Söylenti: Assassin’s Creed Red, Origins Sonrası Uyguladığı Oyun Formülünün Sonuncusu Olacak

Paylaş

Assassin’s Creed Origins ile başlayan gizlilik temellerinin minimuma inmesi ve oyunun daha çok rol yapma temasına bürünmesi süreci kimi oyuncuyu sevindirirken kimi oyuncuyu ise pek tatmin etmemişti. Söylentilere göre Assassin’s Creed Red, bu formülü izleyen son oyun olacak.

Assassin’s Creed Red sonrası köklere geri dönüş olabilir!

Assassin’s Creed Red, Feodal Japonya semalarında geçecek ve çıkış tarihi hakkında önemli detayları geçtiğimiz gün öğrenme şansına erişmiştik. Ubisoft’un iş geliştirme ve marka yöneticisi Arisa Languzad’a göre 2024 yılında gişe rekortmeni olabilecek bir proje için Japon ortaklar aradıklarını söylemişti. İşte bu sebeple serinin bir sonraki oyunu olan Assassin’s Creed Red’in çıkış tarihi olarak 2024 gösterilmişti.

Bir diğer yandan, bu sene çıkacak olan Assassin’s Creed Mirage ise seriyi köklerine döndürmek için geri sayım yapıyor. Assassin’s Creed Origins’ten sonra serinin izlediği temel formülün dışına çıkan Mirage, eski oyunlara olan benzerliği sayesinde şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda. Söylentiler o ki, Assassin’s Creed Red yapımı ise rol yapma temellerini içeren son oyun olabilir.

ResetEra forumundaki John Harker isimli kullanıcıya göre Assassin’s Creed Red, Assassin’s Creed serisinde Origins ile başlayan oyun formülünü izleyen son oyun olacak. Harker, içerden aldığı bilgilerle tanınan bir isim ve genellikle doğru söylemleri ile tanınıyor.

Assassin's Creed Red sonrası köklere geri dönüş olabilir!
“Red, Origins formülünü izleyen son oyun olacak.” Kaynak

Nedir peki bu Origins formülü? Assassin’s Creed serisi, ilk kez çıktığı dönemden 2017 yılına kadar genellikle gizlilik odaklı aksiyon oyunları olarak karşımıza çıktı. Fakat seneler 2017’yi gösterdiğinde Assassin’s Creed Origins ile seri köklü bir değişikliğe gitti. Seri artık açık dünya aksiyon-rol yapma oyunu olarak tanımlanıyordu. Haliyle bu durum evrene gönül vermiş hayranları da ikiye bölmüştü. Bir kısım eski oyunları el üstünde tutarken, diğer kısım ise serinin yeni geleceğini oldukça beğenmişti. Origins’ten sonra çıkan Assassin’s Creed Odyssey ve Assassin’s Creed Valhalla’da bu formülü izleyen yapımlar olarak biliniyor. Tabii bu sene çıkacak Mirage tüm kartları yeniden dağıtsa bile, söylentilere göre Japonya’da geçecek Assassin’s Creed oyunu rol yapma temellerini içeren son Assassin’s Creed oyunu olacakmış.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: