Cyberpunk 2077’nin Devam Oyunu Yola Çıktı: İlk Oyun Geliştiricilere Göre Bir “Isınmaymış”

Isınma turu sırasında sakatlanıp 3 yıl sahalardan uzak kaldığınızı düşünün...

Paylaş

Cyberpunk 2077‘nin sancılı dönemleri, çetrefilli çıkışı ve tarihe adını farklı şekillerde yazdırdığı geliştirme süreci, Phantom Liberty DLC’si ve 2.1 güncellemesi ile birlikte son buldu. CD Projekt RED, bu genişletme paketi ve güncellemenin ardından odağı yeni projelerine kaydırmış durumda. Daha önce de duyurdukları üzere Polonyalı şirketin heybesinde sevilen evrenlerine dair birçok yeni oyun projesi yer alıyor. Bunlardan birisi ise, Cyberpunk 2077’nin devam oyunu olacağını bildiğimiz Project Orion olarak karşımıza çıkıyor.

Project Orion için paçalar sıvandı: Cyberpunk 2077 sadece bir “ısınmaymış”

Hem oyuncular, hem de eleştirmenler tarafından oldukça sevilen Phantom Liberty genişletme paketi ve 2.1 güncellemesinin ardından, Cyberpunk 2077 yavaştan rafa kalkmaya başlıyor. Polonyalı şirket aralarında Cyberpunk’ın devam oyunu olacağını bildiğimiz Project Orion’un da olduğu birkaç projeye yoğunlaşmış durumda. CD Projekt RED’in Boston’da kurduğu yeni ofisi ise bu oyun üzerinde çalışmalara başlıyor.

Cyberpunk 2077'nin devam oyunu olacak Project Orion için Boston'da çalışmalar başladı. İddialı ve tehlikeli açıklamalar da çok gecikmedi.
Cyberpunk 2077'nin Devam Oyunu Yola Çıktı: İlk Oyun Geliştiricilere Göre Bir "Isınmaymış"

Bilgiler Boston ofisinde çalışan bir CD Projekt RED geliştiricisinden geliyor. Aynı zamanda bu bilgi gelirken, tehlikeli olabilecek ifadelere de yer verildi. CD Projekt RED’in Boston stüdyosunda anlatı direktörü olarak çalışan Igor Sarzynski, Twitter’da Cyberpunk 2077’nin sadece bir “ısınma” olduğunu belirtti.

Cyberpunk 2077’yi bir ısınma olarak ele alacak olursak, ters bir hareket yapıp 3 yıl boyunca sakatlık geçirdiğiniz bir ısınma olduğunu söyleyebiliriz. Aslında oyunun dönemin gündeminden haftalarca düşmeyen çıkışı, bitmek bilmeyen güncelleme furyası ve şirketi yatırımcılarla davalık etmesi bir sakatlıktan fazlası olarak da nitelendirilebilir. Neyse ki bugün geldiği son noktada artık sorunlarını geride bırakmış ve büyük ölçüde kabul görmüş bir oyun olmayı başardı.

Öte yandan, teknik sorunlarını ve geçmişini görmezden gelirsek, Cyberpunk 2077’nin hikaye anlatımı, CD Projekt RED’in şanına yaraşır şekilde güzeldi. Karakterlerin tasarımları, diyaloglar, hikayedeki iniş/çıkış durumları gibi birçok kısımda Witcher geliştiricisi, kendisinden bekleneni yapmayı başarmıştı. Bunu bir ısınma olarak ele alırsak, Project Orion için heyecanlanabileceğimiz geçerli bir sebebimizin olduğunu da söyleyebiliriz.

Cyberpunk 2 olarak da adlandırılan Project Orion
Project Orion için paylaşılan ilk ve tek görsel.

Henüz oyun hakkında bilinen neredeyse hiçbir şey yok. Elimizdeki tek bilgi, Project Orion’un Cyberpunk 2077’nin devam oyunu olacak olması. Henüz iki haftadan daha kısa süredir içerisinde olduğumuz 2024 yılında, şirketin yeni projeleri hakkında çok daha fazlasını duymayı bekliyoruz. Detaylar geldikçe, en hızlı şekilde sizlere aktarmaya çalışacağız.

Ayrıca, bahsi çok geçtiği için ekleyelim dedik, bilgisayarınız ısınma sorunlarıyla cebelleşiyorsa, ilgili yazımızı okuyarak bu sorunları çözebilirsiniz. Cyberpunk 2077’nin devam oyunu ile ilgili beklentilerinizi ve görüşlerinizi de yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

1 Yorum

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: