Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Steam İlkbahar İndirimleri Boyunca Avlayabileceğiniz Bazı Fırsatları Derledik: İşte Öneri Listemiz!

Paylaş

Steam İlkbahar İndirimleri 2024 başladı ve platform her ne kadar dolar kuruna geçse de hala nispeten uygun oyunlar bulmak mümkün. Bizler de gözümüze çarpan uygun fiyatlı oyunları sizler için bu listede derledik. Gelin eskisine göre daha seyrek şekilde zenginleştirdiğimiz Steam kütüphanelerimize bu indirim döneminde ekleyebileceğimiz bazı oyunlara birlikte göz atalım!

Steam İlkbahar İndirimleri 2024 boyunca alabileceğiniz bazı oyunlar

Bu yıl Steam ve Türkiye’deki oyuncuların yeni en iyi arkadaşı Epic Games Store, aynı anda dönemsel indirim sürecine girdiler. EGS’deki yerel fiyatlandırma ile satılan oyunlar daha cazip birer seçenek olsa da Türkiye’deki oyuncuların Steam’i hala sevdiğini biliyoruz. Listeyi hazırlarken aynı oyunların farklı platformlarda daha ucuz olup olmadığına dikkat etsek de asıl odağımızın bu olmadığını belirterek başlamakta fayda olduğunu söyleyelim. Öyleyse gelin, bu dönemsel indirim süresince Steam‘de alabileceğimiz oyunlara birlikte göz atalım.


Enshrouded

Yakın zamanda çıkan ve oldukça sevilen açık dünya hayatta kalma oyunu Enshrouded, ilk kez indirime girmiş durumda. Şu ana kadar gördüğü en düşük fiyat olan 13.49$’dan, almak için indirim bekleyen oyunculara tavsiye edebiliriz. CO-OP seçeneğinin de olmasıyla öne çıkan yapımı dilerseniz tek başınıza, dilerseniz de arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Steam ilkbahar indirimleri 2024
Enshrouded
 • Çıkış Tarihi: 24 Ocak 2024
 • Geliştirici: Keen Games
 • Fiyatı: %10 indirim ile 13.49$

Sid Meier’s Civilization VI

Firaxis Games’in 4X türündeki strateji oyunu Sid Meier’s Civilization VI da indirimlerden nasibini alan oyunlardan birisi oldu. Toplamda %90 gibi dev bir oranda indirime giren oyun an itibarıyla 59.99 dolarlık fiyatından 5.99 dolara kadar gerilemiş durumda. Epic Games Store’da da oldukça uygun fiyata satılan oyunu, Steam kütüphanesine eklemek isteyen strateji severlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.

Sid Meier's Civilization VI
Sid Meier’s Civilization VI
 • Çıkış Tarihi: 21 Ekim 2016
 • Geliştirici: Firaxis Games
 • Fiyatı: %90 indirim ile 5.99$

Farming Simulator 22

Simülasyon oyunlarını sevenler için gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğimiz oyunlardan birisi olan Farming Simulator 22 de oldukça uygun bir fiyata inmiş durumda. Hemen hemen her indirim döneminde bu fiyatlara düştüğünü bildiğimiz oyunu, kütüphanenize eklemek istiyorsanız doğru zamanlardan birinde olduğunuzu belirtelim. Zengin oynanış mekanikleriyle oyunculara yüzlerce saatlik keyifli ve huzurlu bir deneyim sunan oyun, an itibarıyla %30 oranında indirime girmiş durumda. Ayrıca, Farming Simulator 22 sistem gereksinimlerini de ilgili yazımızdan kontrol edebilirsiniz.

Farming Simulator 22
Farming Simulator 22
 • Çıkış Tarihi: 22 Kasım 2021
 • Geliştirici: Giants Software
 • Fiyatı: %30 indirim ile 6.99$

Baldur’s Gate 3

Fiyatının hala Türkiye’deki oyuncular için çok uygun olmadığını bilsek de girdiği ilk indirimde Baldur’s Gate 3’ü görmezden gelemezdik. MENA için belirlenen 34.99$’lık ana fiyatından %10’luk bir indirim ile 31.49$’a düşen yapım, satın almak için indirim bekleyen oyuncuların değerlendirmesini bekliyor. Geçen sene “yılın oyunu” olarak seçilen ve bizim de incelememizde 99 puan verdiğimiz yapım, içerisinde yüzlerce saatlik çılgın bir macera barındırıyor.

Steam İlkbahar İndirimleri 2024
Baldur’s Gate 3
 • Çıkış Tarihi: 3 Ağustos 2023
 • Geliştirici: Larian Studios
 • Fiyatı: %10 indirim ile 31.49$

Hunt: Showdown

Crytek’in çok oyunculu FPS oyunu Hunt: Showdown indirimlerde oldukça uygun bir fiyata satılıyor. Ülkemizdeki fiyatlandırmalara hassasiyetiyle tanıdığımız Crytek, MENA-USD fiyatlandırmasını yaparken de aynı hassasiyeti göstermişti. Şu anda da %65 gibi oldukça iyi bir oranda fiyatı düşen oyun, yaklaşık 7 dolar gibi bir fiyattan satılıyor. Sunduğu tekrar oynanabilirliğe ve uzun oyun sürelerine baktığımızda, bu fiyatın oldukça uygun olduğu da dikkatimizden kaçmıyor.

Steam İlkbahar İndirimleri 2024 başladı ve biz de size dikkatimizi çeken 10 uygun fiyatlı oyunu öneriyoruz!
Steam İlkbahar İndirimleri Boyunca Avlayabileceğiniz Bazı Fırsatları Derledik: İşte Öneri Listemiz!
 • Çıkış Tarihi: 27 Ağustos 2019
 • Geliştirici: Crytek
 • Fiyatı: %65 indirim ile 6.64$

Star Wars Jedi: Fallen Order

Respawn Entertainment‘ın geliştirdiği ve oldukça beğenilen Star Wars oyunu Jedi: Fallen Order da oldukça uygun fiyata düşmüş durumda. Steam İlkbahar İndirimleri 2024 kapsamında fiyatı 3.99$’a düşen oyun, Epic Games Store’da da oldukça uygun fiyatlardan satılıyor. Ancak Steam harici platformları kullanmayı sevmeyen oyuncularımız için bu fiyattan kaçmayacağını düşünerek listemizde yer vermek istedik.

Star Wars Jedi: Fallen Order, Steam İlkbahar İndirimi 2024
Steam İlkbahar İndirimleri Boyunca Avlayabileceğiniz Bazı Fırsatları Derledik: İşte Öneri Listemiz!
 • Çıkış Tarihi: 15 Kasım 2019
 • Geliştirici: Respawn Entertainment
 • Fiyatı: %90 indirim ile 3.99$

Oxygen Not Included

Üs inşa etme ve koloni simülatörü türündeki oyunları sevenlerin bayılacağı Oxygen Not Included da Steam İlkbahar İndirimi kampanyası kapsamında %66’lık bir fiyat düşüşü ile karşımıza çıkıyor. Toplamda 105 binden fazla incelemesinin %96’sının olumlu olmasıyla oyuncuların gönlünde taht kurmayı başarmış yapım, şu anda 4.24$ gibi platform özelinde oldukça uygun bir fiyattan satılıyor. Uzun saatler boyunca koloninizi yönetip, kaynakları kontrol etmenin keyfine varmak istiyorsanız, doğru zamanlardan birinde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Oxygen Not Included
Oxygen Not Included
 • Çıkış Tarihi: 30 Temmuz 2019
 • Geliştirici: Klei Entertainment
 • Fiyatı: %66 indirim ile 4.24$

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Yakın zamanda devam oyunu da PC’ye gelecek Horizon Zero Dawn, şu anda %75’lik bir indirim oranıyla nispeten uygun bir fiyata düşmüş durumda. Sony’nin birinci parti özel oyunu olarak 2020 yılında PC’ye de gelen yapım, devasa açık dünyası ve senaryosuyla oyuncuların sevdikleri yapımlardan birisi olmuştu. Şu anda 12.49$ gibi bir fiyattan satılan oyun, PlayStation oyunlarında MENA-USD fiyatlandırmasının uygulanmamasıyla hepsinin pahalı olduğu gerçeğinden sıyrılarak hala pahalı gelse de en uygun fiyatıyla satışta.

Horizon Zero Dawn
Horizon Zero Dawn
 • Çıkış Tarihi: 7 Ağustos 2020
 • Geliştirici: Guerilla
 • Fiyatı: %75 indirim ile 12.49$

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Devam oyunu yolda olan yapımlardan birisi olan Hellblade: Senua’s Sacrifice da Steam İlkbahar İndirimleri 2024 kapsamında oldukça yüksek oranda fiyatı düşen oyunlardan birisi oldu. Senua’nın karmakarışık kafasının içine girerek psikozu yerinde tattığımız tek oyunculu ve hikâye odaklı bir yapısı var. Sonradan gelen ışın izleme desteğiyle güçlendirilen grafikleri ve sunduğu anlatı oldukça beğenilmişti. Hellblade II de gelirken önceki oyunu denemek isteyenler yaklaşık 3 dolarlık uygun fiyatıyla bu serüvenin tadına bakabilir. Türkçe dil desteği sayesinde hikâyesini anlamak da hiç olmadığı kadar basit olacak.

Steam İlkbahar İndirimleri 2024 başladı ve biz de size dikkatimizi çeken 10 uygun fiyatlı oyunu öneriyoruz!
Steam İlkbahar İndirimleri Boyunca Avlayabileceğiniz Bazı Fırsatları Derledik: İşte Öneri Listemiz!
 • Çıkış Tarihi: 8 Ağustos 2017
 • Geliştirici: Ninja Theory
 • Fiyatı: %90 indirimle 2.99$

The Wolf Among Us

Telltale’in hikâye anlatımındaki ustalığıyla bezeli point & click macera oyunu The Wolf Among Us, yıllara meydan okuyan kalitesi ve uygun fiyatıyla güzel bir fırsat haline gelmiş durumda. Steam İlkbahar İndirimleri 2024 kapsamında 3.19$’a inen fiyatıyla kütüphanelerde yer etmesi gereken yapımlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Eğer hikâye odaklı deneyimlerden hoşlanıyorsanız, kendisine bir şans vermenizi tavsiye ediyoruz.

Steam İlkbahar İndirimleri 2024 başladı ve biz de size dikkatimizi çeken 10 uygun fiyatlı oyunu öneriyoruz!
Steam İlkbahar İndirimleri Boyunca Avlayabileceğiniz Bazı Fırsatları Derledik: İşte Öneri Listemiz!
 • Çıkış Tarihi: 11 Ekim 2013
 • Geliştirici: Telltale
 • Fiyatı: %60 indirim ile 3.19$

Sonuç: Steam İlkbahar İndirimi ne zaman bitecek?

Dün itibarıyla başlayan Steam İlkbahar İndirimleri, 21 Mart 2024 tarihinde Türkiye saati ile 20:00’da sona erecek.

Evet, hala bu oyunların fiyatlarının eskiden uygun dediğimiz kadar “uygun” olmadığını biliyoruz. Ancak Steam’in dolar kuruna geçişiyle platformdaki oyunların “uygunluk oranı” da bizlerce değişmiş durumda. Sizlerle paylaşacağımız liste şimdilik bu kadardı, sizler de diğer oyunculara önerebileceğiniz uygun fiyatlı oyunları bizlerle ve okurlarımızla yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Öte yandan, yerel fiyatlandırma ile alışveriş yapmak istiyorsanız, Epic Games Store Bahar İndirimi‘ne göz atabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

1 Yorum

guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ataritalı
Ataritalı
16 Mart 2024 11:37

Eski tadı vermiyor.

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: