Ana Sayfa Oyun Haberleri Mass Effect Emektarlarından Mac Walters, 19 Yıl Sonra EA’den Ayrıldı

Mass Effect Emektarlarından Mac Walters, 19 Yıl Sonra EA’den Ayrıldı

0
Mass Effect Emektarlarından Mac Walters, 19 Yıl Sonra EA’den Ayrıldı

BioWare’in Mass Effect serisinin arkasındaki en önemli isimlerden, serinin babası sayabileceğimiz Mac Walters, EA’in ünlü RPG stüdyosundan ayrıldığını duyurdu.

Mass Effect serisi için kötü haber: Mac Walters EA’den ayrıldı

Walters hafta sonu şirketten ayrıldığını açıkça duyurdu. EA’in stüdyosunda geçirdiği 19 yılda çok önemli rollerde görev alan Mac Walters artık EA bünyesinde çalışmıyor. Jade Empire’da yazar olarak çalışmaya başlayan ve devamında Mass Effect serisinde önemli görevlerde bulunan Walters son olarak da üçlemenin son iki oyununda lider yazar olarak görev almıştı.

Mass Effect serisinin önemli isimlerinden Mac Walters'ın fotoğrafı. Görsel Eurogamer'dan alınmıştır.
Mass Effect Emektarlarından Mac Walters, 19 Yıl Sonra EA'den Ayrıldı

LinkedIN’de paylaştığı gönderide “Yeni yıl yeni maceralarla gelir. Bazılarınızın zaten bildiği gibi geçtiğimiz yılın sonunda BioWare’den ayrılma kararı almıştım. Geçirdiğimiz hayatımı değiştiren 19 yılın ardından, bu vermesi gerçekten zor bir karardı. Birçok harika insanla, en iyi takım ve en iyi projelerde çalıştım” ifadelerini kullandı. Devamında ise herkese teşekkür ederek kapanışı yaptı.

BioWare’in ünlü RPG serisi ile bilinmesinin yanı sıra Walters aynı zamanda çıkacak Dragon Age Dreadwolf oyununda direktör yönetmen olarak görev alıyordu. BioWare’in 2014’te piyasaya sürdüğü Inquisition’un ardından beklenen oyun için de bu haberin pek iyi olmadığını söylemek mümkün.

BioWare’de geçtiğimiz yıllarda bu şekilde birçok ayrılık yaşandı. Bu ayrılıklar oyunlara ne kadar yansıyacak, yakında birlikte göreceğiz. Aynı zamanda son dönemde oyun sektöründe ayrılıkların yanı sıra işten çıkarmalar da fazlasıyla artmış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz