Steam İndirimleri 2024 Ne Zaman Başlayacak? İşte İndirim Tarihleri!

Paylaş

Steam indirimleri 2024 için de takvimde yerini almış durumda ve bu yılın dönemsel indirimlerinin ne zaman başlayacağı da belli oldu. Dünyanın en büyük dijital oyun dağıtım platformu olan Steam’de indirim tarihleri 2024 yılı için de kesinleşti. Lafı hiç uzatmadan gelin bu yıl oyunları hangi tarihlerde uygun fiyata alabileceğimizi inceleyelim.

Steam indirimleri 2024 ne zaman başlayacak? İşte indirim takvimi:

Bildiğiniz üzere platformda sadece dönemsel mevsimlere has kampanyalar değil, farklı oyun türlerine ve temalara ait etkinlikler de yürütülüyor. Her ne kadar dönemsel indirimlerdeki kadar büyük oranlarla karşılaşmasak da bu tarafta da özellikle ilgili türdeki oyunlarda ciddi fiyat düşüşleri görebiliyoruz. Bu yılın takvimi şu şekilde:

Steam İndirimleri 2024Tarihleri
Kapitalizm ve Ekonomi Festivali8 – 15 Ocak
Korsanlar vs Ninjalar Festivali22 – 29 Ocak
Steam Next Fest5 – 12 Şubat
Remote Play Together Etkinliği12 – 19 Şubat
Dinozorlar vs Robotlar Festivali26 Şubat – 4 Mart
Steam İlkbahar İndirimleri 202414 – 21 Mart
Deckbuilder Festivali25 Mart – 1 Nisan
Steam indirim tarihleri 2024

Bu yazının yazıldığı tarihte henüz dönemsel indirimler arasında sadece ilkbahar kampanyasının tarihini biliyoruz. Ancak geçtiğimiz yılın takvimine bakıldığında ilkbahar indirimleri iki gün öne çekilmiş durumda. Yani aslında arada 1-2 gün fark bulunmakla birlikte bu kampanyalar her yıl yakın tarihlerde gerçekleşiyor.

Steam ilkbahar indirimleri 2024 ne zaman başlayacak?

İçerisine gireceğimiz 2024 yılının ilk dönemsel kampanyası olan ilkbahar indirimleri, 14 Mart 2024 tarihinde başlayarak 21 Mart’a kadar devam edecek.

Steam indirimleri 2024
Steam indirimleri 2024

Platformda her yıl gerçekleşen ilk büyük dönemsel kampanya olan ilkbahar indirimleri, genelde yılın geri kalanının gölgesinde kalsa da bu yıl Türk oyuncular için ayrı bir öneme sahip. Zira bizim için her indirim dönemi “zamlar gelmeden almalıyız” formatında geçmeye başladığından kıymeti de hayli artmış durumda.

Steam yaz indirimleri 2024 ne zaman başlayacak?

Geçtiğimiz yılların takvimine göz atarak bu sene de her yıl olduğu gibi haziran ayının sonlarında başlayacağını tahmin ediyoruz. İki haftalık bu indirim dönemi 27 Haziran – 11 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılabilir.

Tabii ki henüz sadece ilkbahar kampanyasına kadar olan tarihleri net olarak bildiğimizden, yukarıdaki tarihin tahmini bir dönemi kapsadığını belirtelim. Yine de aşağı yukarı 1-2 günden fazla fark etmeyeceğini düşünüyoruz.

Steam Sonbahar İndirimleri 2024 ne zaman başlayacak?

Sonbahar indirimleri 2023 için 21 – 28 Kasım tarihleri belirlenmişti. Bu yıl da haliyle yakın tarihlerde gerçekleşmesini bekliyoruz.

Ayrıca oyuncuların her yıl merak ettiği ve isim değişikliğine uğrayan Steam Cadılar Bayramı indirimleri 2024 için de yapılacak. “Çığlık Festivali” olarak karşımıza çıkmaya başlayan indirimlerin ekim sonu, kasım başı gibi yapılacağını tahmin ediyoruz.

Steam indirimleri 2024 ne zaman başlayacak?

Sonuç

Sonuç olarak önümüzdeki yılın ilk yarısına kadar Steam indirimleri 2024 tarihleri belli olmuş durumda. Bizler basın mensupları olarak gelişmeleri dört gözle takip edip sizlere en hızlı şekilde ulaştırmaya gayret edeceğiz. Yılın diğer yarısı için de tarihler gelmeye başladıkça bu sayfanın güncellendiğini göreceksiniz.

Umuyoruz bu yazımız sizlere bilgilendirme anlamında fayda sağlamıştır. Herkese iyi oyunlar dileriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
25 Eylül 2023 18:56

Ülke ekonomisini düşününce önemli tarihler.

Anonim
Anonim
Bu kişiye yanıt:  Anonim
26 Eylül 2023 23:25

Doğru ✔

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: