Hearts of Iron 4 Sistem Gereksinimleri: Kaç GB ve Kaç TL?

Paylaş

Hearts of Iron 4 sistem gereksinimleri günümüzde hala merak edilen bir konu. Biz de sizler için oyunun gereksinimlerini, gerektirdiği depolama alanını ve kaç TL olduğunu en net şekilde cevaplandırdık.

Hearts of Iron 4 Sistem Gereksinimleri

Hearts of Iron 4 sistem gereksinimleri günümüze göre bir hayli düşük olsa da optimizasyon sorunları nedeniyle oyunun sayfasında yer alan sistem gereksinimlerinden daha iyi bir bilgisayara sahip olmak gerekiyor.

Hearts of Iron 4 Sistem Gereksinimleri Neler
Hearts of Iron 4 günümüzde eski nesil bir bilgisayarla dahi rahatlıkla oynanabilir bir oyun.

Hoi4 sistem gereksinimleri, düşük bir ekran kartı modeli gerektirse dahi oyunun akıcı bir çalışması için işlem gücüne ve iyi bir RAM’e ihtiyaç var. Hemen aşağıdan oyunun minimum sistem gereksinimlerini öğrenebilirsiniz:

Hearts of Iron 4 Minimum Sistem Gereksinimleri

  • Minimum İşletim Sistemi: Windows 10 Home (64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-750 ya da AMD FX-4300
  • RAM: 4 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 470 (1.28GB), AMD HD 5850 (1GB), Intel Iris Xe G7 (Tiger Lake Modeli) ya da AMD Radeon RX Vega-11 model bir ekran kartı.
  • DirectX Sürümü: 9.0C

Hearts of Iron 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • Minimum İşletim Sistemi: Windows 10 Home (64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen 3 2200G
  • RAM: 6 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 570 (1.28GB), AMD Radeon HD 7970 (3GB), Intel Iris Xe G7 (Tiger Lake Modeli)
  • DirectX Sürümü: 9.0C

Oyunun minimum sistem gereksinimlerine kıyasla Hoi4 önerilen sistem gereksinimlerinde daha iyi bir işlemci modeli gerekmekte. Bu durumda yüksek performans almak için minimum gereksinimlere nazaran daha iyi bir işlemciye ve daha fazla RAM belleğine ihtiyacınız var.

Hearts of Iron 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Önerilen sistem gereksinimlerini karşılasanız dahi ekstra bir mod indirmeniz durumunda performans sorunu yaşayabilirsiniz.

Ayrıca oyuna yükleyeceğiniz herhangi bir mod oyunun sistem gereksinimlerini değiştirebileceğini unutmayın. Örneğin Millennium Dawn: A Modern Day moduyla birlikte bu oyunu oynayacaksanız önerilen sistem gereksinimlerinde yer alan işlemci modelinden daha iyi bir işlemciye sahip olmanızı öneririz.

Hearts of Iron 4 Kaç GB?

Hearts of Iron 4 günümüzde 2 GB olsa dahi DLC paketleri ya da Hoi4 topluluğu tarafından oluşturulmuş modlarla birlikte oyunu deneyimlemek istiyorsanız gereken depolama miktarı değişmekte.

Hearts of Iron 4 Kaç GB
Oyunu indirmek için minimum 2 GB boş depolama alanına sahip olmalısınız.

Biraz karmaşık bir oyun olduğundan eğer Hoi4’ü ilk defa oynayacaksanız zaman zaman hile kodlarından yardım almanızı öneririz. Daha önceden işe yarayan tüm hile kodlarını listelediğimiz Hearts of Iron 4 Hileleri ve Konsol Komutları içeriğimize giderek dilediğiniz hile kodunu öğrenip uygulayabilirsiniz.

Hearts of Iron 4 Kaç TL?

Hearts of Iron 4’ün güncel fiyatı 29.99 dolar. Sadece Steam üzerinden satılan oyunun fiyat geçmişine baktığımızda da %80’lik bir indirimle minimum 5.99 Dolar üzerinden satıldığını görmekteyiz.

Hearts of Iron 4 Kaç TL
SteamDB verilerine göre Hearts of Iron 4 minimum 5.99 Dolarken oyunun normal satış fiyatı 29.99 Dolar.

2024 yılında gerçekleşecek Steam indirimlerini listelediğimiz 2024 Steam İndirimleri içeriğimize giderek bir sonraki indirim festivalinin ne zaman gerçekleşeceğini öğrenebilir ve Hearts of Iron 4’ü indirimli bir fiyattan yakalama şansı elde edebilirsiniz.

Sistem Gereksinimlerini Karşılıyorum Ancak FPS’im Düşük Ne Yapmalıyım?

İçeriğimizde birkaç defa daha vurguladık ancak burada daha detaylıca açıklayalım. Oyun, işlemci üzerine kurulu, oyunda yer alan tüm ülkeler oyunun mekaniklerini kullandığından dolayı özellikle oyunun sonlarına doğru performans epey bir düşmekte.

Kısacası tüm ülkeler ilerleyen yıllarda ekonomisini düzelttiğinden daha fazla ekipman üretebiliyor. Haliyle bu durum daha fazla asker üretmelerine olanak tanıyor. Bunun yanında Almanya, Rusya, Amerika ve Çin gibi büyük devletler sanayisini epey güçlendirdiğinden oyunun sonlarına doğru binlerce askere sahip olabiliyor.

Hearts of Iron 4 FPS Sorunu
Oyunun ilerleyen zamanlarında devletler oldukça güçlendiğinden daha fazla asker indiriyor ve bu da oyun performansını düşürüyor.

Oyundaki performansı yükselten modlar bulunsa da bu içeriğimizde oyunun sadece sistem gereksinimlerine değindiğimizden burada detaylıca açıklamayacağız. Sitemizde FPS yükseltme rehberi yayınladığımız taktirde içeriğimizin bu kısmına da ekleyeceğimizi not olarak ekleyelim.

Hoi4 sistem gereksinimleri bu şekildeydi, sistem gereksinimlerine ve performansa etki eden tüm detayları sizlerle paylaştık. Ayrıca oyunu beğendiyseniz ve oynamayı düşünüyorsanız aşağıdaki rehber videosundan oyun hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Hearts of Iron 4 Rehberi
Berke Meriç
Berke Meriç
Oyun oynarım, içerik üretirim ve döngü başa döner. Çocukluğumda tanıştığım video oyunları hakkında içerikler üretiyor ve hala çocukluğumdaki gibi oyunlar oynuyorum!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: