Atlas Fallen Geliştiricileri Yeni Detaylar Paylaştı: Dune, Witcher ve LOTR’dan Esinlenilmiş!

Paylaş

Focus Entertainment tarafından paylaşılan Atlas Fallen oynanış görüntüleri ve geliştirici açıklamalarıyla oyunun geliştirme aşaması hakkında daha fazla detay ortaya çıkmaya başladı. Deck13 tarafından geliştirilen oyunda yazının ilerleyen bölümlerinde görebileceğiniz videoda da olduğu gibi Witcher, Dune ve LOTR evrenlerinden esinlenildiği söyleniyor. Ayrıca beklenen oyunun dövüş sistemine dair yeni detaylar da bu sayede gün yüzüne çıkmış oldu. Gelin birlikte inceleyelim.

Atlas Fallen, Witcher ve LOTR gibi evrenlerden esinlenilmiş

Geliştiricinin paylaştığı sahne arkası temalı videoda hem oyuna ait yeni oynanış görüntüleri hem de geliştiricilerin yaptığı bazı açıklamalar karşımıza çıkıyor. Söylediklerine göre Atlas Fallen’ın dünyasını inşa ederken çöl temasını Dune’dan esinlenerek yapmışlar ve dünyayı doldurmak, tasarlamak için de Witcher gibi açık dünyasıyla bilinen serilerin iyi yönlerinden esinlenmişler.

Oynanış tarafında ise dövüş sistemine yönelik bazı detaylar ortaya çıktı. Savaşlarda karakterimizin momentum adında bir parametresi olacakmış ve bu en yüksek seviyeye ulaştığında artık yerde savaşmayı bırakıp, havaya yükselebilecekmişiz. Fikir olarak kulağa çok güzel gelse de oynanış tarafındaki etkilerini de doğrudan tecrübe etmeden bir şey söylemek zor. Aynı zamanda açık dünyasını keşfetmek isteyen oyuncular için de eğlenceli bir yol arayan Atlas Fallen geliştiricileri, bu seyahatlerin sıkıcı olmamasının önemli olduğunun da altını çiziyor.Kum sörfü gibi haritada gezinmeyi kolaylaştıracak ve hızlandıracak bazı mekanikler de oyunda karşımıza çıkacak.

Focus Entertainment tarafından yayınlanan Atlas Fallen şu anda ön siparişe açık durumda ve 10 Ağustos 2023’te piyasaya sürülecek. Steam’de 649,00 TL gibi bir fiyat etiketiyle satışa sunulan oyunun karşımıza çıkmasına yaklaşık bir ay kalmış durumda. Sistem gereksinimleri tarafında da öyle çılgın şeyler istemediğinden, günümüz açık dünya oyunları gibi uçarı donanımlara sahip olmanıza gerek kalmayacak.

Atlas Fallen
Atlas Fallen

Ön sipariş bonusu olarak da sizi bazı kozmetik eşyalar karşılayacak. The Ruin Rising Pack adındaki bu paket içerisinde bir eldiven görünümü, iki farklı görünümde kalkan, Ruin Sising zırh boyaları, oyun içinde işimize yarayacak esans taşları ve bir de idol paketi verecek.

Deck13 tarafından geliştirilen ve Focus Entertainment’ın yayınladığı oyun 10 Ağustos’ta çıkacak.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: