Diablo 4 Sessiz Sandık Nerede Bulunur ve Nasıl Açılır?

Paylaş

Diablo 4 sessiz sandık konumları ve nasıl açılacağı konusu oyun tarafından pek açık şekilde belirtilmiyor. Biz de bunun farkına vardık ve kafa karışıklıklarını önlemek adına sizlere bu videolu rehberi hazırladık. Eğer sessiz sandıkları görüyor fakat fısıldayan anahtarınız olmadığı için açamıyorsanız, toplanın! Fısıldayan anahtar nerede satılıyor? Homurtulu Metelik nasıl kazanılır? Hepsinden bahsediyoruz.

Diablo IV’te Sessiz Sandık nerede bulunur?

Oyunda Sessiz Sandık adındaki ganimetler Korunak’ın herhangi bir yerinde karşınıza çıkabilir. Rastgele olarak oluştukları için burada iş biraz da sizin şansınıza kalıyor.

Tabii bu sandıklarla daha fazla karşılaşabilmeniz için yapabileceğiniz şeyler var. Örneğin haritada dolaşırken daha önce keşfetmediğiniz yerlere giderek, ücra köşeleri aramaya bakın. Zira Diablo 4 sessiz sandıklar hemen elinizin altında olan bölgelerde pek ortaya çıkmıyor. Yine de şansınızı denemek maksatlı yukarıdaki videoda sizlere gösterdiğim konuma gidip kontrol edebilirsiniz.

Diablo 4 Sessiz Sandık nasıl açılır?

Bu sandıkları açmak için envanterinizde “Fısıldayan Anahtar” eşyasından en az bir tane bulunması gerekiyor. Fısıldayan Anahtar dışında başka hiçbir nesne ile ganimetleri almanız mümkün olmayacak.

Peki nerede bu Fısıldayan Anahtar?

Hemen hemen her büyük bölgede karşılaşabileceğiniz “İlginç Eşya Tedarikçisi” adındaki karakterlerden bu anahtarları alabilirsiniz. Tavsiyemiz, almışken birkaç tane alarak açık dünyada tedarikli gezmeniz olacaktır. Zira bu ganimetlerin karşınıza ne zaman çıkacağını bilemezsiniz.

Diablo IV sessiz sandıklar nasıl açılır?
Diablo 4’te söz konusu sandıkları açmak için Fısıldayan Anahtar’ı bu NPC’den alabilirsiniz.

Ancak bu anahtarları NPC’den satın almak için, Homurtulu Metelikler adındaki para birimine ihtiyacınız olacak. Oyundaki ana para biriminden ayrı olarak bu birimi yalnızca özel aktivitelerde kazanabilirsiniz. Açık dünyada karşılaştığınız etkinlikler, tamamladığınız zindan ve mahzenler size 30-50 civarı metelik kazandıracak. Bu meteliklerle de dilerseniz nadirlik seviyesi rastgele olan eşyalardan alıp şansınızı deneyebilir ya da anahtar alabilirsiniz. Bu rehberimiz sayesinde Diablo 4 Sessiz Sandık ile karşılaştığınızda envanterinizde Fısıldayan Anahtar bulmanın rahatlığını yaşayacaksınız.

Eğer Diablo 4 oynarken kafanızda çok fazla soru işareti oluşmaya başladıysa, doğru yerdesiniz. Henüz atınızı sürmeye başlamadıysanız binek görevinin nasıl yapılacağını anlattığımız yazıya göz gezdirin. Aynı zamanda son dönemlerin en iyi oyunlarından bir tanesi olan Diablo 4 incelememizi de mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: