Japonya’da Geçen Assassin’s Creed Oyunu Önümüzdeki Yıl Çıkacak

Paylaş

Bilmeyenler için, Assassin’s Creed Japonya turuna da hazırlanıyor. Ubisoft’un iki yıl önce peş peşe duyurduğu 4 farklı AC oyunu arasında yer alan Assassin’s Creed Codename Red’in çıkış tarihi konusunda da bazı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Şirketin paylaştığı bir duyuruya göre oyunun önümüzdeki yıl çıkması bekleniyor ve Ubisoft şu anda partner sponsorlarını arıyor.

Assassin’s Creed Japonya’ya önümüzdeki yıl gidiyor

LinkedIn’de paylaşılan bir gönderide Ubisoft’un iş geliştirme ve marka yöneticisi Arisa Languzad bu yılın başlarında “2024’ün en büyük gişe rekortmeni” üzerinde çalışmak istedikleri bir Japon ortak aradıklarını belirtmişti. Uzun süredir sessizliğe gömülen bu gönderi Access The Animus tarafından tespit edildi ve sonrasında biraz düzenlemeler yapılmış.

Assassin's Creed Japonya olarak da bilinen Assassin's Creed Codename Red
Japonya’da geçecek yeni AC oyununun 2024’te çıkacağı kesinleşmiş gibi görünüyor.

Gönderinin içerisinden 2024 ibaresi doğrudan kaldırılmış olsa da hala “gelecek yıl” ibaresi yer alıyor. Ubisoft, Assassin’s Creed Japonya oyunları Codename Red için Japon bir sponsor arıyor. Dolayısıyla bu gönderi oyunun önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceğini iddia eden Insider Gaming raporunu da doğrular nitelikte. Onlar da oyunun 2024’te piyasaya sürüleceği bilgisiyle birlikte ek detaylara da yer vermişti.

Belirtilenlere göre oyunda iki oynanabilir karakter olacakmış ve aslında Şubat ayından beri oynanabilir durumdaymış. Son üçlemenin aksine Assassin’s Creed Codename Red, gizliliğe daha güçlü şekilde odaklanacak ve bir nevi eski AC oyunlarıyla benzerlikler gösterecek.

Mirage‘dan sonra piyasaya sürülecek olan Codename Red, aynı zamanda şirketin gelmekte olan tek AC oyunu değil. Öyle ki Ubisoft onun da ardından Codename Hex adı verilen bir başka oyun daha yayınlayacak. Red ve Hex, AC Infinity’nin de birer parçası olacak.

AC Codename Red’i önemli kılan bir diğer konu ise oyunun Odyssey ile son üçlemenin en iyi oyununu yapmış olan Ubisoft Quebec tarafından geliştiriliyor olması. Ubisoft’un seri için “3. dönem” adını verdiği yeni bir çağa geçişi de yine bu oyun ile başlayacak.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: