Kraven The Hunter Kimdir? Marvel’s Spider-Man 2 İçin Yayımlanan Oynanış Videosundaki Kraven Karakterini Tanıtıyoruz!

Paylaş

Geçtiğimiz gün gerçekleşen PlayStation Showcase 2023 esnasında uzunca bir oynanış fragmanı gördüğümüz Marvel’s Spider-Man 2’de yer alan Kraven The Hunter kimdir? Yakından göz atıyoruz;

Kraven The Hunter kimdir?

Oynanış videosunun ilk dakikalarında yer alan ve Spider-Man’in baş düşmanı olarak tanımlayabileceğimiz Kraven The Hunter, ülkemizde çok bilinmeyen bir karakter. Marvel için önemli bir karakter olmasının yanı sıra, aynı zamanda çizgi romanlar içerisinde de oldukça etkili bir role sahip olduğunu söyleyelim.

Marvel Sinematik Evreni içerisinde de karakterin yer alacağı tahmin ediyoruz. “5. Faz” devam ederken henüz çok gösterilmemiş bir film projesi üzerinde çalışıldığını biliyoruz. Karakteri oynayacak kişi ise IMDb kaynaklarına göre Aaron Taylor-Johnson olacak. “Nedir bu Faz muhabbeti?” derseniz sizi şuraya alabiliriz.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen PlayStation Showcase 2023 esnasında uzunca bir oynanış fragmanı gördüğümüz Marvel's Spider-Man 2'de yer alan Kraven The Hunter kimdir? Yakından göz atıyoruz;
Kraven The Hunter

Bu yazımızda size Kraven karakterinin kim olduğunu ve çizgi romanlarda nasıl yer aldığını anlatacağız, keyifli okumalar;

Kraven The Hunter’ın gerçek ismi ne?

Aslen Rus kökeninden olan Kraven’ın gerçek ismi Sergei Kravinoff‘tur. Oldukça dramatik bir aile hayatı geçiren Sergei, babasından şiddet görmesinin yanı sıra aynı zamanda annesinin de aklını yitirmesiyle birlikte adeta kötülüğe eğilimli bir karaktere dönüşüyor. Ayrıca bir üvey kardeşe sahip olan Sergei, kardeşine karşı kötü bir davranış sergilemekten çekinmiyor. Annesi ve babası öldükten sonra yetim kalan Sergei, tek başına hayatta kalmaya çalışırken avlanma ve hayatta kalma içgüdülerinin ön planda olduğunu fark ediyor. Böylelikle Afrika’nın kırsal alanlarında tek başına yaşamaya başlıyor.

Yaşı ilerledikçe ve avlanma içgüdüleri artınca bunu daha farklı kullanmak ve artık avladığı hayvanların dişlerini, derilerini ve boynuzlarını satmak adına bir ticaret anlaşması yapıyor. Bu sırada ise Calypso isminde tanıştığı bir cadının hazırladığı mutajenik iksiri çalarak kendisine uyguluyor ve bu sayede inanılmaz hız, çeviklik ve güç kazanıyor. Aynı zamanda yaşlanmasını da durduran bu mutajenik iksir sayesinde önemli bir kişiliğe dönüşüyor.

Kraven The Hunter kimdir?
Kraven The Hunter

Kraven’ın yeteneklerine bakalım

Kraven, aldığı mutajenik iksir sayesinde birçok farklı özelliğe kavuşuyor. 2 tona yakın ağırlık kaldırılabilme özelliğinin yanı sıra, aynı zamanda süper hız ve çeviklik sahibidir. Aynı zamanda bu iksir yaşlanma karşıtı olduğu için, Kraven biyolojik olarak her ne kadar yaşlansa bile fiziksel gücünden ve direncinden bir şey kaybetmiyor. Captain America’dan alışık olduğumuz “Süper insan serumu” ile eşdeğer denilebilir.

Aynı zamanda kendisinin kullanabildiği farklı silah ve yardımcı araçları da üretmeyi başarıyor. Mızraklar, kırbaçlar ve en çok kullandığı gaz bombaları da dahil olmak üzere, hem avlanmada hem de düşmanlarına karşı bu tarz araç gereçleri kullanmaktan çekinmiyor. Spider-Man ile karşılaştığı bir çizgi roman sekansında ise “Orman Kokusu” adı altında bir sprey kullanmış ve bu sprey, Spider-Man’in örümcek hislerini köreltmeyi başarmıştı. Aynı zamanda kurduğu tuzaklarla da düşmanlarını çeşitli yollar ile elimine edebilen bir karakterdir.

Kraven The Hunter kimdir?
Kraven The Hunter, Aaron Taylor-Johnson

Kraven filmi hakkında neler biliyoruz?

Öncelikle hakkında çok az şey bildiğimizi söylemem gerekli. Karakteri Aaron Taylor-Johnson canlandıracak ve oyuncu Ariana DeBose‘de Calypso ismindeki karakter ile yer alacak. Bu film, aslında Columbia Pictures tarafından çekiliyor. Marvel evreni içerisinde yer alacak ama günümüz Marvel Sinematik Evreni ile bir bağlantısı olacak mı bunu bilemiyoruz. Çünkü yapılan açıklamalara göre film, Sony imzalı Spider-Man evreninin dördüncü filmi olarak konumlanıyor.

Yani bunu Venom veya Morbius filmleri gibi düşünebilirsiniz. Elbette karakter Marvel Sinematik Evreni içerisine geçiş yapacaktır ancak bu nasıl olacak veya hangi şekilde olacak henüz bilemiyoruz. Filmin vizyon tarihi ise 6 Ekim 2023 gösteriliyor ancak henüz ne bir fragman nede bir tanıtım videosu görebilmiş değiliz.

Spider-Man ile olan çekişmesi nereden geliyor?

Aslında bu durum eski çizgi romanlara dayanıyor. Kraven’ın üvey kardeşi, çizgi romanlarda Spider-Man’in düşmanlarından biri olarak biliniyor. Dmitri Smerdyakov ismindeki The Chameleon karakteri, aldatmaca ve kılık değiştirme uzmanlarından birisi. The Chameleon, Üvey kardeşi olan Kraven’a Spider-Man ile savaşma fikrini veren kişidir. Spider-Man’i avlamanın ve onu yenmenin, Kraven’ı dünyanın en iyi avcısı olabileceğine inandırmıştır. Bu sebeple Kraven The Hunter, Spider-Man’a takıntılı bir şekilde düşman kesilmiştir.

Bu durum çizgi roman kısımlarında bizlere böyle lanse ediliyor. Ancak karakterin alt hikayesi Marvel’s Spider-Man 2 içerisinde muhtemelen farklı bir şekilde gösterilecek. Çünkü bu serideki diğer karakterlerin hikayelerine baktığımız zaman çizgi romandan uzak ve tamamen farklı bir senaryo ile yazılmış olduğunu görebiliyoruz.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen PlayStation Showcase 2023 esnasında uzunca bir oynanış fragmanı gördüğümüz Marvel's Spider-Man 2'de yer alan Kraven The Hunter kimdir? Yakından göz atıyoruz;
Kraven The Hunter

Kraven’ın yer aldığı en önemli çizgi romanlar

Karakterin yer aldığı çizgi romanların sayısı 50’yi aşıyor. Hatta varyant olarak çıktığı veya bahsi geçtiği çizgi romanları da sayacak olursak, bu sayı 200’ün üzerine çıkıyor diyebiliriz. İlk defa 1964 senesinde yayımlanan The Amazing Spider-Man #15’te gördüğümüz Kraven’ın hikayesinin ön planda olduğu çizgi romanlardan bazıları şunlar;

  • The Amazing Spider-Man #79
  • The Amazing Spider-Man #80
  • Old Man Logan #41
  • Old Man Logan #42
  • X-Men: The Hidden Years #17
  • Spider-Man: Chapter One #9
  • What If? #17
  • The Amazing Spider-Man #15
  • The Amazing Spider-Man #34
Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: