Atlas Fallen Sistem Gereksinimleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı: Merak Edilen Her Şey

Paylaş

Atlas Fallen sistem gereksinimleri, çıkış tarihi ve fiyatı dahil olmak üzere oyuncular nezdinde bir merak konusu haline gelmiş durumda. Yayıncılığını Focus Entertainment’ın yaptığı ve The Surge serisiyle tanınan Deck13’ün geliştirdiği oyun, yakın zamanda piyasaya sürülecek. Biz de sizler için oyuna dair merak edebileceğiniz her şeyin tek bir yerde olduğu detaylı bir içerik hazırladık. Buyursunlar!

Atlas Fallen ne zaman çıkacak?

Oyunun çıkış tarihi 10 Ağustos 2023 olarak duyuruldu. Herhangi bir erteleme olmazsa oyun önümüzdeki ay piyasaya sürülmüş olacak.

Focus Entertainment’ın yeni açık dünya aksiyon rol yapma türündeki oyunu, çöl temasını ele alacak. Ana karakterler kum ile şekil değiştiren silahlar kullanarak bol aksiyonlu bir savaşın içerisine dalacaklar. İşin güzel yanı ise oyunun hikayesini dilersek tek başımıza, dilersek de co-op özelliği sayesinde bir arkadaşımız ile birlikte oynayabileceğiz. Teoride kulağa oldukça iyi gelen bu fikrin pratikte nasıl çalışacağını da 10 Ağustos’ta hep birlikte göreceğiz.

Ayrıca oyunun Dune, Witcher ve Yüzüklerin Efendisi gibi klasik yapımlardan esinlenilerek geliştirdiği bir dünyası olacağı da geliştiriciler tarafından açıklanmıştı.

Atlas Fallen fiyatı kaç TL? Steam zamlarından etkilenir mi?

Atlas Fallen’ın fiyatı PC platformu için Steam üzerinde 649,00 TL olarak listelenmiş. ABD Doları bazında yapılan fiyatlandırma aynı zamanda Steam’in mevcut kur farkı üzerinden geliştiriciye önerdiği ile aynı şekilde girilmiş.

Bildiğiniz gibi yaz indirimleri öncesinde ortaya çıkan bazı söylentiler, Steam’in şu anda 10 TL olarak kabul ettiği dolar kuru farkını 25 TL bandına çıkarabilecek olmasına vurgu yapıyordu. İndirimlerden sonra doğrudan bir zam ile karşılaşmasak da bazı bağımsız oyunların fiyatlarında yükseliş oldu. Ancak Atlas Fallen bunlardan birisi değil.

Atlas Fallen sistem gereksinimleri, fiyatı ve çıkış tarihi
Atlas Fallen, Focus Entertainment

Yine de oyunun, Steam’in önerdiği fiyatlandırmayı baz aldığını düşünürsek, olası bir zamdan doğrudan etkileneceğini söyleyebiliriz. Steam şu anda Atlas Fallen özelinde 1 ABD Doları’nı yaklaşık 13 Türk Lirası olarak öneriyor. Olası bir güncellemeden sonra bu değerin 25 TL’ye çıktığını düşünürsek, dolayısıyla oyunun da fiyatı 1,250 TL’ye yükselecek. Yani şu andaki fiyatının yaklaşık iki katına çıkması ihtimaller arasında bulunuyor.

Atlas Fallen sistem gereksinimleri

Oyunun sistem gereksinimleri tarafında özellikle bu yıl çıkan diğer oyunlara nazaran daha insaflı davrandığını söyleyebiliriz. Öyle ki Vulkan API ile 1920×1080 çözünürlüğünde 60 FPS gibi akıcı bir kare hızıyla oynamak için ekran kartı tarafında GTX 1070 yeterli olacak. İşlemci olarak ise AMD’nin Ryzen 5-3600 modeli öneriliyor. İşte detaylarıyla Atlas Fallen sistem gereksinimleri:

Minimum (1080p @30FPS)

  • İşletim Sistemi: Windows 10, 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5-6600K ya da AMD Ryzen 3 1200
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1050Ti ya da AMD Radeon RX 470

Önerilen (1080p @60FPS)

  • İşletim Sistemi: Windows 10, 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i7-9800X ya da AMD Ryzen 5 3600
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1050Ti ya da AMD Radeon RX 470

Atlas Fallen kaç GB?

Atlas Fallen sistem gereksinimlerine bakarak oyunun 35 GB boş alana ihtiyaç duyacağını görüyoruz. Açık dünya bir oyun olacağından en iyi deneyim için SSD depolama aygıtlarına yüklenmesini tavsiye ederiz.

Bununla birlikte oyunun minimum tarafta en düşük ayarlarda ve Vulkan API için sistem gereksinimlerinin belirtildiğinin altını çizelim. Yani DirectX kullanarak çalıştığında burada beklenildiği gibi performans vermeyebilir ya da beklenmedik şekilde daha iyi çalışabilir. Bu konu da oyun çıkana kadar belirsizliğini koruyacak. Yine de oynayabilmek için en az 4 GB VRAM’i olan bir ekran kartınızın olması gerektiğini unutmamakta fayda var.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: