STALKER 2 Geliştiricileri Ruslar Tarafından Hacklendiğini Açıkladı: Hayranlardan Sızan Dosyalardan Uzak Durmasını İstiyorlar!

Paylaş

Rusya & Ukrayna savaşının oyun sektöründeki en büyük etkilerinden biri STALKER 2 üzerinde yaşandı. Şimdi ise GSC Game World’ün açıklamalarıyla birlikte ortaya çıktı ki bazı Rus hackerlar oyunun 30GB’lık bazı dosyalarını stüdyoyu hackleyerek sızdırdı. Geliştirici şirket hayranlardan sızan dosyalardan uzak durmasını istiyor.

STALKER 2’nin 30 GB boyutunda dosyaları sızdırıldı

GSC Game World Twitter üzerinden yayınladığı bir açıklama ile stüdyoya ne olduğunu anlattı ve aslında 2022’nin Şubat ayından beri siber saldırılarla karşılaştıklarını paylaştı. Stüdyonun kısa süre önce toplu resimlerle çalışmasını sağlayan bir uygulamasının hacklendiği ortaya çıktı. Siber saldırıyı üstlenen bir Rus sosyal ağ topluluğu elde ettiği verileri şantaj ve gözdağı vermek için kullanıyormuş.

STALKER 2 rus hackerlar tarafından hacklendi.
STALKER 2 Geliştiricileri Ruslar Tarafından Hacklendiğini Açıkladı: Hayranlardan Sızan Dosyalardan Uzak Durmasını İstiyorlar!

GSC Game World açıklamasında “Bu, kişisel bilgiler de dahil olmak üzere verilerimizi hacklemeye ve sızdırdmaya yönelik ilk girişim değil. Bir yılı aşkın bir süredir sürekli siber saldırılara maruz kalıyoruz. Şantaj, saldırı eylemleri, bilgisayar korsancılığı, oyunculara ve hayranlara zarar verme girişimleri ve geliştirme sürecini veya şirketimizin itibarını zedelemeye yönelik çabalar var” ifadelerine yer verdi.

Stüdyo hayranlarından sızdırılan verilerden ya da internette yayınlanan bilgilerden uzak durmasını tavsiye ediyor.

Yakında oyuna dair bazı görüntüler sızdırılabilir

GSC Game World yakında oyuna dair bazı görüntüler ve bilgilerin sızdırılabileceğini söyledi. Bununla birlikte sızdırılan verilerin oyunun son sürümüne ait olmadığı ve güncel durumunu göstermeyeceğinin de altını çizdi. Ancak Rus hackerlar ne yaparlarsa yapsınlar Ukrayna’yı destekleme konusundaki duruşlarının asla değişmeyeceğini ve bu siber saldırı çabalarının “beyhude birer çaba” olduğunun da altını çizdiler.

STALKER 2 için henüz resmi bir çıkış tarihi duyurulamadı ve oyun savaştan fazlasıyla etkilenmiş durumda. Yine de oyunun bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak geliştirici stüdyonun çalışmalara devam etmesi için savaşın da son bulması gerekiyor. Stüdyo daha önce “zaferden sonra” çalışmaya döneceklerini açıklamıştı.

Oyun için yayınlanan son oynanış fragmanı için buraya tıklayabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: