KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Banishers: Ghosts of New Eden’ın Oynanışı Açıklandı ve Detaylı Bir Video Yayınlandı

Paylaş

Adeta yıldızlar geçidi gibi ilerleyen 2023’ün dikkat çeken oyunlarından birisi olan Banishers: Ghosts of New Eden için yeni ve detaylı bir video yayınlandı. Focus Entertainment’ın paylaştığı videoda, birisi hayalet olan iki hayalet avcısını canlandıracağımız oyunun oynanış detayları açıklandı.

Banishers: Ghosts of New Eden’de bizi neler bekliyor?

Antea ve Red adında iki karakteri canlandıracağımız oyunun farklı oynanış görüntüleri geçtiğimiz ay da yayınlanmıştı. Focus Entertainment’ın yayıncılığını üstlendiği ve Vampyr, Life is Strange serisi gibi oyunlardan adını duyduğumuz DON’T NOD tarafından geliştirilen oyun, merakla beklenen yapımlar arasında. Şimdi gelin bizi oynanış aşamasında nelerin beklediğini yeni videodan detaylarıyla öğrenelim.

İki karakteri oynayıp aralarında dinamik olarak geçiş yapabileceğiz

Antea ve Red arasında dinamik olarak geçiş yapabileceğiz. Antea, kararlı ve yetenekli bir karakter rolünde olurken Red, kendisinden şüphe duyan bir yapıya sahip olacak. Biz de oyuncular olarak bu iki sevgilinin hayalet avı maceralarına şahitlik edeceğiz.

Antea, daha önce bir savaşta yenik düştüğü için oyunda karşımıza hayalet formuyla çıkacak. Red ise hayaletleri avlayan bir insan olarak ona eşlik edecek. Bu aradaki tezatın oyunda birçok dramatik sahneye konu olacağını da tahmin ediyoruz.

Karakterlerden Red, silah kullanmasıyla ve olayları kaba kuvvetle çözme kabiliyetiyle öne çıkıyor. Kendisinin aksine sevgilisi Antea ise daha çok doğaüstü güçlere sahip ve büyülü bir karakter olacak. Dinamik olarak geçiş yapıp düşmanlara göre şekillenen savaşlara atılacağız gibi görünüyor.

Yaşayanlara yaşam, ölülere ölüm

Oyunun ve oyun içerisindeki hayalet avcıları olan Banisherların sloganı olan “Yaşayanlara yaşam, ölülere ölüm” mottosu birçok yerde karşımıza çıkacak. Aynı zamanda oyundaki seçimlerimiz, bizi karanlık yollara sürükleyebilecek. Öyle ki Antea’nın yanımızda durabilmesi için duruşumuzdan fedakarlık yaparak kendisine sunmak için yaşayanların ruhlarını almamız gerekebilecek.

Antea’yı tekrar dünyaya çağırabilmek ve hayalet formundan kurtarmak için kritik kararlar vereceğimiz belirtilmiş.

Banishers: Ghosts of New Eden
Banishers: Ghosts of New Eden

Yaşam ve ölüm arasında bir yer: New Eden

Aslında bugün ABD’de bir bölge olarak gerçekten var olan Eden bölgesinin fantastik bir kurgusu olan New Eden bölgesinde oynuyor olacağız. Yaşam ve ölümün arasında kalmış, ruhlar ve canlılara ev sahipliği yapan, doğal güzellikleriyle ilgi çekici bir atmosfere sahip olduğunu hissettiren bir dünyada hikayemizi şekillendirecekmişiz.

Unutulmaz ve eziyet çekmiş karakterlerle karşılaşacakmışız

Yayınlanan yeni videoda bahsedildiği üzere oyunda karşılaşacağımız her karakterin kendi hikayesi olacakmış ve her biri unutulmaz, iz bırakan karakterler olarak tasarlanmış. Dolayısıyla Banishers: Ghosts of New Eden’de kritik kararlar vermeden önce karakterleri iyice tanıyıp, huyunu suyunu öğrenip ona göre davranmamız gerekecek. Bu da aslında ana karakter olan Red ile bağ kurma konusunda oyuna ve bize hayli yardımcı olacaktır.

Karar mekanizması, geri dönüşü olmayan kötü sonuçlara da yol açabildiğinden, yeni videoda dikkatli olmamız gerektiği belirtiliyor.

Çıkış tarihi günden güne yaklaşıyor

Banishers: Ghosts of New Eden heyecan verici görünüyor ve 7 Kasım 2023’te piyasaya sürülecek. An itibarıyla PC platformunda Steam üzerinde 899₺’lik bir ön sipariş fiyatına sahip. Sizler de oyun hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: