Electronic Arts’ın Yeni Iron Man Oyununda Unreal Engine 5 Kullanılıyor

Paylaş

2022 Eylül ayında ilk defa gördüğümüz Electronic Arts imzalı Iron Man oyunu için yeni bir iş ilanı yayımlandı. İlana göre oyun, Frostbite motoru yerine Unreal Engine 5 ile geliştiriliyormuş.

Iron Man oyununa Unreal Engine desteği

Geçtiğimiz sene Eylül ayında duyurulan yeni Iron Man oyunu için ilginç bir gelişme yaşanıyor. Motive Studios ve Electronic Arts çatısı altında geliştirilen bu oyun, yayımlanan bir iş ilanına göre Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanacak. Electronic Arts’ın Frostbite motorunu neredeyse her oyununda kullanmasından sonra bu durum oldukça ilginç bir karar olarak karşımıza çıktı.

Electronic Arts’ın web sitesinde yayımlanan iş ilanına göre “Unreal Engine 5 ile geliştirilecek” yeni Iron Man oyununa yazılım geliştiricisi desteği arandığı belirtiliyor. Ayrıca oyunun Şubat 2023‘te geliştirilmeye başlandığı da açıklanan bir diğer duyuru. Aranan özellikler arasında ses bileşenlerinde uzman, Ses grafikeri ve Unreal Blueprint görsel komut dosyası oluşturabilen bir ses sistemi uzmanı istendiği görülebiliyor.

Iron Man oyunu
Electronic Arts imzalı Iron Man oyunu

Peki yeni Iron Man oyunu nasıl olacak?

Tek oyunculu ve üçüncü şahıs bir kamera açısına sahip olacak bu yeni Iron Man oyunu, aksiyon ve macera türüyle karşımıza çıkıyor. Tony Stark’ın karizmasını ve karmaşık karakterini ön planda tutan orijinal bir hikayeye ev sahipliği yapacağı söyleniyor. Oyunun yönetmen koltuğunda ise Marvel’s Guardians of the Galaxy yapımında da çalışmış ve Marvel oyunlarına hakim olan Olivier Proulx bulunuyor.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: