Köprüden Önceki Son Çıkış: Steam Cadılar Bayramı İndirimleri Öneri Listesi!

Paylaş

Steam Cadılar Bayramı indirimleri 2023 yılında hiç olmadığı kadar fazla önem arz ediyor. Platformun dönemsel indirimlerinde son kez Türk Lirası fiyatlandırmasıyla buluşuyor ve 2 Kasım’da da veda ediyor olacağız. Bildiğiniz gibi Steam, Türkiye için yerel fiyatlandırma desteğini kesip MENA-USD adı verilen yeni bir birime geçiyor. Bu birim, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki birçok ülkeyle birlikte Türkiye’yi de kapsayacak ve artık oyunlar, kur artışlarından ya da düşüşlerinden doğrudan etkilenecek. Dolayısıyla kendi paramız ile alışveriş yapma fırsatımız olan son Steam indirimi olan “Steam Çığlık Festivali 2023” bizim için çok önemli.

Bu hazin açılışın ardından şimdi almazsanız muhtemelen daha sonra almanızın gerçekten çok zor olacağı birçok oyunu listeliyoruz. Listemizdeki oyunlar her seferinde yaptığımız gibi uygunluk oranına bakarak değil, tamamen “şimdi aldık aldık, sonra zor” dediğimiz oyunları listeliyoruz. Listedeki fiyatlar size pahalı gelebilir ancak 20 Kasım’dan sonra çok daha pahalı gelecek.

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri sırasında kaçmayacak oyunlar


Resident Evil 4

 • Fiyat: %34 indirim ile 585,61₺

Capcom’un bu senenin en iyileri arasında konuşulan Resident Evil 4’ü oldukça uygun bir fiyata düşmüş durumda. Bu indirim oyunuyla korku severlerin harika yeniden yapımı kesinlikle denemesini tavsiye edebiliriz.

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri 2023, Resident Evil 4
Resident Evil 4 (Remake)

Sons of the Forest

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri 2023
Sons of the Forest
 • Fiyat: %20 indirim ile 224,00₺

The Forest’ın devamı niteliğindeki Sons of the Forest da şu anda gayet uygun bir fiyattan satılıyor. Arkadaşlarınızla birlikte hayatta kalmak için güzel bir fırsat denilebilir.


Mortal Kombat 11

 • Fiyat: %90 indirim ile 66,90₺

Eğer yeni oyunu bütçeniz kurtarmıyor ancak avuçlarınızın içi kaşınıyorsa muhtemelen bundan sonra eşi benzeri gelmeyecek bir fırsat ile Mortal Kombat 11’i de uygun fiyattan alabilirsiniz.

Steam Çığlık Festivali 2023
Mortal Kombat 11

Red Dead Redemption 2

Steam Cadılar Bayramı İndirimi 2023 oyun önerileri
Red Dead Redemption 2
 • Fiyat: %60 indirim ile 460,00₺

Hala satın almadıysanız ve zamlardan sonra size çok pahalı geliyorsa, daha sonra çok daha pahalı olabileceğini hatırlatalım.


Control Ultimate Edition

 • Fiyat: %75 indirim ile 52,25₺

Bugün yeni oyunları Alan Wake 2 ile ortalığı kasıp kavuran Remedy Entertainment’ın bir önceki oyunu Control’ün dolu paketini 52 TL fiyatıyla alıp oynama şansınız bulunuyor.

Steam indirimleri öneri listesi 2023
Control

Batman Arkham Collection

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri 2023 oyun önerileri
Batman Arkham Collection
 • Fiyat: %85 indirim ile 15,30₺

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri 2023 kapsamında Batman Arkham serisinin üç oyununu barındıran paket %85’lik bir indirim ile 15,30 TL gibi gerçekten çok uygun bir fiyata düşmüş durumda. Kaçmamalı diye düşünüyoruz.


The Last of Us Part I

 • Fiyat: %20 indirim ile 879,20₺

Sony’nin PlayStation için ürettiği birinci parti oyunların kalitesi tartışılmaz diye düşünüyoruz. Kötü bir çıkış süreci atlatsa da bu fiyatlara bir daha zor görebileceğimizden The Last of Us Part I’e de listemizde yer verdik.

The Last of Us Part I
The Last of Us Part I

Devil May Cry 5

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri 2023
Devil May Cry 5
 • Fiyat: %67 indirim ile 198,33₺

Hack & Slash oyunları arasında en sevilenlerden birisi olan Devil May Cry 5, Capcom’un küsüratlı fiyatlandırmalarını bir kenara bırakacak olursak gerçekten uygun bir fiyata düşmüş durumda. Eğer türü seviyorsanız, kütüphaneye eklemekte fayda var.


Dying Light 2 Stay Human

 • Fiyat: %50 indirim ile 349,50₺

Evet, geçtiğimiz aylarda fiyatı iki katına çıkan oyun Steam Cadılar Bayramı İndirimleri 2023 kapsamında ilk tam fiyatına düşmüş durumda fakat MENA-USD fiyatını hayal etmek bile istemediğimizden kendisini de listeye ekledik.

Dying Light 2
Dying Light 2

7 Days to Die

7 Days to Die: Steam Cadılar Bayramı İndirimleri 2023
7 Days to Die
 • Fiyat: %76 indirim ile 9,36₺

Eğer arkadaşlarınızla oynayacak açık dünya bir hayatta kalma & zombi oyunu arıyorsanız 7 Days to Die kesinlikle şu fiyattan hiçbir yere gitmesine izin vermeyeceğiniz oyunlardan birisi olmalı.


Days Gone

 • Fiyat: %67 indirim ile 296,67₺

Yine PC’ye gelen PlayStation oyunlarından birisi olan Days Gone da yaklaşık 300 TL fiyat etiketiyle indirim raflarını süslüyor. Harika manzaralar arasında motorunuzla dolaşıp zombi pataklamak istiyorsanız uğrayabileceğiniz duraklardan birisi diyebiliriz.

Days Gone
Days Gone

DOOM Eternal

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri 2023
DOOM Eternal
 • Fiyat: %60 indirim ile 103,60₺

id Software’in geliştirdiği şimdilik son DOOM oyunu olan DOOM Eternal da %60 gibi güzel bir oran ile indirime girmiş durumda ve şeytanlarla savaşmak isteyenler için doğru adres olarak listemizde yerini alıyor. Steam Cadılar Bayramı İndirimleri esnasında kaçmaması gereken oyunlardan birisi demek de yanlış olmayacaktır.


Metro Exodus

 • Fiyat: %80 indirim ile 74,80₺

Metro serisinin son oyunu olan Metro Exodus, açık dünyasında keyifli bir FPS deneyimi vadeden nefis bir oyun olmakla birlikte %80 gibi büyük bir indirime girmiş durumda.

Metro Exodus
Metro Exodus

Vampyr

Vampyr
Vampyr
 • Fiyat: %80 indirim ile 150,00₺

Şu sıralar Banishers: Ghosts of New Eden oyununu geliştiren DON’T NOD Entertainment’ın 2018’de piyasaya sürdüğü ve oyuncuların beğenisini toplamayı başaran RPG oyunu Vampyr da büyük oranda indirime girmiş durumda.


Death Stranding Director’s Cut

 • Fiyat: %50 indirim ile 199,50₺

Kojima’nın sinematik anlatıya odaklanan filmden hallice oyunu Death Stranding’in Director’s Cut sürümü de belki de son kez bu fiyatlarla vitrinde listeleniyor.

Steam Çığlık Festivali 2023
Death Stranding Director’s Cut

Steam Cadılar Bayramı İndirimi ne zaman bitecek?

26 Ekim 2023’te başlayan indirimler, 2 Kasım’a kadar devam edecek. Takvimlerimiz 2 Kasım 2023’ü gösterdiğinde Türk Lirası ile alışveriş yapabileceğimiz son indirim dönemini de geride bırakacağız.

Bundan sonra pek iç açıcı olduğunu düşünmesek de diğer indirimlerin tarihlerini sizlerle paylaştığımız yazıya da göz atabilirsiniz.

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri 2023’ten size aktaracaklarımız bu kadarla sınırlı değil. Önümüzdeki günlerde türlere özel yaptığımız listelerden haberdar olmak için sitemizin bildirimlerini açabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve oyun dünyasından ilk sizin haberiniz olsun. Sevgiler!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: