Steam Strateji Festivali Başladı! İşte Alabileceğiniz 10 Oyun

Paylaş

Steam Strateji Festivali dün akşam saatlerinde platforma iniş yaptı. Strateji severlerin gözdesi olacak bu festival içerisinde bizde sizlere 10 farklı oyun öneriyoruz.

Steam Strateji Festivalinde alınabilecek oyunlar

Özellikle strateji türüne gönül vermiş oyuncuların gözdesi olan bu festival, dün akşam saatlerinde resmi olarak başladı. Neredeyse tüm strateji oyunlarının yer aldığı Steam Strateji Festivali içerisinde birbirinden güzel oyunlarda indirime gidilmiş durumda. Bizde sizler için güzel bir liste hazırlamak istedik. Bu festival içerisinde alabileceğiniz en iyi 10 oyunu aşağıya bırakıyoruz, keyifli okumalar;

Sid Meier’s Civilization VI – %90 indirim ile birlikte 21,90 TL

Strateji türü denilince akla gelen ilk isimlerden olmayı başaran Sid Meier’s Civilization VI, Steam Strateji Festivali içerisinde muazzam bir fiyata düşmüş durumda. İmparatorluğunuzu genişletmenin ve çağlar boyu sürecek bir uygarlık kurmanın temellerini attığınız bu oyunu kaçırmamanızı öneriyoruz.

 • Çıkış Tarihi: 21 Ekim 2016
 • Geliştirici / Yayıncı: Firaxis Games / 2K

Age of Empires IV – %50 indirim ile birlikte 199,50 TL

Serinin bu son oyununu koymadan olmazdı öyle değil mi? Age of Empires serisi günümüze kadar ulaşmayı başaran nadir strateji serilerinden bir tanesi. Hatta çoğu oyuncuya strateji türünü sevdirmeyi başarmış bir seri diyebiliriz. Bu son oyun ise daha gelişmiş mekanikler ve görselliğin eşliğinde harika bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

 • Çıkış Tarihi: 28 Ekim 2021
 • Geliştirici / Yayıncı: Relic Entertainment / Xbox Game Studios

Age of Wonders 4 – %20 indirim ile birlikte 340,00 TL

İncelemesini de yapma fırsatı bulduğumuz Age of Wonders 4, kendisine özgü 4x strateji türüyle sıra tabanlı taktiksel savaşı karıştırmayı güzel başaran bir oyun. Sevgili editörümüz Alparslan Gürlek’ten tam 84 puan alan oyun, oldukça iyi bir fiyata düşmüş durumda. İncelememize buradan ulaşabilirsiniz.

 • Çıkış Tarihi: 2 Mayıs 2023
 • Geliştirici / Yayıncı: Triumph Studios / Paradox Interactive

Northgard – %70 indirim ile birlikte 84,00 TL

Bir Viking klanını kontrol etmek ister misiniz? İskandinav Mitolojisinden ilham alınarak tasarlanan bu strateji oyunu, aynı zamanda şehir kurma ve simülasyon türlerini de birleştirmeyi ihmal etmiyor. Yeni keşfedilmiş bir kıta içerisinde kendi Viking klanınıza önderlik edecek ve bu uygarlığı geliştirmeye çalışacaksınız.

 • Çıkış Tarihi: 7 Mart 2018
 • Geliştirici / Yayıncı: Shiro Games / Shiro Unlimited

Frostpunk – %80 indirim ile birlikte 56,00 TL

Ara sıra ücretsiz dağıtıldığı için muhtemelen çoğunuz bu oyuna sahipsiniz. Ancak daha önce almadıysanız bu festival içerisinde mutlaka şans vermeniz gerektiğini düşünüyoruz. Şehir kurma ve kaynak yönetimini iyi becermeniz gereken oyun içerisinde aynı zamanda çetin kış geçen şartlarıyla da mücadele etmeniz gerekiyor.

 • Çıkış Tarihi: 24 Nisan 2018
 • Geliştirici / Yayıncı: 11 bit Studios / 11 bit Studios

Wartales – %20 indirim ile birlikte 260,00 TL

Devasa bir Orta Çağ evreni içerisinde bir grup paralı askeri yöneteceğiniz Wartales, açık dünyası ve ilgi çekici görevleriyle birlikte muhteşem bir strateji-RPG oyunu olmayı başarıyor. Sıra tabanlı strateji mekaniği içerisinde kendinize yoldaşlar edinecek, farklı görevler bulacak ve ödüller toplayacaksınız.

 • Çıkış Tarihi: 12 Nisan 2023
 • Geliştirici / Yayıncı: Shiro Games / Shiro Unlimited

Farthest Frontier – %15 indirim ile birlikte 127,50 TL

Doğa unsurlarının ön planda olduğu bu strateji oyunu, kendi kasabanızı oluşturmaya ve içerisinde yer alan kasaba sakinlerine harika bir hayat kurmanıza olanak tanıyor. Hayatta kalma mekaniklerinin de yer aldığı oyunu Steam Strateji Festivali içerisinde satın alma şansınız var.

 • Çıkış Tarihi: 9 Ağustos 2022
 • Geliştirici / Yayıncı: Crate Entertainment / Crate Entertainment

Cardboard Town – %30 indirim ile birlikte 69,30 TL

Hem şehir kurma hem de kart oyunu mekaniklerinin aynı yapım içerisinde yer alması kulağa ne kadar eğlenceli geliyor öyle değil mi? Yerli yapım Cardboard Town, tur üzerinden ilerleyen ve stratejik unsurların ön planda olduğu şahane bir yapım. Mutlaka denemenizi öneriyoruz.

 • Çıkış Tarihi: 18 Ağustos 2023
 • Geliştirici / Yayıncı: Stratera Games / Stratera Games

Dune: Spice Wars – %20 indirim ile birlikte 111,20 TL

Frank Herbert’in sevilen evreninde geçen Dune: Spice Wars, 4x gerçek zamanlı strateji mekanikleri ile ön plana çıkmayı başarıyor. Dune evreni içerisinde grubunuza liderlik edecek, çöl gezegeni olan Arrakis’te hakimiyet için çaba göstereceksiniz.

 • Çıkış Tarihi: 26 Nisan 2022
 • Geliştirici / Yayıncı: Shiro Games / Funcom

The Wandering Village – %25 indirim ile birlikte 30,00 TL

Dev gezgin bir yaratığın sırtında inşa edeceğiniz şehir içerisinde kendi hikayenizi yazacaksınız. Post-apokaliptik bir dünya içerisinde hem strateji hem de şehir kurma mekaniklerini oldukça ilginç bir şekilde bizlere sunan yapım, Steam Strateji Festivali içerisinde tercih edilebilecek bir diğer alternatif oyunlardan.

 • Çıkış Tarihi: 14 Eylül 2022
 • Geliştirici / Yayıncı: Stray Fawn Studios / Stray Fawn Publishing
Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: