Marvel’s Spider-Man 2 İçin İlk Oynanış Görüntüleri Geldi

Paylaş

İlk oyun ve Miles Morales ile gönüllerde taht kurmayı başaran Insomniac, Spider-Man 2 oynanış videosu ile oyuncularda soru işaretlerine sebep oldu. Bir taraf oyunu fazlasıyla beğenirken bazı oyuncular da beklentilerin altında kaldığını söylüyor. PlayStation Showcase’te sona saklanan ve oldukça uzun bir şekilde oynanışı gösterilen Marvel’s Spider-Man 2 için ise beklenenin aksine bir çıkış tarihi paylaşılmadı.

Marvel’s Spider-Man 2 oynanış videosu paylaşıldı

Yayınlanan 10 dakika uzunluğundaki Spider-Man 2 oynanış görüntülerinde oyunun tanıtılmayan düşmanlarından birisi olan Kraven ile açılış yapıldı. Sonrasında oyun içinde bir bölümün gösterildiği ve Peter Parker’ın Venom ile birleştiği kısma geçildi. İki karakter arasında geçiş yaparak oynayabildiğimiz oyunda görevden göreve oynadığımız karakter de değişecek.

Dövüş sisteminin ise ilk oyunda olduğu gibi akıcı ve güzel tasarlanmış olduğu dikkatimizi çekiyor. Insomniac Games ilk kez 2018’de piyasaya sürdüğü ilk oyunda aldığı övgülerden sonra işe yarayan formülü daha da geliştirmiş gibi görünüyor.

Aynı zamanda oyuna havada süzülme gibi yeni oyun dinamiklerinin eklendiği de görülüyor. Hareketli oynanışa ve oyunun büyük dünyasında dolaşmaya güzel katkı sağlayacağını söyleyebiliriz.

Grafikler konusunda izlediğimiz fragmanın büyük kısmı tatmin edici olsa da özellikle denizin üzerinde geçen kısımda izlerken ekip olarak suların pek iyi görünmediği kanısına vardık. Yeni nesil teknolojilerle geliştirilen yeni bir Spider-Man oyununda özellikle suları daha iyi görebilmeyi bekliyorduk. Arayüz tasarımları ise bizce çok daha iyi olabilirmiş gibi göründü. Tabi sizler bu konuda ne diyorsunuz, bilemeyiz. Twitter’daki gönderimizden görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Spider-Man 2 oynanış görüntüleri paylaşıldı.
Spider-Man 2 oynanış görüntüleri

Neyse, düşmanlara dönecek olursak daha önceki fragmanda Green Goblin’i görmüştük, şimdi ise Kraven ve Reptile’ı görme şansımız oldu. Görünen o ki daha önce gerçekleşen sızıntılarda bahsi geçen karakterlerin hepsi oyunda yer alıyor.

Resmi bir çıkış tarihi duyurulmasa da Marvel’s Spider-Man 2’nin 2023’ün Sonbahar aylarında piyasaya sürüleceği videonun sonunda gösterildi. Daha önce ortaya çıkan söylentiler oyunun Eylül ayında piyasaya sürüleceği yönündeydi. Resmi çıkış tarihini de yakın zamanda duymayı bekliyoruz. Oyun PlayStation 5 konsoluna özel olarak çıkacak. Gelişmeleri sizlere en hızlı şekilde aktarmaya gayret edeceğiz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: