Arkane Onayladı: Redfall Başta PS5 İçin de Geliştiriliyormuş, Sonra Microsoft Bethesda’yı Satın Almış

Paylaş

Bethesda’nın Dishonored serisi ve Deathloop gibi oyunlarıyla bilinen ve sevilen stüdyosu Arkane, Redfall için yeni açıklamalarda bulundu. Stüdyodan gelen açıklamalar oyunun ilk etapta PlayStation 5 için geliştirildiği ancak Microsoft ana şirketlerini satın alınca planların değiştiği yönünde oldu.

Kime niyet kime kısmet: Redfall PS5 için geliştiriliyormuş

Arkane Austin stüdyo direktörü Harvey Smith, Microsoft’un Bethesda’yı satın almasının ardından Redfall’un PlayStation sürümünün iptal edildiğini açıkladı. Smith açıklamasında olayı “Microsoft tarafından satın alındık ve büyük bir değişimdi. Geldiler ve ‘PlayStation 5 yok, odağımızı Xbox, PC ve Game Pass’e veriyoruz’ dediler.” şeklinde anlattı.

Redfall’un geliştirme süreci meşhur satın alımdan bir yıl öncesinde başlamıştı. Smith bu gelişmenin aslında oyun için iyi bile olduğunu söylüyor. Yaşanan bu gelişme sonrasında en azından endişelenmeleri gereken bir platform eksildiği için geliştirme sürecinin olumlu etkilendiğini belirtti. İşler bir platform eksilince daha az karmaşık hale gelmiş.

Bethesda'nın Dishonored serisi ve Deathloop gibi oyunlarıyla bilinen ve sevilen stüdyosu Arkane, Redfall için yeni açıklamalarda bulundu. Stüdyodan gelen açıklamalar oyunun ilk etapta PlayStation 5 için geliştirildiği ancak Microsoft ana şirketlerini satın alınca planların değiştiği yönünde oldu.
Redfall ekran görüntüsü, Görsel: Steam

Tabi Game Pass’in sayesinde oyunun erişim kolaylığı olmasının da altını çizip platformun tonlarca abonesi sayesinde oyunun şimdiye kadarki en büyük oyunları olacağını söylüyor. Özellikle ülkemizde de Xbox Game Pass gerçekten büyük bir nimet olduğu için, Redfall’u ilk günden oynayabilme şansına sahip olacağız.

İlk gün demişken, Redfall çıkış tarihi daha önce 2 Mayıs 2023 olarak duyurulmuştu ve bir değişiklik yaşanmadı. Aynı zamanda ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesine eklenecek ve oyuncuların beğenisine sunulacak.

Buna ek olarak Arkane, oyunun zorunlu internet bağlantısı olayını tek oyunculu oynamak isteyenler için kaldırmak istediklerini de belirtmişti.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: