Gaming İstanbul (GIST) 2023’ün Tarihi Ertelendi

Paylaş

Dünya’nın en büyük uluslararası oyun ve e-spor fuarlarından bir tanesi olan Gaming İstanbul (GIST) ertelendi.

Gaming İstanbul ertelendi

16-18 Haziran tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Gaming İstanbul (GIST) tarihi ertelendi. Yapılan açıklamaya göre erteleme 3 aylık bir sürece tekabül ediyor. Heyecanla beklenen fuarın yeni tarihi ise 22-24 Eylül 2023 olarak belirlenmiş durumda.

Gaming İstanbul
Gaming İstanbul

Gaming İstanbul cephesinden gelen açıklamaya göre ertelemenin sebebi olarak Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve üniversite sınav takvimiyle çakışması durumu belirtiliyor. Ziyaretçilerden gelen yoğun talep üzerine bu erteleme kararının alındığı belirtiyorlar. Yapılan açıklama şu şekilde;

“Değerli katılımcımız, Ülkemizin içinde bulunduğu atmosfer ve hem katılımcı firmalarımızdan hem ziyaretçilerimizden aldığımız çok sayıda talep sonrasında, yönetim kurulumuz Gaming İstanbul 2023 tarihlerini 22-24 Eylül olarak değiştirme kararı almıştır. Bu kararımızın ilk sebebi, fuar tarihimizi duyurmamızdan sonra açıklanan YKS sınavının fuarımızın tarihleriyla çakışmasıdır. Bildiğiniz gibi, YKS sınavı milyonlarca öğrenci ve mezunu ilgilendiren, önemli bir sınavdır bu çakışma hem katılımcı firmalarımız hem ziyaretçilerimizi etkilemektedir.

Kararımızın ikinci sebebi, ülke olarak etkilendiğimiz büyük deprem felaketi ve bu felaketi takip eden hükümet seçiminin uzamasıdır. Deprem sonrasında devam eden saha çalışmaları ve seçimlerin ikinci tura kalması ana sponsorumuz İstanbul Belediyesi’ni, belediyenin iştiraklerini ve önemli sayıda katılımcı firmamızı etkilemiş, bu kurum ve kuruluşların Türkiye’nin en büyük oyun ve espor etkinliğine hazırlanmak için ihtiyaç duydukları süreyi kısıtlamıştır.

Bu sebeplerle, Gaming İstanbul 2023’ün yeni tarihleri 22-24 Eylül’dür.”

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: