Atari, Nightdive Studios’u Satın Alıyor

Paylaş

Endüstride remaster projeleri yapmasıyla bilinen Nightdive Studios, Atari şirketi tarafından satın alınıyor. Nisan ayında tamamlanması beklenen anlaşma 10 milyon dolara yapıldı ve yarısı nakit yarısı da hisse olarak ödenecek.

Atari Nightdive Studios satın alımı

Atari daha sonra stüdyonun gelecekteki performansına göre 10 milyon dolar kadar bir ödeme daha yapacak. İlk kez 2012 yılında kurulan Nightdive, eski oyunların remastered sürümlerini yapmasıyla bilinen ünlü bir stüdyo. Sony Online Entertainment’ın eski sanatçılarından Stephen ve Alix Kick tarafından kurulmuştu ve ilginç bir hikayesi de var.

Stephen, stüdyo kurulduktan bir süre sonra System Shock 2‘nin bir kopyasını satın almış ancak 1999 yapımı oyunun bilgisayarında çalışmadığını fark etmiş. İşte o günden beridir Nightdive Studios eski oyunların yeniden düzenlenmesi, çözünürlüğünün artırılması ve yüksek kare hızlarıyla oynanabilmesi gibi modernleştirme işleriyle biliniyor.

Atari Nightdive Studios'u satın alıyor.
Nightdive Studios

Stüdyo daha önce Turok Dinasour Hunter, Turok 2: Seeds of Evil, Forsaken Remastered, Doom 64, Quake, Shadow Man Remastered, PowerSlave Exhumed ve System Shock: Enhanced Edition üzerinde çalıştı. Şimdilerde ise System Shock, Rise of Triad ve SiN oyunları üzerinde çalışıyor.

Yakın zamanda da Resident Evil 4 için 8 yıldır HD grafik modu geliştiren Albert Martin’i işe alarak endüstride de ilginç bir olayın yaşanmasına vesile olmuşlardı.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: