Diablo IV İçin İlk Dengeleme Güncellemesi Geldi: Druid ve Barbarlar Üzgün

Paylaş

Yeni Diablo 4 güncellemesi yayınlandı ve oyundaki hemen hemen her sınıf için yeni düzenlemeler yapıldı. Oyuncular tarafında buff ve nerf olarak bilinen güçlendirme/zayıflatma düzenlemeleri ile Blizzard, daha dengeli bir oyun deneyimi yaratmayı amaçlıyor.

Diablo 4 güncellemesi ile kartlar yeniden dağıtılıyor

Yeni Diablo 4 güncellemesi ile birlikte Barbar sınıfında büyük ölçüde zayıflatma dengelemelerinin yaptığı gözümüze çarpıyor. Yeteneklerde hasar azaltma tarafındaki düşüş nedeniyle yamadan sonra oyuncular daha sık ölmeye başlayabilir. Bu konuda dikkatli olun. Aynı zamanda yine barbarlar için bekleme süresi azaltma ve kritik vuruş şansının da düşürüldüğünü görüyoruz.

Diablo 4 Güncellemesi
Diablo 4 için ilk dengeleme yaması geldi.

Druid sınıfına geldiğimizde ise bazı yeteneklerin hasarının artırıldığı dikkatimizi çekiyor. Yıldırım Fırtınası yeteneğinin hasarı %32’den %40’a yükseltilmiş ve şekil değiştirip ayı olduğunuzda gelen hasar bonusunda da ufak bir yükselme olmuş. Ancak öte yandan “Şanslı Vuruş” şansı da %5 oranında azaltılmış.

Ölüm Büyücüsü sınıfının keyfi ilk gün olduğu gibi yerinde görünüyor. Yeni Diablo 4 güncellemesi en çok “necromancer” sınıfını oynayan oyunculara yaramış. Birçok farklı pasif ve aktif yeteneğin hasarları belirli ölçülerde artırılarak elleri güçlendirilmiş. Ancak bunun bir bedeli olarak kritik vuruş şansı da hayli azaltılmış.

Rogue severler muhtemelen yeni güncellemeden sonra savaşlarda biraz daha yavaşladıklarını fark etmişlerdir. Bazı yeteneklerin bekleme süresi azaltma etkileri düşürülürken, hasarları artırılmış durumda.

Büyücüler için yeni Diablo 4 güncellemesi biraz hayal kırıklığı yaratmış olabilir. Zira hem hasar hem de şanslı vuruş olasılıklarında neredeyse yarı yarıya bir düşüş söz konusu. Ancak en az yeteneğine ve pasiflerine karışılan sınıf da yine “Sorcerer” olmuş.

Ganimet Goblinleri de yeni güncellemeden etkilenenler arasında

PvP bölgelerindeki Ganimet Goblinleri’nin sayısı ve spawn sıklığı düşürülmüş durumda. Ayrıca oyunda yapılan sınıfların dışındaki değişikliklerden birisi de Light Bearer Mount bineğinin isminin düzeltilmesi olmuş. Detaylarıan girmedikleri birçok stabilite ve çökme sorunu için de bu yeni güncellemede çözüm üretildiği söyleniyor.

Diablo 4 güncellemesinin tüm detaylarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Oyun 6 Haziran’da herkese kapılarını aralıyor

2 Haziran 2023 tarihinden itibaren Ultimate Edition sürümünü satın alan oyuncular Korunak’a akın etmeye başlamıştı ve herkes için de tarih yaklaşıyor. Şu ana kadar gerek basın kuruluşlarından gelen yorumlar, gerekse kullanıcı deneyimleri oyun için fazlasıyla olumlu görünüyor.

Bizler de tabii yerimizde duramadık ve sizler için Diablo 4 başlangıç rehberi hazırladık. Eğer oyunu merak ediyor ve deneyimlemeden önce yapmanız gerekenleri merak ediyorsanız ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: