Diablo 4’ün Hikayesini Bitirmek Kaç Saat Sürüyor? Yanıtlıyoruz!

Paylaş

Son zamanların en çok konuşulan ve en sevilen oyunlarından birisi olan Diablo 4 kaç saat sürüyor? Hikayeyi bitirmek ne kadar zamanınızı alacak? Bütün sorularınızın yanıtını bu yazımızda veriyoruz. Harika dünyasında ana görevlerin tamamını yapmak ve nihayet oyunun sonunu görmek için harcamanız gereken süreyi paylaşıyoruz. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

Diablo 4 kaç saat sürüyor? Ana hikaye ne zaman bitiyor?

Diablo 4’ü sadece ana hikayeye odaklanarak ilerleyip zindanlar ya da açık dünya aktivitelerinde vakit kaybetmeden bitirmek yaklaşık 25-30 saat arası sürüyor. Ancak bazı görevlere gitmeden önce daha iyi ekipmanlara ihtiyaç duyacağınız için, bu süre biraz daha uzayabilir.

Diablo 4 kaç saat sürüyor? Oyunu bitirmenin ne kadar sürdüğünü detaylarıyla sizlere anlatıyoruz.
Diablo 4'ün Hikayesini Bitirmek Kaç Saat Sürüyor? Yanıtlıyoruz!

Aynı zamanda bahsettiğimiz süre, “Dünya Kademesi I” zorluğunda oynarsanız bitirebileceğiniz süre. Yani en kısa aralık olduğunu söyleyelim. Zorluk arttıkça daha fazla ölecek, bir yerleri geçmek için daha fazla ekipman arayışına gireceksiniz.

Oyunun konusu

Spoiler olmadan oyunun hikayesinden kısaca bahsetmek gerekirse, Diablo 4’te Elias adındaki eski bir Horadrim’in şeytana uyarak Lilith’i Korunak’a çağırmasıyla maceranıza başlıyorsunuz. Sıradan bir gezgin olarak başladığınız yolculukta Lilith’in dünyaya çağırdığı baş şeytanlarla ve Korunak’ın kaderini tehlikeye atan yaratıklarla mücadele ederken, kendinizi Horadrim’in en büyük müttefiklerinden birisi olarak buluyorsunuz.

Oyunun vermek istediği en güzel mesaj ise, melek bile olsan hatalarının seni şeytan yapabilecek olması diyebiliriz. Muhteşem kurgulanmış karakterlerin diyalogları arasında süzülürken bir an oyun oynadığınızı unutmanız bile mümkün. Öyle ki oyunda bütün duygular en yoğun versiyonlarıyla karşımıza çıkıyor.

Bu zorlu yolculuk sırasında yer yer duygusal sahnelerle karşılaşırken, arkadaşlıklar, entrikalar gibi birçok farklı durumun içerisinde kalıyorsunuz. Sürükleyici hikayesiyle bizim de incelediğimiz Diablo 4, size dolu dolu bir macera vadediyor.

Diablo IV’ün size sundukları sadece hikaye görevleriyle de bitmiyor. Yüzlerce zindan ve açık dünya aktivitesi ile yarışa dahil olup karakterinizi geliştirmek için yapabileceğiniz birçok etkinlik bulunuyor. Bunlara katılıp daha güçlü eşyalara sahip olarak, PvP arenalarında bölgeyi düşmana dar edebiliyorsunuz. Eğer mücadeleci bir ruhunuz varsa, göstermek için harika bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Oyuna henüz başlamadıysanız ve baştan birkaç taktik almak işimi görür diyorsanız, buradan sizler için hazırladığımız başlangıç rehberini de mutlaka okuyun.

Diablo 4 kaç saat sürüyor? Sorusunun yanıtını aldığınızı ve Korunak’a hazır olduğunuzu düşünüyoruz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: