Futbol Oyunlarında EA’in Krallığı Sarsılıyor Olabilir: FIFA Başkanından Yeni Açıklama!

Paylaş

FIFA başkanı Gianni Infantino, EA Sports FC için piyasaya sürecekleri rakip oyunun şirketin futbol oyunlarındaki hakimiyetine zorluk çıkartabileceğini öne sürüyor. Başkana göre yeni oyun “hem kız hem de erkek çocukları” için en iyi oyun olacak.

FIFA başkanı EA Sports FC’nin rakibi olacak oyun hakkında iddialı açıklamalarda bulundu

FIFA 23 ile birlikte EA’in oyunu “EA Sports FC” adı altında sürdüreceğini ve bu yılki oyunun mevcut serinin son oyunu olduğunu biliyorduk. Daha önce de Infantino, EA’in yeni futbol oyunlarına bir rakip çıkartmak için dünya genelinden geliştiricilerle anlaştığını paylaşmıştı. Şimdi ise Infantino yaptığı açıklamalarla iddiasını yeniden vurguladı.

EA Sports bu yıl Temmuz ayında EA Sports FC ile yeni bir çağa başlayacak ve seriyi yeniden markalaştıracak. Ancak FIFA başkanı Gianni Infantino, FIFA adını taşıyan yeni futbol oyunlarının seride yeni bir standart belirleyeceğini söylüyor.

The Times’ın baş spor muhabiri Martyn Ziegler, Infantino’nun rakipsiz olarak yeniden FIFA başkanı seçilmesi üzerine yaptığı zafer konuşmasında derneğin EA Sports FC’ye rakip bir video oyunu çıkaracağını belirttiğini bildirmişti. Hatta Infantino şu ifadeleri kullandı:

“Yeni FIFA oyunu -FIFA 25, 26, 27 ve devamı- herhangi bir kız ya da erkek çocuğu için daima en iyi oyun olacak. Yakında size bununla ilgili haberlerimiz var.”

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında da yine Infantino, sadece FIFA lisansı taşıyan futbol oyunlarının hayranlar nezdinde yer edebileceğini söylemişti. EA, FIFA’nın lisans için istenilen parayı ödemeyi reddettiği için yolları ayırmıştı.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: