Obsidian’ın Kayıplara Karışan Oyunu Avowed’dan Oynanış Videosu Geldi

Paylaş

2020 yılında ilk defa adını duyduğumuz ve Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen Avowed için en güncel bilgileri Xbox Games Showcase esnasında edinebildik.

3 yıldır sesi soluğu çıkmayan Avowed, heyecan verici fragmanıyla göz kamaştırıyor

Oyun için yayımlanan ilk video içerisinde hafifçe oynanış mekaniği, çevre detayları ve aksiyon sistemini görme şansına erişmiştik. Ancak bu süreçten sonra adeta kayıplara karışan Avowed‘dan ilk haberi ise geçtiğimiz saatlerde düzenlenen Xbox Games Showcase 2023 esnasında aldık. Yayımlanan oynanış videosu tam 2 dakika 35 saniye sürüyor ve her köşesinde farklı bir detayı bizlere sunmayı başarıyor.

Henüz net bir çıkış tarihi verilmeyen oyun için en güncel bilgiler ise 2024 ortalarını işaret ediyor. Tabii bu süreç ertelemeler ile 2024 sonlarına veya 2025 başlarına da kayabilir. Ancak yayımlanan fragmana bakacak olursak 2020’den sonra çok fazla değişiklik geçiren bir yapım olduğunu belirtmemiz gerekiyor. 2020’de yayımlanan videoda daha karanlık ve gerici bir atmosfer yer alırken, geçtiğimiz dakikalarda izlediğimiz videoda ise daha canlı, detaycı ve içine çeken bir yapıya sahip olduğunu görebiliyoruz.

Pillars of Eternity evreniyle aynı evrende geçeceğini bildiğimiz Avowed elbette bizi heyecanlandırmayı başarmış bulunuyor. Umarız oyunun bu akıcılığı ve vaat ettiği performansı kısa bir süre içerisinde deneyimleme şansına erişiriz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: