Hastalık Resmen: Bir Oyuncu Diablo 4 Çıkmadan 100. Seviyeye Ulaştı!

Paylaş

Henüz erken erişimde olan ve çıkmasına sayılı saatler bulunan Diablo 4 cephesinden ilginç bir haber daha geldi. Bir oyuncu, henüz erken erişimde olan yapım içerisindeki karakterini 100. seviyeye başarıyla taşımış bulunuyor.

Diablo 4 karakterini rekorlarla yükselten oyuncuya bakın;

Blizzard Entertainment’ın yeni yapımı Diablo IV serüveni sürmeye devam ediyor. 6 Haziran -yani bugün- resmi olarak çıkacak oyunun Dijital Deluxe ve Ultimate sürümünü ön sipariş veren oyuncular erken erişim dönemine girmişlerdi. Bu süreç içerisinde birçok farklı içeriği şimdiden oyuncular ile buluşturan çeşitli insanlar var. Bunlardan birisi ise Youtuber olan “Bad Max” kanalı. Henüz dün yayımladığı videonun başlığına bakacak olursak, kendisi Diablo 4 karakterini 100. seviyeye getirmiş ilk oyuncu oldu.

Blizzard yetkililerinin çeşitli röportajlarda açıkladıkları bilgiye göre bir karakterin 100. seviyeye rahat ulaşabilmesi için oyunda yaklaşık olarak 150 saatlik bir süreç geçirmesi gerekiyor. 150 saat 6,5 gün gibi bir süreye eşdeğer.

Kullandığı sınıf olan Barbar sınıfını tam 54 saat oynayarak 100. seviyeye ulaştırmayı başaran yayıncı, Shout ve Whirlwind yetenekleri üzerine yoğunlaştığını söylüyor. Aslında Youtuber Bad Max, oyunda yer alan bir açığı kullanarak karakterini daha çabuk geliştirmenin bir yolunu bulmuş diyebiliriz. “Champions Demise” zindanını oyundaki bir hata sebebiyle defalarca oynayan oyuncu, bu sayede karakteri için ihtiyacı olan deneyimden çok daha fazlasını kazanabilmiş gibi görünüyor. Tabii bu açık, oyuna getirilen en son güncellemelerden birisinde giderilmiş durumda.

100. seviyeye ilk ulaşan oyuncu unvanını kapmış olsa bile aslında halen daha heyecanlı bir bekleyiş sürüyor. Çünkü Youtuber Bad Max, bu seviyeye ulaşırken oyunu Hardcore zorluk seviyesinde oynamıyordu. Eğer Hardcore zorluk seviyesinde ölürseniz karakteriniz bir daha canlanamıyor ve en baştan başlamanız gerekiyor. Bu sebeple Blizzard, Hardcore modu içerisinde 100. seviyeye ulaşacak ilk 1.000 kişinin kullanıcı ismini Lilith’in fiziksel bir heykeline kazıyacağını söylüyor. Haliyle Bad Max şimdilik bunlardan biri olamayacak. Ama yine de o Diablo 4’te 100. seviyeye ulaşan ilk oyuncu olmayı başardı.

Bu süreçte bizim de elimiz armut toplamadı tabii. Sevgili editörümüz Alparslan Gürlek’in kaleminden çıkan ve birbirinden değerli Diablo 4 yazılarımız şu şekilde;

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: