Alone in the Dark Sunumu Bu Hafta Gerçekleşecek

Paylaş

İlk kez 1992’de piyasaya sürülen ünlü korku oyunu serisinin yeni oyunu Alone in the Dark için önümüzdeki hafta bir sunum gerçekleşecek. Söz konusu sunumda oyuna dair duymadığımız birçok detay ve muhtemelen daha detaylı oynanış görüntüleri bulunacak. Klasik korku serisinin ilk oyununun remake versiyonu olan yapım için korku oyunu severler tarafında heyecan oldukça yüksek.

Alone in the Dark sunumu 25 Mayıs’ta gerçekleşiyor

Alone in the Dark remake hakkında çok daha fazla detayı öğrenmeyi beklediğimiz etkinlik 25 Mayıs TSI 03:00’da gerçekleşecek. Etkinliğin zamanlaması Pasifik Saati’ne göre yapıldığı için ülkemizde gece geç saatlerde yapılacak.

Üçüncü şahıs bakış açısından oynadığımız korku oyunu beş yıldır THQ’nun İsveç stüdyosu olan Pieces Interactive tarafından geliştiriliyor. THQ’ya göre yeni oyun orijinaline “bir aşk mektubu” niteliğinde olacakmış ve klasik üçüncü şahıs korku oyunlarıyla tuhaf karakterlerin kasvetli bir ortamda mücadelesinin bir karşımı olacakmış.

Serinin ilk oyunu 1992 yılında piyasaya sürülmüş ve bugün “hayatta kalma korku oyunları” türünün babası olarak kabul görmüş bir yapım. Resident Evil serisi çıkmadan yıllar önce Alone in the Dark vardı diyebiliriz.

Tabii sizler de benim gibi oyunculuğuna 2000’lerin başlarında başlayan oyunculardan biriyseniz 2008’de piyasaya sürülen oyunu oynamamış olma olasılığınız hayli yüksek. Bu nedenle remake projesi seriye başlangıç anlamında güzel bir giriş noktası olacaktır.

Alone in the Dark remake sunumu 25 Mayıs'ta yapılacak.
Alone in the Dark remake sunumu 25 Mayıs’ta yapılacak.

Oyunu zamanında oynamamışlar için temel bilgiler

Edward Carnby ya da Emily Hartwood olarak oynayarak çeşitli ortamları keşfedip canavarlarla savaştığımız bir yapısı olacak. Aynı zamanda içerisinde çeşitli bulmacalar da bulunduracak ve mekan olarak Derceto Malikanesi’nde geçiyor.

Zaman dilimi olarak ise 1920’li yıllara dönüyoruz. ABD’nin güneyinde Emily Hartwood’un amcası kayboluyor ve özel dedektif Edward Carnby eşliğinde, içerisinde gizemler bulunduran Derceto Malikanesi’ni keşfetmeye başlıyoruz.

Korku oyunu olmasına karşın içerisinde dövüş mekanikleri de bulunduracak oyun yeni nesil grafik teknolojileriyle karşımıza çıkacak. Daha fazla detay için oyunun Steam sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz. Oyun PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: