EA SPORTS FC İçin İlk Detaylar Geldi: Oyunun Logosu Resmi Olarak Karşınızda ve Dahası da Var!

Paylaş

EA tarafından geliştirilen ve FIFA adı altında çıkmayacak ilk futbol oyunu EA Sports FC için ilk resmi detaylar paylaşıldı. Şirket bugün gönderdiği bir basın bülteniyle yeni futbol oyununa dair ilk resmi ayrıntıları paylaştı ve FIFA severlere güzel haberler verdi. Gelin yeni oyunun detayları nasıl olacak? Birlikte bakalım.

EA Sports FC için ilk resmi detaylar paylaşıldı: Premiere League, La Liga, Bundesliga, Serie A ve daha fazlası yeni oyunda da olacak

EA Sports’un yeni markası olacak EA Sports FC Premiere League, La Liga, Bundesliga, Seria A, Ligue 1, WSL, NWSL, CONMEBOL ve daha fazla ortağıyla beraber gelecek. Bu nedenle şirketin yeni oyununda lisans konusunda endişelenmemiz gereken çok büyük bir sorun olmayacağını öngörüyoruz.

EA Sports FC logosu ilk kez ortaya çıktı.

Bugün itibarıyla oyunun resmi logosu da ilk kez gün ışığına kavuşmuş oluyor. Şirketin de oyun ile ilgili açıklamaları umut vadediyor. EA SPORTS FC Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Nick Wlodyka “EA SPORTS FC’nin hikayesi burada başlıyor. Küresel futbol topluğunu bir araya getiren 30 yıllık liderlik üzerine yepyeni bir futbol deneyimi ve futbolseverlerin öncelikli olduğu bir gelecek inşa ediyoruz” diyor. Devamında ise yeni futbol oyunu için “yeniliğin ve değişimin bir sembolü olacak. Temmuz ayında tüm futbolseverlere bu deneyimin geleceği hakkında daha fazla bilgi vermek için sabırsızlanıyoruz” diyerek ekliyor.

Şirketten Temmuz ayında oyun hakkında daha fazla detay duymak için bütün oyunseverler gibi biz de sabırsızlanıyoruz.

Ayrıca oyunun logosunun üçgen bir tasarıma sahip olduğu gözümüze çarpıyor. Şirket bu durumu üçgenin oyuncular ve futbol için aslında çok derin anlamlara sahip bir şekil olmasıyla açıklıyor. Pas tekniklerinden set oyunlarına kadar kullanılan üçgen şekli, modern oyunların üçgen poligonlardan oluşmasına ve hatta futbol oyunlarında sporcuların üstlerindeki işaretlerin üçgen olmasına kadar geniş bir alanı kapsıyor. Ayrıca logo ile ilgili daha fazla ayrıntıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

EA Sports FC

Oyun hakkında bazı iş ortaklarından gelen mesajlar şu şekilde:

Premier Lig
Premier Lig Genel Müdürü Richard Masters: ¨EA SPORTS ile uzun süredir devam eden ortaklığımız sayesinde dünyanın dört bir yanındaki taraftarları Premier Lig’le buluşturarak gelecek neslin futbolun geleceğinde önem arz etmesini sağlıyoruz. İster ePremier League’deki gelişmeler olsun; ister İngiltere’deki topluluklar için yeni futbol sahalarının açılması veya taraftarlara heyecan verici oyun içi deneyimler sağlanması olsun, EA SPORTS FC’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte gelişecek ortaklığımızı dört gözle bekliyoruz.¨

LaLiga
LaLiga Başkanı Javier Tebas: “Futbolda inovasyona öncülük etmekten gurur duyuyoruz. EA SPORTS FC ile ortaklığımız bu misyonun bir örneğidir. EA SPORTS FC, futbolda olumlu bir büyüme için bir odak noktası olacak. Taraftarların LaLiga maçlarına daha gerçekçi bir şekilde katılmaları için yeni yollar aramaya devam edeceğiz.”

NWSL
NWSL’den Sorumlu Komisyon Üyesi Jessica Berman: “NWSL’nin EA SPORTS ile yaptığı 2022 ortaklık anlaşması, kadın futbolu için yalnızca bir mihenk taşı değil, aynı zamanda uzun vadeli bir vizyon ve yatırımdı. Futbolun bir sonraki bölümü olan EA SPORTS FC, NWSL gibi liglerin taraftarlarla tanıştırdığı inanılmaz yeteneklerin ve deneyimlerin her futbolsevere ulaşmasını sağlayacak minvalde bir yapım.”

Bundesliga
Bundesliga International Pazarlama Direktörü Peer Naubert: “Dünyanın dört bir yanındaki futbolseverler, video oyunları aracılığıyla kulüpler ve oyuncular ile ömür boyu sürecek bağlar kurabilir. En iyi futbol liglerinden biri olan Bundesliga’nın bu taraftar grubuyla etkileşim kurmak için en etkili platformu bulması ve planlarını buna göre yapması büyük bir önem taşıyor. EA SPORTS ile olan ortaklığımız, EA SPORTS FC aracılığıyla belirttiğimiz amaca fazlasıyla hizmet etmemizi sağlıyor. Umarız, taraftarlarımız da futbolun geleceği için bizim kadar heyecanlıdır.”

CONMEBOL
CONMEBOL Pazarlama ve Ticari Direktörü Juan Emilio Roa: “Taraftarlar, küresel futbolun bel kemiğidir ve onlar için bir maç galibiyeti, bir bütün olarak spor için de bir galibiyettir. EA SPORTS FC ile olan ortaklığımız, taraftarlara CONMEBOL futbolunu saha dışında deneyimlemenin en iyi yolunu gösteriyor ve futbolun önemini sonuna kadar benimsemiş, bununla gurur duyan bir kulübe katılma olanağını sunuyor.”

Barclays Kadınlar Süper Ligi
Futbol Federasyonu Ticari Direktörü Navin Singh: “Futbolun ilerlemesi için kadın futbolunun yükselmesi ve eşitliğe odaklanılması gerekiyor. EA SPORTS FC, taraftarlara kadın futbolunun önemini ve etkisini vurgulayan, daha önce görülmemiş bir deneyim sunacak. Futbolseverlerin Barclays WSL ile etkileşim kurmak için daha fazla fırsat peşinde olduğunun farkındayız ve EA SPORTS FC ile bunu başaracağımıza inanıyoruz.”

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: