The Thaumaturge İçin Çıkış Tarihi Duyurusu Geldi

Paylaş

İzometrik rol yapma oyunu The Thaumaturge için sonunda çıkış tarihi duyuruldu. Eski CD Projekt Red geliştiricilerinin kurduğu, Varşova merkezli The Fool’s Theory’nin elinden çıkma The Thaumaturge, oyuncuları Rus Çarlığı’nın boyundurluğu altındaki Varşova sokaklarına götürüyor.

Varşova Sokaklarında Esrarengiz Olaylar

Birinci Dünya Savaşının öncesini konu alan yapım, 1905 yılının metropolü halini almış Varşova’da geçecek. Esrarengiz ve gizemli olayların yaşandığı bu kozmopolit şehirde Wiktor Szulski ismindeki özel güçlere sahip bir kahramanı kontrol edeceğiz. Salutors adlı iblis benzeri yaratıkları kontrol edebilen ana karakterimizin macerası oldukça yoğun bir hikaye anlatımıyla sunulacak.

The Thaumaturge
The Thaumaturge İçin Çıkış Tarihi Duyurusu Geldi

The Thaumaturge Aralık Ayında Görücüye Çıkıyor

5 Aralık 2023 itibarıyla PC üzerinde çıkacak yapımın konsol versiyonu ise 2024’ün ilk aylarında oyuncuların beğenisine sunulacak. 9 Haziran akşamı başlayan Steam Next Fest etkinliğinde demo sürümüyle birlikte yer alan The Thaumaturge 16 Haziran’a kadar deneyimlenebiliyor.

İlk olarak Mart 2023’de duyurulan oyunun geliştirici koltuğunda, The Witcher 1 Remake’in de geliştiricisi olarak bildiğimiz The Fool’s Theory oturuyor. Eski CD Projekt Red çalışanlarından oluşan deneyimli kadronun yanı sıra yayıncı koltuğunda ise Children of Morta, This War of Mine, Frostpunk ve bu yıl çıkacak olan The Invincible ile tanıdığımız 11 Bit Studios ekibi bulunuyor.

Özellikler:

  • Kendi hikâyen – Birbirini izleyen seçimler yapmanı ve sonuçlarıyla yaşamanı gerektiren tam teşekküllü bir RYO.
  • Kendi karakterin – Kendi Thaumaturge yarat ve farklı durumlara farklı şekillerde reaksiyon göster.
  • Benzersiz dövüş sistemi – Düşmanlarını, insani saldırı ve becerilerin yanı sıra, Salutorların psişik darbelerini de kullanarak alt et.
  • Etkile ve manipüle et – Diğer karakterlerin davranışlarını dilediğin gibi yönlendir.
  • Salutorların gücünü kontrol et – Dünyayı keşfetmek ve düşmanlarına diz çöktürmek için Salutorların sahip olduğu benzersiz güçleri avantajına kullan.
  • Geleceği olmayan bir dünyaya adım at – Suç ve lüksün aynı madalyonun iki yüzü olduğu, hakkında yoğun tarihi araştırmalar yapılan XX. yüzyıl başları Varşova’sını keşfe çık. Önemli tarihi kişiliklerle tanış ve onların hikâyeyle olan bağlantılarını öğren.
  • Unreal Engine 5 ile yaratıldı – Detaylı, harikulade bir dünya.

Oyunun Steam Next Fest boyunca deneyimlenebilecek olan demosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: