Marvel’s Spider-Man 2 Çıkış Tarihi İçin Herkes Aynı Noktayı İşaret Ediyor

Paylaş

PlayStation’ın beklenen devam oyun Marvel’s Spider-Man 2 çıkış tarihi konusu aşağı yukarı netleşmiş gibi görünüyor. Henüz resmi bir duyuru olmasa da içeriden gelen bilgiler doğrultusunda oyunun bu yılın Eylül ayları gibi piyasaya sürüleceği öngörülüyor. İlk oyun 2018’de yayınlandığında çok ses getirmişti ve PC’ye de gelişiyle popülerliği katlanarak artmıştı. Şimdi ise gözler ikinci oyun için Insomniac’a dönmüş durumda.

Marvel’s Spider-Man 2 çıkış tarihi Eylül 2023 olabilir: Ağustos’ta büyük bir tanıtım geliyor

Oyunda Venom’u canlandıran Tony Todd, Twitter’da pot kırdı. Bir hayranının yorumuna yanıt verirken “Görünüşe göre Eylül’de! Ağustos ayında büyük bir tanıtım geliyor. Bana söylenene göre reklamlar da Ağustos’ta başlıyor. Kendinizi ve nefesinizi tutun! Bu gerekli olacak” ifadelerine yer verdi.

https://twitter.com/TonyTodd54/status/1638253315136823297

Eylül 2023 daha önce oyuna dair ortaya çıkan çıkış tarihi söylentilerinin de işaret ettiği bir tarihti. Dolayısıyla gerçek olma olasılığının biraz daha güçlendiğini söyleyebiliriz. Hali hazırda Insomniac da geçtiğimiz yılın Aralık ayında, bu yılın sonlarına doğru oyunun çıkabileceğinin işaretini vermişti.

Bu tarih aynı zamanda büyük bir rekabetin de göstergesi olacak. Zira PlayStation’ın amiral gemisi Marvel’s Spider-Man 2 çıkış tarihi aynı zamanda Xbox’ın Starfield’ı ile aynı döneme denk geliyor. Tabi Todd’un Twitter’da belirttiği tarihin resmi olarak duyurulmadığını ve her an değişebileceğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Marvel Games’in başkan vekili Bill Rosemann, Spider-Man 2’yi açıklamak için “İlk oyun ve Miles Morales’te sevdiğiniz her şey ama daha fazlası” ifadelerini kullanmıştı.

Geliştirici Insomniac Games aynı zamanda bir Wolverine oyunu üzerinde de çalışıyor. PlayStation 5 için çıkacak oyun Brian Horton ve Cameron Christian tarafından yönetiliyor. İkisi de 2018’da çıkan ilk Spider-Man oyununun da başındaki isimler.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: