4A Games: “Yeni Metro Oyunu Hazır Olduğunda Çıkacak”

Bugün Metro Exodus’un 5. Yıl dönümü ve geliştirici 4A Games konu hakkında bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajdaki dikkat çekici detay ise bir sonraki oyunun ne zaman çıkacağı oldu.

Yeni Metro oyunu hakkında ilk netlik

Bundan 5 yıl önce, 14 Şubat 2019 senesinde piyasaya sürülen Metro Exodus için bir kutlama mesajı yayınlandı. Ayrıca bu mesaj içerisinde gösterilen bir “Metro oyunları” çizelgesi ise serinin gelecekteki planlarını gözler önüne seriyor. 4A Games tarafından paylaşılan kutlama mesajında yer alan ifadeler şu şekilde;

“Metro Exodus bugün 5 yaşına girdi ve şu anda 10 milyonun üzerinde kopya sattı. Vertigo Games imzalı yeni “Metro Awakening” ise VR cihazları için 2024 yılı içerisinde piyasaya çıkacak. Ve bir sonraki ana Metro oyunu ise… Hazır olduğunda.

4A Games:
4A Games: “Yeni Metro Oyunu Hazır Olduğunda Çıkacak”

4A Games tarafından kazandırılan bu netlik ile birlikte yeni Metro oyununun artık yolda olduğunu söyleyebiliriz. Paylaşılan çizelgede oyunun üstündeki tarihin bulanıklaştırıldığını görebiliyoruz. Reddit içerisinde bazı kullanıcılar bu tarihi çeşitli programlarla bulmaya çalışsa bile sonucu hep hüsranla bitmiş. Belki bir sene belki on, ama elbet bir gün çıkacağı artık kesin olarak biliniyor.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: