Alone in the Dark Remake Çıkış Tarihi ve Detayları Açıklandı

Paylaş

Alone in the Dark Remake çıkış tarihi dün gece gerçekleşen özel sunum sırasında ortaya çıktı. Bununla birlikte oyunun iki ana karakterini canlandıran aktörler ve oynanışa dair yeni detayları da görme şansına sahip oldu. Kült oyunun yeniden yapımı olarak karşımıza gelecek Alone in the Dark Remake ne zaman çıkacak? Gelin detaylarıyla birlikte inceleyelim.

Alone in the Dark Remake çıkış tarihi, oyun ne zaman çıkacak?

Alone in the Dark Remake 25 Ekim 2023 tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC platformlarında çıkacak. An itibarıyla da denemek isteyen oyuncular için giriş kısmı ücretsiz olarak paylaşılmış durumda.

Alone in the Dark Remake Türkçe olacak mı?

Oyunun desteklediği 16 dil arasında ne yazık ki Türkçe bulunmuyor. Yani sevilen korku oyunu maalesef dilimizi desteklemeyecek.

Yayıncılığını THQ Nordic’in yaptığı ve Pieces Interactive tarafından geliştirilen yeni korku oyunu Çince dilinin hem geleneksel hem de basitleştirilmiş hallerini desteklese de dilimize yer verilmemiş. Bu da tabii oyuncularımız için oldukça üzücü bir durum.

Oyunun konusu ve detayları

Yeniden yapımda karşımıza iki ana karakteri canlandırmak üzere Emily Hartwood rolünde Jodie Comer, Edward Carnby rolünde ise David Harbour karşımıza çıkacak.

Hikayesi Emily’nin amcasının lanetlendiğini düşünmesi üzerine yeğenine bir mektup göndermesiyle başlıyor. O kadar korkunç bir mektup gidiyor ki mektubu alan Emily, hemen özel dedektif olan Edward Carnby ile anlaşıyor ve amcasının köşküne gidiyorlar. Ancak her şey için çok geç kalınmış olduğunu fark ediyorlar. Sonrasında o köşkün gizemini ve tuhaf sakinlerini araştırmaya başlıyorlar.

Alone in the Dark Remake çıkış tarihi
Emily ve Edward karakterlerini sevilen aktörler canlandıracak.

Oyunun korkunç sahneleri olduğu gibi hikayesi gereği içerisinde dramatik ve duygusal anlar da barındıracak. Genel olarak keşif ve bulmacalar üzerine giydirilen oynanış mekanikleri arasında karanlık canavarlarla savaşmak da bulunacak. Oyuncular Emily ya da Edward karakterlerinden istediklerini oynayabilecekler.

Alone in the Dark sistem gereksinimleri

Alone in the Dark (2023) için detaylı ve uzun uzun sistem gereksinimleri yayınlanmamış olsa da temel hatlarıyla nasıl bir bilgisayarınızın olması gerektiğine dair detaylar verilmiş.

Öyle ki oyunu düşük ayarlarda da olsa oynayabilmek için 64-bit Windows 10 işletim sistemine, 8 GB RAM’e ve en az DirectX11 destekleyen bir ekran kartına ihtiyacınız olacak. Önerilen kısımda ise RAM ihtiyacı 12 GB’a ve DirectX sürümü 12’ye yükseliyor.

Alone in the Dark sistem gereksinimlerinin detayları açıklandığında sizlere en hızlı şekilde aktarmaya çalışacağız. Son kez hatırlatalım, Alone in the Dark Remake çıkış tarihi 25 Ekim olarak duyuruldu ve bu yılın ekim ayında çıkacak bomba oyunlarıyla rekabet etmek zorunda kalacak.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: