STALKER 2: Heart of Chornobyl’in Çıkış Tarihi Son Kez Duyuruldu!

Paylaş

Geliştirme süreci aksaklıklardan kurtulmayan STALKER 2 çıkış tarihi nihayet duyuruldu. Geliştirici GSC Game World, oyun için bir tarihin bu sefer son kez duyurulduğunu söylüyor. Yani ekstrem bir şey olmadıkça -olursa da çok sürpriz olmaz gibi hissettiriyor- “STALKER 2 ne zaman çıkacak?” sorusunun yanıtını son kez verdiklerini vurguluyorlar. Sonunda merakla beklenen yeni FPS oyunu, oyuncuların karşısına çıkacak.

STALKER 2 çıkış tarihi açıklandı, oyun ne zaman çıkacak?

STALKER 2, yayınlanan son fragmanda duyurulduğu üzere 5 Eylül 2024 tarihinde çıkacak. İlk günden Xbox Game Pass’e eklenecek. Aynı zamanda oyun, söz konusu tarihte PC, ve Xbox Series X|S platformlarında yayınlanacak.

Şimdilik STALKER 2 çıkış tarihinin Steam üzerinde 30 Mart 2024 olarak belirlendiği gözünüze takılmış olabilir. Son yayınlanan fragmanın ardından buradaki tarihin güncelleneceğini varsayıyoruz. En güncel duyuru fragmanda yapıldığından son verileri baz almakta fayda olduğunu belirtelim.

İlk günden Xbox Game Pass kütüphanesine eklenecek

STALKER 2 çıkış tarihi duyurusuyla birlikte, daha önceden de bildiğimiz üzere ilk günden Game Pass’te olacağını da hatırlatalım. Aynı zamanda oyun, dolar kuru ile satış yapan Steam ve GOG gibi platformlarla birlikte PC’de Epic Games Store üzerinde de satışta olacak.

Zorlu geliştirme süreci nihayet sona yaklaşıyor

STALKER 2, Rusya & Ukrayna savaşından etkilenen GSC Game World’ün geliştiricilerinin hayatta kalma mücadeleleri sırasında geliştirdiği bir oyun oldu diyebiliriz. Süreç boyunca savaşta hayatını kaybeden geliştiriciler olduğu gibi, bazıları da farklı ülkelere yerleşip oradan çalışmak zorunda kaldılar. Bu sancılı sürecin ardından STALKER 2 çıkış tarihi bu sefer son kez duyuruldu. Daha önce de GSC Game World, Ruslar tarafından siber saldırıya uğramıştı.

STALKER 2 çıkış tarihi duyuruldu.
STALKER 2 çıkış tarihi ne zaman?

STALKER 2, hangi platformda kaç TL fiyatıyla satılıyor?

STALKER 2 daha önce Steam platformunda Türk Lirası ile cüzi bir ücret ödeyerek alınabiliyordu. Ancak ön sipariş dönemi sırasında hepimizin bildiği gibi Steam, MENA-USD fiyatlandırmasına geçti. Dolayısıyla şu anda oyunun platformdaki fiyatı 34.99$ olarak belirlenmiş durumda. Türk Lirası hesabı yaptığımızda karşımıza 1.053₺ gibi bir fiyat çıkıyor. Dolar ile yapılan alışverişlerdeki değişkenlerin uygulayacağı fiyat yükselişi ile beraber takriben 1.100 TL gibi bir ücret ödeyerek Steam’den almak mümkün olacak.

Öte yandan oyun GOG, Epic Games Store ve Xbox konsolları için de Xbox mağazası üzerinden satılacak. Epic Games Store’da ise yerel fiyatlandırma ile 345 Türk Lirası fiyatından listeleniyor. Konsol tarafı için ise Xbox mağazasında henüz bir fiyatlandırma yapılmamış.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl 5 Eylül 2024 tarihinde PC ve Xbox Series X|S platformlarına çıkacak. Sizler de oyun hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: