Bu Oyun Tutar: Atlas Fallen Oynanışı Detaylarıyla Açıklandı!

Paylaş

Atlas Fallen oynanış tarafında umut vadeden oyunlardan birisiydi ve yayınlanan yeni fragman ile potansiyelini oyunculara göstermiş oldu. Aksiyon RPG türünde co-op oynanabilecek yeni açık dünya oyunu için geçtiğimiz dakikalarda yayınlanan bir fragman dikkatleri oyuna toplamaya yetiyor. Oynanış mekaniklerinin açıklandığı ve yeni detayların ortaya çıktığı yapımda bizi harika şeylerin beklediğini söylemek mümkün.

Atlas Fallen oynanış tarafında tozu dumana katacak gibi görünüyor

Tozu dumana katma aşamasında hem oynanış mekaniklerinin güzelliği hem de Dune’dan esinlenerek oluşturdukları çöl atmosferi eşit miktarda rol oynuyor. Yayınlanan yeni fragman ile detaylarının da uzunca açıklandığı Atlas Fallen aksiyon RPG türünün güzel örneklerinden birisi olacak gibi görünüyor.

Daha önce de bahsi geçen momentum sisteminin nasıl çalıştığı detaylarıyla açıklanmış. Dilersek savaşa havada devam edebilmek için bu parametreyi en üst seviyede tutabilecek, dilersek de bütün barı bir anda tüketip korkunç hasarlar verebileceğiz. Özellikle co-op tarafta iki kişinin farklı şekilde savaşmasının da bir şekilde önünü açan bu sistem oyuna farklı bir derinlik getirecekmiş gibi görünüyor.

Momentum dışında oyunun çekirdek elementlerinin de güzel tasarlandığı gözümüze çarpıyor. Kum ile şekil değiştiren farklı silah türleri de yine Atlas Fallen oynanışı tarafında karşımıza çıkacak. Vurduğu yerden ses getirmeyi seven oyuncular için kumdan eldivenler, orta menzilden savaşmak isteyenler için kumdan bir kırbaç gibi çeşitli farklı silahlar da oyunda yerini alacak. Aynı zamanda oyuncular aynı anda iki farklı ana silahı kuşanabilecekler. Bu da savaşlar sırasında silah değişikliği yapmaya olanak sağlayacak.

Atlas Fallen oynanış tarafında yayınlanan yeni bir fragman ile oyunculara heyecanlı bir deneyim vadedecek gibi görünüyor.
Bu Oyun Tutar: Atlas Fallen Oynanışı Detaylarıyla Açıklandı!

Karakterimizin bulduğu bir eldiven sayesinde kumu bükebilme özelliğine sahip olmasıyla elde edilebilen bu silahlardan bazıları savaş sırasında dinamik olarak da şekil değiştirebilecek. Bu anlamda oyunun en azından oynanış tarafında düşmanlarla savaşmak için farklı yollar sunduğu aşikar. Bu da açık dünya bir aksiyon RPG oyununa lezzet katan unsurlardan birisidir.

Öte yandan Atlas Fallen boss savaşları konusunda da iddialı bir oyun olacak gibi görünüyor. Büyük düşmanlara karşı savaşacağımız oyunda onların hareket kabiliyetini kısıtlayabilmek için sürekli belli bölgelerine çalışabilecek, zayıf noktalarını tespit edip oradan daha fazla canlarını yakabileceğiz. Tabii co-op tarafında da bu yine oyun keyfini bir nebze daha artıracaktır.

Genel olarak oynanış tarafında fena görünmeyen, bazı kısımlarında Dune, Yüzüklerin Efendisi ve Witcher gibi efsanelerden esinlenen yapım umut vadediyor. The Surge serisiyle adını duyuran ancak istediği başarıyı yakalayamayan Deck13 bu sefer turnayı gözünden vuracakmış gibi görünüyor.

Atlas Fallen 10 Ağustos 2023’te PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S platformlarında boy göstermeye hazırlanıyor. Atlas Fallen oynanış mekaniklerinin yanı sıra sistem gereksinimleri gibi merak edilebilecek tüm detaylara da buradan ilgili yazımıza giderek ulaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: