Süper Kahraman Oyunlarına Doyacağız: İşte Geliştirilme Aşamasındaki Tüm Marvel Oyunları!

Paylaş

Son dönemlerde Marvel filmlerinden sonra bir de video oyun furyası başlamış durumda. Özellikle popüler karakterler üzerine yürütülen çalışmaları heyecanla takip eden oyuncular için güzel bir liste hazırladık. Şimdiye kadar öğrendiğimiz ve henüz geliştirme aşamasında olan tüm Marvel oyunlarını sıralıyoruz;

Geliştirilen tüm Marvel oyunları

Film dünyasına damgasını vuran Marvel sektörü, seven veya sevmeyen herkes için bir anlam ifade edebiliyor. Günümüzde ‘Süper Kahraman‘ denilince akla gelen ilk isimlerden olan bazı karakterlerin oyunlarının gelecek olması ise bizi oldukça heyecanlandırıyor. Bu listemizde sizlere geliştirilmekte olan tüm Marvel oyunlarını sıralayacağız.

Marvel’s Spider-Man 2

Çıkışı en yakın olan Marvel oyunu bildiğiniz üzere Marvel’s Spider-Man 2‘den başkası değil. 20 Ekim 2023 tarihinde piyasaya sürülecek yapım için birçok farklı detay öğrenme şansına erişmiştik. Peter Parker ve Miles Morales’in hikayesini birleştirecek oyun için şimdiden heyecanlı bir bekleyiş yaşanıyor. Zengin bir hikaye içeriği, bol yan görevler, açık dünyada serbestçe dolaşmanın verdiği rahatlık ve 2 farklı Spider-Man’i kontrol edebiliyor olmamız kulağa çok heyecanlı geliyor. Oyunun ana kötülerinden olan Kraven The Hunter ve Venom karakterlerini sizlere daha önceden de tanıtma şansına erişmiştik.


Marvel’s Wolverine

Henüz hakkında çok az şey biliyoruz. 2021 yılında ilk fragmanını gördüğümüz oyunun 2024 sonlarında veya 2025 başında çıkması bekleniyor. Insomniac Games tarafından geliştirilen yapım, bizlere popüler karakter Wolverine’in kontrolünü sunacak ve içerisinde kısmi bir açık dünya olacağı söyleniyor. Spider-Man oyunlarından aşina olduğumuz gibi karakterimize farklı tarzda kostümler de açabileceğiz. Aynı zamanda ‘M derecelendirmesi’ statüsünde bulunan oyunun biraz vahşi yapısı olacağı söyleniyor.


Marvel’s Iron Man

Electronic Arts imzalı Iron Man oyunu için geri sayıma başladık diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde oyunun Unreal Engine 5 motoruyla geliştirildiğini bir iş ilanı sayesinde öğrenme fırsatımız olmuştu. Tek oyunculu bir senaryoya ev sahipliği yapacak oyun içerisinde aksiyon dozunun yüksek olacağı söyleniyor. Projenin başındaki isimlerden biri olan Olivier Proulx ise daha önce Marvel’s Guardians of the Galaxy oyunu üzerinde çalışmıştı.

Marvel oyunları
Marvel’s Iron Man

İsmi henüz duyurulmamış Captain America ve Black Panther oyunu

Uncharted serisinin yaratıcılarından birisi olan Amy Hennig imzalı bir Marvel oyunu geliyor. Skydance New Media tarafından geliştirilen bu oyun, 2. Dünya Savaşı sırasında geçecek. Aksiyon ve macera temasının ön planda olacağı yapım içerisinde hem Captain America hem de Black Panther karakterleri yer alacak. Ayrıca sürpriz olarak henüz duyurulmamış bazı Marvel karakterlerinin de olacağını düşünüyoruz. Bu yapım ise Amy Hennig tarafından tasarlandığı için daha çok sinematik aksiyon ağırlıklı bir hikaye sunabilir bizlere.


Marvel’s Black Panther

Henüz geçtiğimiz saatlerde duyurulan solo bir Black Panther oyununun geliştirildiğini biliyor musunuz? Electronic Arts bünyesindeki Cliffhanger Games tarafından geliştirilen bu Black Panther oyunu, bizlere Wakanda semalarında güzel bir hikaye sunacağa benziyor. Tek oyunculu bir hikaye deneyimi sunması beklenen oyun içerisinde açık dünya olacağı da tahmin ediliyor. Halo Infinite, God of War ve Call of Duty gibi oyunlarda çalışmış uzman isimlerin projede yer aldığı söyleniyor. Henüz hakkında pek fazla bilgiye sahip değiliz.

Son dönemlerde Marvel filmlerinden sonra bir de video oyun furyası başlamış durumda. Özellikle popüler karakterler üzerine yürütülen çalışmaları heyecanla takip eden oyuncular için güzel bir liste hazırladık. Şimdiye kadar öğrendiğimiz ve henüz geliştirme aşamasında olan tüm Marvel oyunlarını sıralıyoruz;
Marvel’s Black Panther

Electronic Arts’ın henüz duyurmadığı yeni bir Marvel projesi

Electronic Arts bünyesinde geliştirilen ve henüz duyurulmamış olan bir Marvel oyunu olduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz aylarda çıkan söylentilere göre bu kanıya varan bazı duyumcular mevcut. Yani geliştirildiğini biliyoruz, fakat ne olduğunu henüz kestiremiyoruz. Belki de yeni bir Thor veya Hulk oyunuyla karşılaşabiliriz.

Geliştirilen tüm Marvel oyunları
Duyurulmamış Marvel oyun projesi
Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: