Electronic Arts ve Marvel İşbirliği: Yeni Black Panther Oyunu Yolda!

Paylaş

Electronic Arts, halihazırda geliştirme aşamasında olduğu Iron Man oyunundan sonra yeni bir Marvel karakterini gözler önüne sermeye karar vermiş durumda. Paylaşılan bilgiye göre yeni Black Panther oyunu yolda diyebiliriz.

Black Panther oyunu nasıl olacak?

Geçtiğimiz sene yabancı basın haberlerine göre böyle bir oyunun geliştirildiği iddiası Marvel hayranları heyecanlandırmıştı. Henüz erken aşamada olduğu belirtilen oyun, solo bir hikaye anlatacak ve açık dünya olacak şeklinde lanse edilmişti. Bugün Electronic Arts tarafından paylaşılan duyuruya göre bu iddialar artık resmiyete dökülmüş oldu ve evet, yeni bir Black Panther oyunu yolda diyoruz.

Cliffhanger Games, yani Electronic Arts’ın yeni oyun stüdyosu, tek oyunculu bir aksiyon-macera oyunu olacak Black Panther üzerinde çalışıyor. Yapılan basın açıklaması şu şekilde;

“Bu Temmuz’da Black Panther’in çizgi roman çıkışının 57. yıl dönümünü kutlarken, Seattle merkezli yeni bir AAA geliştirme stüdyosu olan Cliffhanger Games’in orijinal, üçüncü şahıs ve tek oyunculu bir Black Panther oyunu üzerinde Marvel Games ile işbirliği içinde çalıştığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Misyonumuz, oyuncuların Wakanda’nın koruyucusu Black Panther’in kılığına girmenin nasıl bir şey olduğunu deneyimlemelerini sağlayan geniş ve reaktif bir dünya inşa etmektir. Kevin Stephens (Monolith Productions) liderliğindeki Cliffhanger Games’in başarılı yetenekleri, eleştirmenlerce beğenilen ve yenilikçi aksiyon-macera oyunu Middle-earth: Shadow of Mordor’un liderleriyle birlikte ve ayrıca Halo Infinite, God of War, Call of Duty gibi en iyi serilerin uzmanlarıyla bir araya gelmiş durumda.”

Black Panther oyunu nasıl olacak?
Black Panther oyunu nasıl olacak?

Tabii proje halen geliştirme aşamasında olduğu için hakkında fazlaca bilgiye sahip değiliz. Sadece oyunun solo bir hikaye barındıracağını ve aynı zamanda büyük bir Wakanda üzerine inşa edileceğini öğrenmiş olduk. Marvel Games ile ortaklaşa ve özgün bir hikaye yazılacağını belirten geliştirici ekip, Wakanda semalarının ise son teknolojiye sahip olacağını söylüyor.

Electronic Arts’ın Motive Studios tarafında Iron Man oyunu geliştirdiğini de biliyoruz. Geliştirilen bu Iron Man oyununda ise Unreal Engine 5 motorunun kullanıldığı bir iş ilanında ortaya çıkmıştı. Muhtemelen yeni Black Panther oyununda da Unreal Engine 5 desteği göreceğiz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: