıklığına uğratmış durumda. Steam’de de oyunun incelemelerinin yalnızca %36.36’sı olumlu ve bu olumlu incelemelerin de büyük kısmı alaylı bir dille yazılmış durumda. Aralarından bir tanesini hem yüzlerimizin gülmesi hem de durumun önemini açıklamak adına sizlerle paylaşmak istiyoruz.

The Last of Us Part I PC sürümü Steam'de %36 oranında olumlu inceleme alabilmiş.
Oyunun Steam incelemeleri de çoğunlukla olumsuz.

“Oyun berbat ama PC poru harika. Umuyorum ki gölgelendiriciler yüklendikten sonra torunlarım ilk yükleme ekranına yetişebilirler. 2013’deki ilk oyunun ne kadar iyi çalıştığını düşünürsek, bu temelde 70 dolarlık bir hırsızlık. Tüm bekleyiş nihayet mevyesini verdi, Sony’nin oyunun hakkını vereceğini biliyordum. Şimdiden 2043’te Part II’yi indirip kuantum bilgisayarımda Nvidia 90800TXHD ile sağlam bir 15 FPS almak için sabırsızlanıyorum.”

PlayStation’un en güçlü kalesi Naughty Dog’un bu şekilde eleştiriler alması hiç de hoş olmadı. Umarız ki bu oyun da Cyberpunk 2077 gibi toparlanarak oyuncular nezdindeki itibarını bir nebze de olsa kurtarmayı başarır.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: