Diablo 4 Kaplıcanın Sırrı Görevi Nasıl Yapılır? Tam Çözüm!

Paylaş

Diablo 4 Kaplıcanın Sırrı görevi içerisinde barındırdığı bilmece ile oyuncuların kafalarını karıştırmayı başarmış gibi görünüyor. Çözümü ise o kadar basit ki muhtemelen gördüğünüzde yüzünüzde acının mutlu tebessümü oluşacaktır. Görevde “nottaki bilmeceyi çöz” kısmından ilerisini göremeyen oyuncular için Korunak’ın altını üstüne getirdik ve sizler için çözümü bulduk. Yerde bulduğunuz bir not ile alacağınız bu görev oyundaki en kısa görevlerden birisi bile olabilir.

Diablo 4 Kaplıcanın Sırrı bilmecesinin çözümü

Diablo 4 Kaplıcanın Sırrı görevini Kyovashad yakınlarındaki “Terk Edilmiş Taş Ocağı” adındaki zindanın içinden alacaksınız. Burada yerde bulduğunuz bir not ve notun üzerindeki bilmece ile “Kaplıcanın Sırrı” görevi başlayacak. Görev temelde sizden notun üzerindeki bilmeceyi çözmenizi bekliyor. “Nottaki bilmeceyi çöz” denilen notta şunlar yazıyor:

“Kışın bağrında bir sıcaklık feneri. Sabır, doğanın kendi lütfuyla ödüllendirdiği.”

Bilmecenin çözümü

Bu nottaki odaklanmamız gereken kelime “sabır” oluyor. Sabretmek günün sonunda beklemek ile de doğrudan ilişkili olacağından, oyunda nasıl bekleyeceğinizi bulmanız gerekiyor. Belki de oyuncuların en çok kafa karışıklığı yaşadığı kısım bu fakat bunun da çözümü çok basit. Haritada gösterilen kaplıcanın yanına gelerek beklemeniz gerekiyor.

İfade çarkına istenen ifadeyi eklemek

Beklemek için E tuşuna basılı tutarak açılan ifadelerden “Bekle” ifadesini seçmeniz gerekiyor. Eğer o ifade yerleştirilmiş olarak gözükmüyorsa aşağıdaki “Özelleştir” butonuna tıklayarak özelleştirme ekranına girin. Sonrasında ifadeyi radyal menü içerisine yerleştirin. Devamında tek yapmanız gereken küçük göletin yanına giderek beklemek. Sandık kendiliğinden yanınıza düşecek ve ganimetinizi aldığınızda görevi de tamamlamış olacaksınız.

Diablo 4 Kaplıcanın Sırrı görevi nasıl yapılır?
Kaplıcanın Sırrı görevini yapmak için haritada gösterilen yere gidip göletin yanında beklemeniz gerekiyor.

Diablo 4 Kaplıcanın Sırrı görevi aslında bu kadar kısa fakat bilmecesiyle kafa karıştıran bir yan görevdi. Bu rehber sizin için faydalı olduysa Diablo 4 üzerine daha fazla içerik görmek için bizi takip edebilir ve YouTube kanalımıza abone olarak yeni videoları anında izleyebilirsiniz.

Öte yandan, oyuna yeni başladıysanız ve öğrenmeniz gereken çok şey olduğunu düşünüyorsanız, hiç endişelenmeyin! İşte sizin için hazırladığımız diğer rehber yazılarımız:

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: